Skocz do zawartości
Yszty92

Zestaw za 5,5k warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się  nad kupnem takiego sprzętu:

Procesor: AMD Ryzen 5 3600

Chłodzenie procesora: SilentiumPC Spartan 4 MAX

Płyta główna: MSI B450 Tomahawk MAX

Karta graficzna: RTX 3060 12GB GDDR6

Pamięć RAM: 16GB 3200MHz XPG Gammix D10 2x8GB Dual Channel

Dysk SSD: 500GB M.2 NVme Kingston NV1

Zasilacz: SilentiumPC Vero L3 700W 80+ Bronze

obudowa: SilentiumPC Ventum VT4V EVO TG ARGB

Kwota 5499zł z systemem, chciałem zapytać czy jest warty swojej ceny ? Czy czekać na lepsze czasy, które może kiedyś nadejdą?

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ten system jest oryginalny i jest na niego papier, ok, ujdzie. Jak nie, to brałbym i5 na B560 i 3060 https://www.x-kom.pl/lista/wrylnvnt4

Lepsze czasy, to nadejdą nie wcześniej jak końcówka 2022 - chce ci się tyle czekać? Możesz ewentualnie poczekać na 12 generację Intelów, to trochę 10 i 11 powinna pójść w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC ma być przeznaczony głównie do gier. Jestem dość casualowym graczem, sprzęt wymieniam bardzo rzadko (ostatnio 9 lat temu), chciałbym mieć jednak sprzęt, który pozwoli mi na bezproblemowe odpalenie nowszych tytułów głównie online typu COD Warzone i tego co pojawi się w najbliższym czasie. Mam nadzieje, że starczy na trochę przy moim użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5,5k to taki maksymalny budżet? 

Wziąłbym szybsze pamięci, minimum 3600MHz CL16. Ryzen 5 5600X też jest do wyrwania za mniej niż 1300zł, ale to już większy wydatek. 3600 też da radę jeszcze dosyć długo ale w tym przypadku celowałbym już raczej w i5 11400 + byle jakie mobo na B560 - cenowo podobnie ale wydajność wyższa niż w przypadku R5 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, neomagnet napisał:

5,5k to taki maksymalny budżet? 

Wziąłbym szybsze pamięci, minimum 3600MHz CL16. Ryzen 5 5600X też jest do wyrwania za mniej niż 1300zł, ale to już większy wydatek. 3600 też da radę jeszcze dosyć długo ale w tym przypadku celowałbym już raczej w i5 11400 + byle jakie mobo na B560 - cenowo podobnie ale wydajność wyższa niż w przypadku R5 3600.

Tak, maksymalny. Myślałem nawet o czymś tańszym, ale po moich poszukiwaniach raczej mija się to z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawelx1551 napisał:

Witam, kolega roar.RAR dał moim zdaniem bardzo dobry zestaw. Jedyne co można by było według mnie poddać pod dyskusję to fera5- czy ona nie będzie po prostu overkilem do tej i5tki? Płyta główna, może taka z małym radiatorem miałaby sens. Dysk dla kontrastu: https://www.x-kom.pl/p/538294-dysk-ssd-wd-500gb-m2-pcie-nvme-blue-sn550.html. No i wiadomo ceny kart graficznych- mówi się, że pod koniec 2022 się coś ruszy. Ja tak sobie myślę, że może trochę wcześniej- sytuacja tych kryptowalut jest niepewna moim zdaniem.

Zestaw spoko, tylko ciężko dorwać tą kartę w dobrej cenie. Ten zestaw, który przesłałem to tzw. gotowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawelx1551 napisał:

A jak u ciebie z czasem? Długo już ogarniasz tego kompa? Ja ci powiem, że jak bratu pomagałem kupić, to nam się trafił też ten ryzen + 1660 super z monitorem 144hz (a brat też się właśnie za tym rozglądał) w cenie jakby bez monitora i jakby ten 1660 super też jakiś tańszy był(jak dobrze pamiętam). Ale ja sondowałem chyba z miecha wszystkie większe sklepy- gotowce ofc. Łącznie z tymi rtv/media/ i inne ( i w takim właśnie brachol kupił). Jesteś też świadom pewnie, że często (może nie często ale zdarza się), że jak to są jakieś firmówki to dają 3years door to door gwarancji. A odnośnie tego co podałeś to jego cena jest zbliżona do cen rynkowych tych podzespołów(ten system jest tak jakby za pół ceny powiedzmy jak na moje oko, ale nie liczyłem dokładnie). Osobiście jak nie masz musu to bym popatrzył jeszcze trochę.

Powiem Ci, że już od kilki miesięcy się rozglądam. Powoli już mi się kończą nerwy 🙂 Tutaj jest 2 letnia gwarancja, przeglądałem też te wszystkie sklepy o których wspominałeś. Niestety nie jestem aż tak bardzo w temacie, nie chcę się natknąć na jakieś badziewie. Dlatego tez pytałem czy warto kupić teraz czy czekać ale jak widzę, lepszych cen można się spodziewać pod koniec przyszłego roku. Nie chciałem wydawać takich pieniędzy na sprzęt, ale też nie chce później być jakoś mocno ograniczony, ponieważ tak jak pisałem nie wymieniam sprzętu często. Dzisiaj cena tego zestawu poszła o 200 zł w górę ponieważ zmienili kartę  graficzną z asusa na gigabyte. I już sam nie wiem czy brać czy nie, a zaraz znowu mają mieć jakieś zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...