Skocz do zawartości
Mercury

Zestaw stacjonarny do 2,5k do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zbudować budżetowy składak do gier. Do wydania 2,5k na bebechy. Nie musi (i nie będzie) to sprzęt który odpali wszystkie gry na pełnych detalach, całkowicie zadowolę się detalami na poziomie medium np w BFie. Jako, że ma być tanio to planuję kupić nową płytę główną, dysk HDD na dane (SSD na system już mam) i zasilacz. Cała reszta pewnie z rynku wtórnego. Już nie jestem na bieżąco ze sprzętem, ale po chwili googlowania zrobiłem poniższy zestaw. Będę wdzięczny za opinie lub porady.

Płyta Główna    Gigabyte GeForce RTX 2070
Procesor    i5-8400 6 x 2,8 GHz (używany)
Karta Graficzna    GeForce GTX 1650 (używana)
Pamięć Ram    16 GBDDR4 Goodram IR-X3200D464L16/16G 3200MHz  (używany lub nowy)
Zasilacz    Be Quiet! System Power 9 600W BN247 80+ 

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelx Dziękuje bardzo. Oczywiście linki mi nie są potrzebne, ale już tego typu podpowiedzi jak najbardziej. Dawno już nie interesowałem się hardware więc człowiek wypadł z formy. Sprawdzę sobie ceny i dostępność tego co mi opisałeś, zwłaszcza gigabajtów b360... Choć Z390 lub Z370 można kręcić

Dziękuje jeszcze raz, wszystkiego dobrego.

Edytowane przez Mercury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady i propozycje. Przesiądę się na 10400f i b560m pro - bo faktycznie ma to sens!

Jedynie co to jeszcze mocno zastanawiam się z grafiką. Warto będzie się szarpnąć z budżetem do 3k i zgarnąć np tą GF1650? Choć w benchmarku faktycznie 1050 ti daje radę, a jednak ~400z zł roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...