Jump to content
PC_old timer

RTX 3080 czy RTX 3080 TI

Recommended Posts

Witam, może powiedz do czego byś potrzebował tych 7klatek na sekundę, kosztem nie wiem, wielu innych fajnych(i normalnych) rzeczy. 3080 ti to jest karta o wydajności 3080, lekko podkręcona, z (nie lekko już) podkręconą ceną. Zresztą teraz zmieniać 3080(jak już ją masz) to sry, ale moim zdaniem lekko szalony pomysł. Oczywiście zakładając, że prio to są gry, bo na innych sprawach to się nie znam za bardzo.

Edited by Pawelx1551

2 godziny temu, PC_old timer napisał:

Jak w temacie. Wymieniał ktoś 3080 na 3080TI? W testach widzę przewagę średnio ok. 7kl. Różnice w cenach dość spore. Czy warto wymieniać 3080 na 3080TI? Pozdrawiam

Bardzo dziwne pytanie, masz wyniki testow, widzisz roznice w osiagach i cenie, sam musisz zdecydowac czy warto doplacac zeby przez rok miec troche wiecej fps (nastepna generacja wyjdzie za +- 12 miesiecy).

W zasadzie jedyna gra, gdzie do tej pory RTX 3080 mi nie domagał to Microsoft Flight Symulator i The Ascent. Gram tylko w 4k (43` Asus Rog monitor, 120Hz) i mówimy o wszystkim ustawionym na full: ultra efekty, najwyższa jakość tekstur itp. G-sync monitora trochę pomaga. A... w Q2 RTX mam średnio koło 40kl. Karta wydaje się jednak okrojonym 3090 a tu już względem RTX3080 różnica pewna jest. Dzięki za głosy rozsądku, ale rozmawiacie z gościem, który przechodził z... RTX2060 na 2060Super potem 2070Super, potem 3070 i teraz 3080. Zawsze było mało 😉 Ale tu wydatek poważniejszy, stąd pytanie. Dobrym argumentem była też cena mojego 3080 - kupowałem jeszcze w listopadzie ub.roku i dałem nieco ponad 4k.

Kolego @PC_old timerto obniż sobie detale tak, żeby mieć te5-7 klatek więcej i zobacz, czy to będzie pragnienie twojego serca, aby to osiągnąć kosztem kilku tysięcy. Ja nie wiem, ja tam nie widziałbym 7 klatek, a mam 55cali z 1.3 metra, ale może inni widzą- gratuluje dobrego wzroku (Chwała Bogu w zasadzie)