Skocz do zawartości
Spider22

Stara płyta s775 + nowa karta nie działa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam płytę główną na Intela na s775 z procesorem Core 2 quad oraz kartą graficzną GTX9800 wszystko działa, przy próbie modernizacji karty do RX570 komputer nie wstaje brak obrazu (karta sprawdzana 100% sprawna na innym komputerze) Bios zaktualizowany do najnowszego, na próbę wsadziłem RTX3060 ten już wstaje ale ekran blokuje się na biosie i dalej nie idzie. Po wsadzeniu GTX9800 wszystko sprawne. Płyty z PCIE2.0 nie obsługują kart 3.0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy płyta główna na pewno ma wsparcie dla PCI-E 2.0 ?  

czy mógł byś podać producenta i model płyty głównej ?

z tego co kiedy sprawdzałem to GTX 1050ti 4GB Ram, działa pod s.775 ale tam był "Asus Maximus II Formula Intel P45",  bo tam jest jest PCI-E 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nuuu panie, jak można mieć pretensje ze silnik np. z lat 70 nie będzie chciał współpracować czy pasować do ramy z lat 90, to takie uproszczenie tematu.

niby wedle opisu P43 tez obsługuje pojedyncza linie PCI-E x16 w standardzie 2.0

ale z ta kompatybilnością wsteczną to nie miej pretensji do płyty głównej tylko do producenta kary graficznej.

a próbowałeś bios zresetować po przez wyjęcie baterii ?

teraz to trochę będę wróżył, bo nie pamiętam czy w tych starych biosach jest opcja "CMS suport" bo nie prowadziłem nigdy takich zapisów np. dla siebie, od kiedy taka funkcja jest dostępna a to mogło by rozwiązać twój problem.      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja teoria jest taka, i tylko teoria bo nie mam możliwości tego sprawdzić empirycznie, bo nie ma takiego sprzętu

obecnie port PCI-E to w jakim trybie działa ? 2.0 czy może 1.0 lub 1.1 ?, a to akurat to można sprawdzić czyli włączając system z karta GTX 9800 , i  uruchamiając np. GPU-Z 

https://www.techpowerup.com/download/techpowerup-gpu-z/

do czego zmierzam , dwa eony temu Intel wprowadził serie "sandy bridge" dosyć popularnych CPU i7 2600K czy i5 2500K i tam był taki kruczek ze ta seria 2000 właśnie miała tylko obsługę PCI-E 2.0, po mimo ze płyt główne już oferowały  wsparcie dla PCI-E 3.0 ale dopiera następna generacja  "ivy bridge" 3000 wprowadzała obsługę PCI-E 3.0

pytanie jest, jak jest w tym przypadku ?, czy chipset płyt głównej jest uzależniony od CPU i może to właśnie ten Q  zakładam 6600 może blokować uruchomienie, PCI-E w trybie 2.0 i trzeba było by wsadzić jakiegoś nowszego CPU, może  OP overkill E-8400 XD, aby to sprawdzić empirycznie.

      

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Spider22 napisał:

Płyty z PCIE2.0 nie obsługują kart 3.0 ?

Obsługują, bo GTX1650 działa mi bez problemu na SandyBridge i5 2400 + ASRock P67 Extreme4.

7 godzin temu, Mr.T... napisał:
do czego zmierzam , dwa eony temu Intel wprowadził serie "sandy bridge" dosyć popularnych CPU i7 2600K czy i5 2500K i tam był taki kruczek ze ta seria 2000 właśnie miała tylko obsługę PCI-E 2.0, po mimo ze płyt główne już oferowały  wsparcie dla PCI-E 3.0 ale dopiera następna generacja     

 

RX470 8GB, RX460 4GB, GTX1650 4GB bez problemu pracują z i5 2400 SandyBridge. Sprawdzone osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kyle napisał:

Obsługują, bo GTX1650 działa mi bez problemu na SandyBridge i5 2400 + ASRock P67 Extreme4.

RX470 8GB, RX460 4GB, GTX1650 4GB bez problemu pracują z i5 2400 SandyBridge. Sprawdzone osobiście.

super ziom, ze potrafisz czytać, a potrafisz czytać z zrozumieniem ?  

to przeczytaj co napisałem jeszcze raz , potem jeszcze raz i może jeszcze z 10 razy i napis cos sensownego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kyle napisał:

Naucz się pisać (przykładowo zdania zaczynamy z dużej litery). Naucz się kultury (choć sądząc po podejściu, to nikłe szanse).

ponawiam pytanie, co twoja wypowiedz wnosi do tematu problemu poruszanemu w tym wątku ?

 czyli według twojej opinii, tutaj tylko powinny się udzielać tylko osoby bez wiedzy technicznej i logicznego myślenia, oraz analizowania problemu ale za to po polonistyce...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mr.T... napisał:

ponawiam pytanie, co twoja wypowiedz wnosi do tematu problemu poruszanemu w tym wątku ?

Karty pod PCI-E 3.0 (np. seria AMD Polaris) działają bezproblemowo na płytach i procesorach obsługujących maksymalnie PCI-E 2.0, i jest to odpowiedź na pytanie:

 

13 godzin temu, Spider22 napisał:

"Płyty z PCIE2.0 nie obsługują kart 3.0 ?"

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kyle napisał:

Karty pod PCI-E 3.0 (np. seria AMD Polaris) działają bezproblemowo na płytach i procesorach obsługujących maksymalnie PCI-E 2.0.

widzę ze trzeba tłumaczyć łopatologicznie... 

czy ja napisałem ze na jak CPU jest na architekturze "SandyBridge" to jest problem z działaniem kart graficznych ? ,  czy MOZE podałem ze przykład odnoszący się do poruszanego tutaj problemu, ze wraz w wprowadzeniem "ivy bridge" na płytach głównych została dodana obsługa PCI-E 3.0 ?.

czy potrafisz wyciągnąć z tego wnioski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowiedziałem na pytanie @Spider22.  (To, że nie działa mu karta PCI-E 3.0 na płycie PCI-E 2.0 NIE wynika z tego, że ma kartę 3.0 i płytę 2.0, tylko z innych względów.)

Podałem przykład jak na CPU NIE obsługującym PCI-E 3.0 i płycie NIE obsługującej PCI-E 3.0, karta Polaris obsługująca PCI-E 3.0 działa bez problemu. Czego nie rozumiesz?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kyle napisał:

Ja odpowiedziałem na pytanie @Spider22.  (To, że nie działa mu karta PCI-E 3.0 na płycie PCI-E 2.0 NIE wynika z tego, że ma kartę 3.0 i płytę 2.0, tylko z innych względów.)

Podałem przykład jak na CPU NIE obsługującym PCI-E 3.0 i płycie NIE obsługującej PCI-E 3.0, karta Polaris obsługująca PCI-E 3.0 działa bez problemu. Czego nie rozumiesz?

a no tego, ze nie czytasz wypowiedzi innych użytkowników, i jak byś się wczytał w poruszany tutaj watek i potrafił czytać z zrozumieniem do twój wpis byłby nie potrzebny.          

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika ma zapewne tylko bios pod UEFI i tu jest pies pogrzebany, ale jak @topdog wspomniał sa obejscia.

Jakbym włożył swojego GTX 1070 do innego kompa z MSI MS-7267 (LGA775 / I945G) było by to samo.

Parę lat temu miałem Radka Sapphire R9 290 tri-x z dwoma przelączalnymi biosami (oryginalnie był jeden pod normalny bios i drugi pod UEFI), sprzedałem kartę i gość mi pisze, że mu się nie uruchamia, nie sprawna i w ogóle, co się okazało, typ włożył tą kartę do jakiejś płyty lga775 (wiadomo tam o uefi bida, choć jakieś mobasy miały możliwość) i taka sytuacja. Jak przełączył biosy od razu zabanglało.

Btw Z początku nie przyszło mi na myśl, że ktoś wsadzi tego radka do tak starej platformy i myślałem, że to wina braku analogowego wyjścia wideo vs jakiś stary monitor.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...