Skocz do zawartości
Krootki

Do liczących UNITED DEVICES

Rekomendowane odpowiedzi

@pshem

Dlaczego uwazasz ze szukanie UFO to bzdura? Badz tolerancyjny na inne sprawy, poglady itd. innych ludzi. Ja nie mowie ze UD to bzdura podobnie jak Yoshi tylko ze sposob naliczania pkt. jest beznadziejny.

Poza tym nie masz pewnosci ze UD szuka leku na raka, podobnie jak ja nie mam pewnosci ze szukam najsilniejszego sygnalu z jakiegos tam skrawka nieba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdura - gdyby nie rywalizacja to bym w ogole nie spojrzal na seti - a co do elfiego to wejdz sobie na nasz team i jest 1 - nie liczy juz ale jak liczyl byl na 11 miejscu na swiecie! srednia - 33pkt na godz i 5700punktow na pakiet!!! szczegolnie to ostatnie to paranoja.

Ja mam za proca roznie - najlepsze jest to ze punkty za prace proca sa liczone przy wysylaniu pakietu - jest robiony mini benchmark - jezeli w tym czasie np kopiujesz plik to dostaniesz 30 punktow nawet na 2,4GHz (jak caly czas komp idle to za athlona jest ok 100 punktow na GHz - a co do punktow na godzine to overall dzielisz przez 5 i odejmujesz od wyniku 1 i masz ile dostajesz za godzine pracy kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rywalizacja rywalizacją. Wychodzę z założenia, że jeśli komputer chodzi non stop i nic na nim nie robię, oraz ciągnie bez sensu prąd. Ale jeśli działa na nim jakiś grid czy to UD czy @Seti czy cokolowiek innego co może pomóc innym i jest pożyteczne to czemu nie. Nawet w normalnej pracy nie przeszkadza.

 

Nie każde laboratorium czy instytut może sobie pozwolić na np. Earth Simulatora NEC'a czy Cray'a II XMP, woli te pieniądze przeznaczyć na inny sprzęt choćby autoamtyczny sekwenser genów, czy nowoczesny spektroskop.

 

System punktowy i statystyki są po to by przyciągnąć jak największą rzeszę użytkowników. Niekoniecznie robiących to z pasją, poświęceniem, w tym także takich którzy chcą ze sobą współzawodniczyć, przy okazji popychając badania do przodu.

 

Przecież nie każdy rozumie to nad czym pracuje UD, nie każdy jest biochemikiem. Zresztą to wcale takie łatwe nie jest. Dużo ludzi zraziłoby się nie rozumieliby po co to wszystko. Ale poprzez taki ranking, użytkownicy "ścigając" się obliczają ogromne ilości danych. Możemy tylko wierzyć, że są to dane do pozytywnych i pożytecznych projektów, które w przyszłości nie zostaną wykorzystane do np. badań nad bronią masowego rażenia tylko w walce z rakiem, czy też otrzymywaniem skuteczniejszich szczepionek.

 

PS. Mam hobby biologiczno/biochemiczne więc UD jest dla mnie w sam raz. Może kiedyś zostanę bioinformatykiem. I sam będę potrzebował pomocy innych :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możemy tylko wierzyć, że są to dane do pozytywnych i pożytecznych projektów, które w przyszłości nie zostaną wykorzystane do np. badań nad bronią masowego rażenia...

Wlasnie o tym mowie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pshem

Dlaczego uwazasz ze szukanie UFO to bzdura?

samo szukanie ufokow niejest bzdura.

ale wiem conieco na temat seti@home (tez kiedys liczylem). teleskop ktory dostarczal probki (dostarczal bo juz od jakiegos czasu nie ma nowych - przeliczane sa ponownie stare probki) obejmuje malutenki kawalek nieba. to tak jakby usadzic na plazy faceta z luneta wycelowana w jeden punkt i czekac az przypadkiem cos przeplynie. 0% szans na powodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pshem

Dlaczego uwazasz ze szukanie UFO to bzdura?

samo szukanie ufokow niejest bzdura.

ale wiem conieco na temat seti@home (tez kiedys liczylem). teleskop ktory dostarczal probki (dostarczal bo juz od jakiegos czasu nie ma nowych - przeliczane sa ponownie stare probki) obejmuje malutenki kawalek nieba. to tak jakby usadzic na plazy faceta z luneta wycelowana w jeden punkt i czekac az przypadkiem cos przeplynie. 0% szans na powodzenie.

Dlatego seti teraz ewoluluje i czytalem ze teraz troche inaczej bedzie i chyba co innego bedzie liczone. Bedzie tez podobny sposob naliczania jak w UD, za przestrzen dyskowa, proca itd. Chyba do wiosny maxymalnie projekt pociagnie w takiej wersji jak teraz :( A szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w sumie to uwazam ze seti to bzdura - bo wedlug mnie tak czy tak jak cos sie znajdzie to i tak nikt sie o tym nie dowie oprocz rzadu USA - a licze tylko dlatego ze nie ma z nim problemow - latwo zainstalowac komus na kompie - zrobilem zipa ze wystarczy go rozpakowac wgrac setidriver do autostartu wpisac mail i dziala (popracuje ze nawet bez maila i self-extract) - a z UD nie ma rozowo poniewaz trzeba wpisac haslo przy instalacji a to wymaga mojej obecnosci przy kompie tej osoby gdyz nie wiem dlaczego nikt nie wpadl jeszcze na pomysl zeby zrobic dwa hasla - jedno tylko podlaczenie sie i statsy a drugie jakiekolwiek zmiany - a podanie hasla w niepewne rece moze spowodowac ze pozegnasz sie z kontem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tam ud licze od wakacji i jak narazie jeszce mi daleko do "czolowki" :)

fakt ze na poczatku z powodu zbyt ostrego oc UD wieszalo mi system tak po 2 minutach :lol: na szczescie mimo tych problemow wyrobilem juz ~13tys punkotw i ~80 wynikow 8)

 

probowalem uzywac seti ale ten program byl dla mnie troche zbyt bardzo "komiczny" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Statystyki:

ilosc punktow: 106000;

ilosc pakietow: 690;

dzinnie od 2 do 3 pakietow;

licze od:21.09.2002

licze juz przez: 209dni 3godzin 19minut 7sekund

 

zajmuje 43 miejsce w teamie Tweaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje zaktualizowane statystyki

Totals

Total CPU Time (Rank) 0:101:10:22:27 (# 192,743)

Points Generated (Rank) 35,518 (#169,991)

Results Returned (Rank) 260 (#159,567)

Averages

Avg. CPU Time Per Calendar Day 0:000:09:23:57

Avg. CPU Time Per Result 0:000:09:21:47

Avg. Points Per Hour of CPU Time 14.59020

Avg. Points Per Calendar Day 137.13514

Avg. Points Per Result 136.60769

Avg. Results Per Calendar Day 1.00386

 

 

dalej nadrabiam straty po liczeniu na duronie 1000 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE CO JEST Z WAMI? - LICZYCIE GLUPIE SETI A NASZ TEAM W UD CORAZ BARDZIEJ PO[gluteus maximus]DA - MAMY 550 UZYTKOWNIKOW I 117 MIEJSCE NA SWIECIE - NIE WYPADA CHYBA ZMARNOWAC TAKIEGO DOROBKU???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ten upał odwala mi w główce i troszku nudzi ;)

 

Mam takie pytanko - ile czasu zajmuje Wam "zdobycie" 1 punktu w United Devices???

 

Ja na razie przeliczam 12 dni 17 godzin 42 minuty i 54 sekundy i mam 7977 punktów.

 

Jeśli dobrze przeliczam to 1 punkt dodawany jest średnio co 137,97 sekundy . A jak Wasze wyniki?

bez obrazy, ale temat jest bez sensu.

 

Nie wystarczy ci ze stastyki pokazuja ile punktow generujesz co godzine?? Pokazuje dla kazdej maszyny z osobna, jak i ogolnie.....

 

PS punktow natrzaskalem 140 000. Teraz wole Find-a-drug (team Poland), bo w UD nie podoba mi sie to ze bez pytania np zaczynasz liczyc obrone przed bronia biologiczna. Za to niech buli Pentagon, ja wole liczyc cos bardziej "wznioslego".

Jakby sie ktos chcial dolaczyc to:

http://www.find-a-drug.org/frame.html

 

nr teamu Poland 2078, narazie aktywnie licza 2 osoby hyhy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, M79, przyznam się bez bicia, że jak zakładałem ten temat to nie wiedziałem, że istnieją statystyki :lol: Teraz już wiem i w sumie przyznaje rację, że temat bez sensu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przejdzie i bardzo dobrze - nie ma skakanek - to co wyliczysz dla jakiegos teamu nalezy do tego teamu - w seti np jestes sobie na 1 miejsu i nagle kris przeniesie sobi swoje konto z 50000WU i zonk - a pozniej mu sie znudzi i pojdzie gdzies indziej - to jest suchar na maksa - w UD jak odejdziesz to nadal jestes na liscie jako retired member - zreszta w statsach zobacz jak to wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YoSHi => jak "oszukujemy" za pomoca celerona to sie nie dziwie ;)

Mozecie minie uswiadomic o co chodzi z tym celeronem? Trzeba jakies stery do wina wgrac?

 

YoSHi powiedz lepiej ile pakietow robisz a nie punktow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...