Skocz do zawartości
TnTFlesh

Wymiana Procesora.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym ulepszyć mój komputer więc najbardziej interesuje mnie wymiana procesora oraz co by było jeszcze potrzebne do wymiany aby można było zamontować ten procesor, tutaj moje specyfikacje komputera:
Płyta główna: MSI B75MA-P45 Intel B75 LGA 1155 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3) mATX (B75MA-P45) Procesor: Procesor Intel 3.3GHz, 3 MB, BOX (BX80623I32120) RAM: HyperX HyperX, DDR3, 8 GB, 1600MHz, CL9 (KHX1600C9D3X2K2/8GX z gra) Obudowa: SilentiumPC Brutus 430 Pure Black USB3.0 ATX/SSD ready/120+120mm Zasilacz: Thermaltake ATX SMART 530W 120mm 80+ APFC ( SP-530PCWEU ) Dysk: WD AV-GP 500 GB 3.5" SATA III (WD5000AUDX) Karta graficzna: GEFORCE GTX 1050Ti 4GB 
Mój budżet to maksymalnie 1100zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz teraz procesor - 3,3GHz to taktowanie, a potrzebny jest model, bo z niego wywnioskujemy ile ma rdzeni i wątków.

Prawdopodobnie najmocniejszy procesor jaki możesz na tej płycie posadzić to i7-3770(T/S/bez literki/K) - jeśli teraz masz jakiś i3 czy coś drugiej generacji (dwójka z przodu przy oznaczeniu), da to spory przyrost wydajności jednowątkowej i dwukrotny przyrost mocy wielowątkowej. Z dzisiejszej perspektywy różnice wydajności między poszczególnymi wersjami nie są zatrważające, stąd nie szukałbym na siłę najwyżej taktowanej wersji K, bo będzie najdroższa - a nie spodziewam się, żebyś chciał podkręcać, skoro pytasz o takie sprawy.

Po taniości może da się wyłapać jakiegoś Xeona (1230 v2), który byłby serwerowym odpowiednikiem tego i7, ale nie jestem specem w temacie, tu musiałby się kto inny wypowiedzieć lub musiałbyś głębiej pogrzebać, czy płyta ogarnie.

Tylko upewnij się, że masz odpowiedni BIOS, nie wiem co to za płyta, jeśli była wypuszczana jeszcze za drugiej generacji, może nie obsługiwać trzeciej out of the box. Na pewno wspiera te procki.

IMO do karty graficznej jaką masz nie ma sensu upgrade całej platformy w tym momencie. Nawet gdybyś zmieniał całą platformę, za 1100PLN i tak skończysz z procesorem 4/8 (Intel i3-10100), tyle że ze jeszcze ze 20% mocniejszym na wątku - czego przy tej karcie graficznej nie poczujesz. Ewentualnie możesz poszukać czegoś z używanych części czy w promocjach - np. używane zestawy na Ryzenie 2600 i płycie B450.

Edytowane przez torrentius
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...