Skocz do zawartości
Astec

Niskie prędkości dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie, załączam wyniki testu dysku Kingston A400 250 GB. Płyta to antyczny Asus M4A88T-EVO/USB3. Kabel który użyłem pochodzi z 2010 roku. Co jest nie tak? Nie próbowałem na innym komputerze. Za stary (wolny) kabel? To max płyty czy jeszcze coś innego? Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Screenshot_2021-09-24-19-31-21-680_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w Twoim wątku o Phenomie wcześniej, u siebie wstrzymuję się przed zmianą HDD na SSD że względu na to, że płyta mi i tak ograniczy SSD.

Fakt, pewnie by to chodziło lepiej ale mój komputer służy do czytania forum i oglądania Świnki Pepy na YT.

Zmiana 125 MB/s na 250 MB/s plus 100-150 zł jest dla mnie bezsensowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale SSD nawet przy tej samej liniowej prędkości odczytu da Ci mega kopa, chodzi o czas dostępu, w uproszczeniu : na SSD różnic nie ma, a na HDD jak głowica zaczyna skakać po tależu to prędkość odczytu/zapisu leci na łeb na szyje.

Będziesz miał większą odczuwalną różnice w typowym korzystaniu z kompa między HDD 125 MB/s a SSD 250 MB/s niż między tym SSD @ Sata II 250MB/s a jakimś super szybkim nvme, serio, co innego benchmarki czy kopiowanie duzych plików.

Uzywanie HDD z windows 10 to po prostu jak dla mnie masochizm (muł wieczne mielenie, aktualizacje gruuubo podkręcają ten stan), ok W7 tam jeszcze jakoś chodzi, ale też będzie mega kop.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o transfer, tylko czas dostępu do pliku.

HHD musi się nakręcić, a głowica musi odszukać odpowiedniej ścieżki, żeby ją przeczytać.

SSD ma dostęp niezależny, bo rządzi tam cyfrowy kontroler.

Nawet, gdyby różnica w transferach wynosiła zaledwie 100MB/S, to czas dostępu będzie kilkadziesiąt razy szybszy na SSD.

Pierwszy od lewej HDD, a drugi SSD 8 letni Goodram SATA.

https://ibb.co/0ZJmMnB
https://ibb.co/xHH0sLR

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...