Skocz do zawartości
ZIELIN_PRO

Win 10 się wysypał i nie da się go sformatować

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, a wiec pokrótce opisze wam mój problem.

Wszystko zaczęło się po aktualizacji windowsa 10, w czasie jej trwania musiało pójść coś nie tak gdyż zaraz po jej zainstalowaniu ekran zrobił się czarny na kilkanaście sekund, następnie biały, po czym włącza się wygląd pulpitu wraz ze wszystkimi ikonami lecz nie mogę otworzyć żadnej aplikacji, system nie reaguje na moje klikanie na owe aplikacje i po jakiś 10-15 sekundach znowu się robo biały ekran i tak w kółko, nie jestem w stanie sformatować komputera poprzez ustawienia gdyż poprostu nie jestem w stanie w nie wejść.

W następnym kroku próbowałem poprzez tryb awaryjny jakoś wymusić format komputera wiec wchodziłem kolejno ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW —-> OPCJE ZAAWANSOWANE i próbowałem wszystkich opcji typu naprawa podczas uruchamiania albo przywracanie systemu czy odzyskiwanie obrazu systemu ale jest coś nie tak, po wybraniu którejkolwiek opcji muszę zalogować się na moje konto lecz gdy wpisuje moje hasło które jest na 100000% poprawne wyskakuje komunikat że hasło jest nieprawidłowe, nawet specjalnie na stronie Microsoft zmieniłem hasło na nowe lecz dalej to samo, że hasło nieprawidłowe wiec nie mogę użyć żadnej z tych opcji odzyskiwania systemu 

Nasępnie spróbowałem skorzystać również dalej z tryby awaryjnego lecz tym razem wybrałem opcje RESETOWANIE TEGO KOMPUTERA, powybierałem tam opcje żeby wymazano wszystko co się da, każdy plik, wyskoczyło już okienko z tym formatowaniem, siedziałem zadowolony że wkoncu się chyba uda, aż tu nagle pasek procentowy nie doszedł nawet do 50% i nagle komunikat: PODCZAS RESETOWANIA USTAWIEŃ DO STANU POCZĄTKOWEGO WYSTĄPIŁ PROBLEM. NIE WPROWADZONO ŻADNYCH ZMIAN.

KOD ZATRZYMANIA: INACCESSIBLE BOOT DEVICE 

 Kilka razy próbowałem powtarzać te różne czynności ale za każdym razem jest tak samo jak to opisałem.

Nie wiem już gdzie szukać rozwiązania, nie znam się jakoś dobrze na systemach i ich problemach dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Dodam że system to zwykła win 10 która można było pobrać za darmo z ich strony, biosa mam z Asusa jeśli to coś zmienia i najważniejsze nie działa mi stacja CD na płyty wiec nie mam możliwości włożyć tam płyty z nagranym systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  

o ile sprzęt jest sprawny ?,( może jest jakiś problem z dyskiem ), to nie ma co walczyć z wiatrakami i próbować ratować tonący okręt  ...

widzę ze u Ciebie jest pewne nie zrozumienie tematu, za pomocą konsoli systemu masz możliwość tylko usunąć partycję z danymi użytkownika a nie wyczyścić cały dysk do zera, otóż podczas instalowania systemu, instalator zakłada partycje  rozruchowa np. dla trybu bez UEFI lub partycje rozruchowa oraz odzyskiwania, czyli w trybie z UEFI, TY za pomocą dostępnej konsoli poleceń, możesz tylko usunąć partycje powiedzmy z danymi użytkownika ale partycja rozruchowa czy  odzyskiwanie nie zostają usunięte i stad twoje problemy, aby usunąć partycje rozruchowa oraz odzyskiwania trzeba posiadać np pendrajwa z instalatorem win10 lub np. jakaś dystrybucje linuksa , sam korzystam z "linux mint" do  przegotowania pendrajwa można użyć programu Rufus, oraz posiadać image z systemem czy to będzie win10 czy wspomniany linuks, ale to trzeba zrobić na działającym systemie czyli potrzebny  jest inny komputer lub laptop.   

oczywiście przygotowując pendrajwa z instalatorem win10 trzeba wiedzieć czy bios płyty głównej jest ustawiony do instalacji z UEFI czy bez UEFI, oraz czy posiadana karta graficzna wspiera tryb UEFI czy nie ?, do czego zmierzam np mamy w biosie włączoną opcje CMS suport, bo karta graficzna nie wspiera trybu UEFI, nuuu to raczej ani istniejący  system się nie uruchomi ani bios nie będzie widział instalatora z pendrajwa czy nawet zainstalowanego systemu , dlatego przed instalacja systemu trzeba wiedzieć jaki mamy sprzęt, i jak ustawić bios pod nowo instalowany system czy ma być bez UEFI czy z UEFI, i nie ma możliwości zainstalować system np. bez UEFI a potem przestawić opcje w biosie i uruchomimy w trybie z UEFI. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega podał mały temat z dyskiem. Może odpalić jakieś skanowanie dysku łącznie z surface test. Dysk w kieszeń i do kolegi lub innego kompa. Inna rada zrobić na pendrive Hiren's Boot i skorzystać z narzędzi dyskowych i WindowsLIVE.

Dla pewności zgrałbym dane w bezpieczne miejsce, bo kto wie czy dysk nie jest do wymiany.

Co do samej instalki to w grę wchodzi rzecz jasna instalacja Windowsa z pendrive skoro nie działa napęd optyczny.

Nie pisałeś jednak jaki to sprzęt - bo jeśli markowy typu HP, DELL, to po numerze seryjnym ze strony producenta można z reguły pobrać obrazy systemu .Także przez narzędzia typu RecoveryTool.

A od siebie dodam , że czysty system sam zawsze przygotowuję do instalacji przez MediaCreationTool i bezpośrednio stworzenie pena bootowalnego - narzędzie robi to samo bez potrzeby innego oprogramowania. No i pobiera aktualna wersję instalatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...