Skocz do zawartości
Radoslavv

Który zasilacz wybrać? Czy natężenie na linii 3.3V ma znaczenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po kilku latach przerwy od grania złożyłem zestaw z tego co udało mi się znaleźć w mojej kolekcji sprzętu:

MOBO: Asrock H87 Performance

CPU: i5-4670K (planowane OC na około 4.5Ghz)

RAM: 16GB DDR3 1600MHZ

HDD/SSD: 1x120GB SSD SATA 1x240GB SSD SATA 1x750GB HDD 7.2k RPM

GPU: GTX 960 4GB Clock: 1216Mhz Boost: 1279Mhz Memory: 1753Mhz

Po zerknięciu na tabele napięć i natężeń obu zasilaczy mam dylemat co do lini 3.3V czy 8A w przypadku zasilacza HP to nie za mało na dzisiejsze czasy? 

Thermaltake:

image.png.8b19d9ff613a5e1ec98d22737d10d4a8.png

HP:

MODEL: PS-4501-2 500W

AC INPUT: 100-240V / 50-60HZ

MOC MAKSYMALNA: 500W

+3.3V: 8A

+5.08V: 15A

+12V: 40A

+5.08Vsb: 4A

CERTYFIKAT: 80+ BRONZE

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie! 🙂

Edytowane przez Radoslavv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz już ten zasilacz HP? bo jak nie, to w podobnej kasie masz Vero L3 https://www.x-kom.pl/p/559353-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-vero-l3-600w-80-plus-bronze.htm, który na lini 3.3V ma 15Amper

Nawet mój leciwy XFX, który latał na 660Ti oraz RX 570, jak teraz patrzę to miał 20A, więc ja bym na twoim miejscu tego zasilacza nie wkładał. Tym bardziej, jak planujesz robić OC. Albo chociaż tego thermala wkładaj, na papierze całkiem dobrze wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew też Seasonic z tańszej serii  czyli np Core GC 650 PLUS GOLD - 20A na 3.3V ale jest droższy od Silentiuma jeśli patrzysz na budżet. Na plus długa gwarancja

https://www.x-kom.pl/p/514802-zasilacz-do-komputera-seasonic-core-gc-650w-80-plus-gold.html

https://seasonic.com/focus-gx?__cf_chl_jschl_tk__=pmd_DNLVZTsL3HWSwfu_Lsxq7DgaOWO2UJZ1eAWQ5p0GkPE-1634051971-0-gqNtZGzNAfujcnBszQfR#specification

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam oba zasilacze, o których pisałem. Zrobiłem testy i cała platforma zdecydowanie stabilniej działa na zasilaczu Thermaltake. Na HP odczuwałem dziwne jakby falujące spadki wydajności podczas grania lub obróbki wideo/muzyki.

Niejasności uważam za wyjaśnione, a co do zasilacza HP, to może 8A na 3.3V to za mało, albo zasilacz już jest wymęczony życiem.

Dzięki za odpowiedzi i zainteresowanie! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...