Skocz do zawartości
krzysiek77

MSI RTX 3060 Ti Gaming X(2 wentylatory) - temperatura?

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu kupiłem powyższą kartę, ale mam wrażenie że coś jest nie tak z temperaturami. Przy otwartej obudowie, pulpit + uruchomiony program GPU-Z, karta pracuje z obciążeniem 1%, obniżone taktowanie chyba do minimum i po 10-15 minutach temperatura karty dochodzi do ponad 60 stopni, po czym uruchamiają się wiatraki, chłodzą kartę do około 40 stopni i wszystko się powtarza. Średnia temperatura podczas testów 3Dmark wyniosła 69 stopni, więc w normie, w grze pod maksymalnym obciążeniem temperatury dochodzą do 73-74 stopni, ale wiatraki kręcą się jak szalone - 2500 obrotów, przez co jest bardzo głośno, a to wszystko przy otwartej obudowie. Specjalnie kupiłem wersję Gaming X, bo moja poprzednia karta GTX 1660 w tej wersji była bardzo cicha. W testach piszą, że ta karta powinna być praktycznie niesłyszalna. Ogromna prośba do posiadaczy tej karty - czy u Was też tak się zachowuje? Nie wiem czy "ten model tak ma", czy raczej powinienem reklamować kartę.

Edytowane przez krzysiek77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W spoczynku to normalne zachowanie. Żeby było ciszej i chłodniej podczas grania warto pobawić się w UV - powinno się spokojnie urwać ~5 stopni. Pamiętaj też, że kiedyś Gaming X w MSI to była topowa karta a teraz jest to średnia półka (wyżej jest Trio i Suprim). 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...