Skocz do zawartości
donandress

HP Smart - plik offline

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Czy wiecie skąd ściągnąć pełną instalkę HP Smart dla Win10 x64?

Próbowałem znaleźć coś na stronie HP,  ale tylko przekierowuje do sklepu MS, a ja potrzebuję instalkę.

Będę instalował na kompie bez dostępu do netu, sprzęt to DeskJet 2710e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP SMART aplikacja jest bezpłatna tak informacyjnie ale to widać na sklepie MS.

Ew. może obejść to w taki sposób jak wpiąć jakiś modem LTE albo, kartę wifi na parę minut i net z komórki udostępnić i pobrać ze sklepu? Jeśli oczywiście chce Ci się bawić w takie rozwiązanie.

Z instalkami offline tego produktu faktycznie dziwnie HP postąpiło - przeklinałem zapewne jak Ty i tak samo przekierowuje do sklepu - przycisk POBIERZ jest mocno mylący 🙂

Nawet na stronach typu dział download komputerswiat też jest przekierowanie.

Patrzyłem też czy HP czasem nie zostawia pliku w folderze SWSetup - pusto ...przynajmniej u mnie

Edytowane przez ATB-FLASH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ATB-FLASH napisał:

Ew. może obejść to w taki sposób jak wpiąć jakiś modem LTE albo, kartę wifi na parę minut i net z komórki udostępnić i pobrać ze sklepu? Jeśli oczywiście chce Ci się bawić w takie rozwiązanie.

[...]

Patrzyłem też czy HP czasem nie zostawia pliku w folderze SWSetup - pusto ...przynajmniej u mnie

Już nawet tego spróbowałem. Wduszanie przycisku pobierz (instaluj) nic kompletnie nie robi. Jakby nie działało.

To nie jest mój sprzęt, więc za wiele nie chce tam modyfikować, ale na tym kompie nie ma konta MS. No więc zalogowałem się na swoje konto i sklep mi pisze, że nie mam urządzeń, na których mógłbym HP Smart zainstalować i nie ruszy...

 

Co do folderów, gdzie może być ściągana instalka, to być może w ukrytym folderze Program Files > WindowsApps albo C:\Users\USER NAME\AppData\LocalPackages, ale o tym można się przekonać rozpoczynając instalację, czego ja nie mogę zrobić. I podejrzewam, że instalka może być na dysku lokalnym tylko podczas instalacji, a potem jest usuwana.

Czy jest taka szansa, że mógłbyś spróbować u siebie i ewentualnie wyciągnąć taką instalkę bez kończenia instalacji?

Edytowane przez donandress

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone - u mnie w tej lokalizacji stworzył się folder o nazwie HPPrinterControl (plus krzaki alfanumeryczne:) ) - po instalce przez instalator sklepu  folder ten ma szaleńczą wagę  całych 8KB. Obstawiam zatem, że tak jak piszesz - czyści pliki instalatora zaraz po ukończeniu pracy. U mnie już ten produkt był kiedyś zainstalowany przez sklep i zamiast POBIERZ mam ZAINSTALUJ i komunikat, że aplikacja należy do mnie. Ale naciskając ZAINSTALUJ pokazuje się pasek pobierania i po tym natychmiast automatycznie się instaluje sama do końca (nie ma typowego kreatora instalacji z przyciskami dalej/anuluj) a efektem jest ww. przeze mnie super pojemny folder..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2021 o 16:14, czapla_pl napisał:

Hej,

Sprawdź narzędzie opisane na tej stronie:

https://betanews.com/2018/07/18/download-copies-of-windows-10-apps-from-microsoft-store/

Może się uda.

Pzdr

Działa!
Co prawda nie zrobił się automatycznie skrót w start/programy.

Znalazłem plik .exe na dysku, jest w Program Files\WindowsApps\[nazwa folderu] i to na pewno ten plik, ponieważ z managera zadań właśnie do niego odsyła. Jednak nie da się z niego uruchomić HP Smart, dostaję błąd, że "system windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku".
Używając polecenia uruchom: hp-smart:///?ClientID jestem w stanie odpalić ten program i wszystko działa.
 
No i teraz pytanie, jak stworzyć skrót na pulpit z taką komendą, jak używam w Run?
HP Smart będzie używany przez osobę ze słabą znajomością komputerów i systemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ściągnięte źródło, to w jaki sposób próbowałeś instalować paczkę?

Powinno się zainstalować w całości, włącznie z wszystkimi skrótami itp.

Skorzystaj z tego: http://eddiejackson.net/wp/?p=17950

https://www.addictivetips.com/windows-tips/install-appx-application-windows-10/

Wtedy żadnych skrótów ani innych cudów nie będziesz musiał robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...