Skocz do zawartości
Zephon

Nowy komplenty telefon na kilka lat.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Wielokrotnie zdarzyło mi się korzystać z informacji zawartych na różnych forach, dlatego zwracam się z prośbą o radę. Sam już trochę wypadłem z obiegu i nie jestem na bieżąco z nowikami i co warto lub nie warto. 😉

Od 2.5 roku jestem użytkownikiem telefonu HTC U12+, ale powoli rozglądam się za czymś świeższym. Docelowo skupiam się na tzw. flagowcach lub półce "średniej-wyższej". Interesuje mnie głównie dobry stosunek ceny do możliwości, telefon planuje użytkować co najmniej 3 lata. Chcę zakupić nowe urządzenie.

Jako, że jestem sympatykiem firmy HTC, przed U12+ użytkowałem modele HTC One m7 oraz HTC 10. Niestety jak wszyscy wiemy nic nowego od HTC już nie kupię ;)

Generalnie oczekiwania przedstawiam poniżej:
- Dobra jakość wykonania. Solidna, wytrzymała konstrukcja. Poprzednie HTC pod tym względem były naprawdę bardzo udane. Chciałbym, żeby trzymając tlefon w dłoni miało się poczucie dobrze wydanych piniędzy. :D Nie przepadam też za etui, czy naklejkami na ekran, więc telefon powinien być dość trwały.

- Ekran - chciałbym odświeżanie minimum 120Hz, ponoć robi to różnicę, preferowałbym też OLED i przyzwiotą widoczność w słońcu. HTC na tym polu niestety zamykało stawkę. Ogólnie ekran to najsłabszy element U12+, w słoneczny dzień prkatycznie nieczytleny. Przeglądam dużo treści, zdaża się jakieś video - ogólnie dobrze, aby za bardzo nie męczyć oczu. Mile widzany tryb nocny (HTC posiada i jest fajny)

- Bateria wystarczająca na jeden dzień intensywnego użytkowania. Ogólnie nie oczekuję cudów, mam dobry powerbank, szybkie ładowanie to już pewnie standard wszędzie. Tutaj mam 18W i jest ok.

- Oprogramowanie i wydajność - tutaj było super, telefon działa szysbko i stabilnie do tej pory. Przez cały czas użytkowania HTC miał tylko kilka zawiech. ALE - kompletny brak wsparcia software - liczyłem na dwie duże aktualizacje, a zostałem na Androidzie 9. W tej kategorii to jest po prostu tragedia. Chciałbym komplente przeciwieństwo.

- Jakość dźwięku - sporo słucham (słuchawki), jest to ważne kryterium. HTC to był sztos, teraz chyba wszyscy idą w słuchawki bluetooth z własnym DAC. Czy jest coś to bryluje w tej kategorii i gra dobrze samo z siebie? Głośniki stereo muszą być. Liczę też na dobrą jakość połaczeń.

- Aparat i video - krótko - ma zastąpić tzw. "małpkę" w wakacje. Myślałem, że HTC było dobre, ale ostatnio porównałem zdjęcia z iPhone SE żony i wydaje mi się, że Apple mimo jednego oczka aparatu robi lepsze zdjęcia. Tutaj jednak świat bardzo poszedł do przodu. Wideo jest ok, FullHD 60kl/s jest wystarczające.

- Inne - mozliwość tworzenia hot-spot wifi. Dobra latarka LED. Minimum 8 GB RAM i 128GB pamięci wewnętrznej. Przemyślana nakłada ze stabilnym oprogramowaniem. Nie lubie tzw. "śmieci" w sofcie.

Na zakup daje sobie jakiś czas, dlatego nie podaje budżetu. Być może zrobię sobie prezent na święta, ale na ten moment chciałbym już przynajmniej ukierunkować się na 2-3 modele I polować na korzystne oferty.

PS: Jestem lekko uprzedzony do telefonów Chińskich marek.

Z góry dziękuję za pomoc! 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo widzę tematu androidowego więc nie śmiem wspomnieć o Apple ... 🙂 Ale sam pisałeś o SE... a co tam.

Powiem Ci na moim przykładzie. Ostatnim telefonem z adroidem był u mnie Samsung Galaxy S5. Wtedy na test miałem iPhone 4s i tak się zaczęło. Sądziłem że słuchawki z jabłkiem to fanaberia. Ale potem znalazł się 5s, potem SE 1gen. A potem nieco siadł wzrok i czas przyszedł na 7kę. Obecnie używam Xs.

Czy porównuję do androida - nie, bo to temat pt: "o wyższości świąt,,,"

iPhone używam bo:

- przyzwyczaiłem się

- korzystam z Maca i iPhone i Applowskiej synchornizacji i kontynuacji pracy oraz z pełnej mocy iCloud i AppleMusic. Dla mnie istotą jest ekosystem Apple nie sama słuchawka.

- długie wsparcie producenta - nawet leciwy SE 1gen ma najnowszy iOS 15 ,a ten model telefonu wyszedł w 2016r.

- wbudowane aplikacje w 90% spełniają moje wymagania codziennej pracy (na telefonie nie gram - jedynie okazyjnie)

- fakt, aparat nie ma zyliona MPix i 45-ciu obiektywów ale na robienie zdjęć takich "małpkowych" spoko starcza,poza tym mamy wbudowane proste narzędzia do podstawowej obróbki foto/wideo

Wspominałeś o muzyce - połączenie AppleMusic i DolbyAtmos jest naprawdę ciekawe - nie mam AirPodsów ale raz używałem i grają fajnie ale żaden ze mnie audiofil.

Hotspot - bardzo łatwa obsługa.

Obudowa - w moim mam stal nierdzewną i szkło - fajnie czuć ciężar

To moje prywatne przemyślenia i nie mówię że iPhone jest lepszy bo to iPhone. Dla mnie jest wygodny po prostu.

Pytanie czy wymieniłbym na iP-13? Nie, obecny spełnia nadal moje oczekiwania.

Gdybym miał teraz kupić nowy nie mając poprzednika - wybrałbym IP12

Cenowo - hmm nowe mają swoją cenę ale warto poszukać poleasingowych lub powystawowych w całkiem miłych cenach.

Sam nowego IP nigdy nie kupiłem i nigdy się nie zawiodłem na powystawowych ale szukałem naprawdę długo.

Tyle ode mnie tak na luźno bez nacisku. Myślę że powinieneś przejrzeć parę videotestów flagowców z adroidem i porównanie jak wypadają z jabłkiem.

 

Edytowane przez ATB-FLASH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za obszerną wypowiedź. Powiem szczerze, że rozważam iPhone. Muszę tylko dłużej pobawić się telefonem żony, żeby ocenić czy bym się przyzwyczaił.

Ceny niestety konkretne, ekran o wyższym odświeżeniu jest dopiero od wersji 13 Pro, a to już ponad 5 tysięcy zł. Szkoda, że w niżsych seriach iPhone nie oferuje tego ekranu. Wolałbym lepszy ekran niż obsługę 5G. Budżet na 13 Pro pozwala wybrać dosłownie wszystko w świecie Androida... 

Zapomniałem jeszcze dodać, że chciałbym ekran nie mniejszy niż te 6 cali, które mam obecnie i koniecznie płaski, zaokrąglone boki jakoś mi nie leżą. Zwykły wariant iPhone ma niby 6.1, ale powierzchniowo jest mniejszy niż w HTC, z kolei wersje Max to już niezłe patelnie. A i gram też trochę w gry typu JWA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, podbijam. Syn zrzucił mi U12 z parapetu i cały tył w drobny mak, tylko kupione na szybko plecki trzymają to w kupie. Poza tym telefon zaczął czasami dziwni cykać, ale wszystko działa.
Czekać na S22 do lutego, polować na promkę na S21/S21+, czy może jest jakiś inny ogarnięty android?
A może jednak zacząć przyjaźć z Applem od modelu 13 lub szarpnąć się na wersję Pro?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o sluchawke na pare lat to imo apple nie ma sobie rownych, jezeli chodzi o wsparcie. Ich telefony wcale takie drogie nie sa ( w przeliczeniu na czs uzywania). Nie mialem Androida, ktory by zniosl okres 2 lat, a bawilem sie kilkoma markami. Nawet Nexus/Pixel po poltorej roku juz pokazywaly oznaki zmeczenia oraz zmiany w baterii. Obecnie mam iphone11 od 3 lat i daje rade caly czas. Uzywam intensywnie i baterie mam na poziomie 85%.  Wytrzyma jeszcze conajmniej rok pewnie u ktoregos z dzieci.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2022 o 15:22, saalataa napisał:

Obecnie mam iphone11 od 3 lat i daje rade caly czas. Uzywam intensywnie i baterie mam na poziomie 85%.  Wytrzyma jeszcze conajmniej rok

Nokię 808 miałem jakoś 8 lat i po tym czasie akumulator w zupełnie dobrym stanie. Choć moze jakoś super intensywnie jej nie używałem, ale też nie robiłem specjalnych zabiegów dbania o aku (np. metoda rozładowania nie niżej niż do 20% i ładowania nie wyżej niż do 80% nie była przeze mnie w niej stosowana)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...