Skocz do zawartości
90kuba90

płyta i reszta gratów pod ryzena 9 5900X

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć po 20 latach wracam do AMD. Jaką płytkę polecacie i ramy do ryzena 9 5900x. Dużej ilości USB i gniazd M2 nie potrzebuje. Co do płyty chciałbym żeby była dobra sekcja zasilania, znośne temperatury i dobre audio. Poniżej to co wybrałem (GPU i DYSK MAM). 

https://www.x-kom.pl/lista/9ejj2grxg

Plan jest taki żeby konwersje obudowy zrobić i GPU dać wiatrakami do góry i potem na topie 3 wiatraki prosto na kartę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zdecydowanie za mocny, nie potrzebujesz aż takiej mocy- 750W max.

RAM sprawdź pod kątem kompatybilności z AMD — niektóre kości mają z tym problem. 

Z płyt: MSI MEG X570 UNIFY, MSI MAG X570 TOMAHAWK. ASUS TUF Gaming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra płyta już wybrana ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero idziemy na bogato jednak pamięci zostawię te co mam Gskill ripjaws 3600 CL14 zobaczymy jak to zatrybi ale zostaje chłodzenie. Poprzednio miałem custom loopa, temperatury gpu 42 i cpu 65 były super ale pierdzielenia z nim było przez 3 lata sporo (RTX 2080Ti i i9 9900K). Jak mi płyta padła to roboty pełno, najpierw spuść płyn, rozbierz chłodnice i rurki, wyjmij płytę. Dostałem wymienioną płytę i znowu zamontuj chłodnice i rurki, zalej płyn i odpowietrz 😞 Za stary jestem i wyrosłem. Z tego co sprawdzałem testy dark rocka pro 4 i noctuy nhd15 to szału nie ma.  

Edytowane przez 90kuba90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...