Skocz do zawartości
warold15

RTX 3080Ti a zasilacz 750W - wytrzyma?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Postanowiłem zmienić GPU z MSI Gaming X Trio 3080 na Strix Gaming OC 3080TI. Nowa karta już do mnie jedzie. Zastanawiam się tylko czy mój obecny zasilacz na pewno da radę. Według kalkulatorów w internecie nie wszystko jest jednoznaczne. Dużo osób twierdzi, że kalkulatory niekoniecznie odnoszą się do prawdziwych wartości. Dlatego chce podpytać bardziej doświadczonych ludzi w tej kwestii. Chciałbym wiedzieć wcześniej, jeśli muszę odłożyć dodatkowo kasę na PSU. Z góry dziękuję za pomoc. 🙂

Mój aktualny zasilacz to Bequiet Straight Power 750W Platinum.

Specyfikacja:

Intel i7 11700k - niepodkręcony,

Navis ARGB 280,

ASUS TUF Gaming Z590 WiFi,

HYPERX Fury 16 GB DDR4 3600 Mhz CL17,

3x dysk M.2 Nvme 1TB,

1x dysk SSD 500 Gb,

1x dysk HDD 1TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny zestaw jak Ty, poza pamięcią RAM i jadę na zasilaczu Corsair RM750x, wystarczy spokojnie. 

Swoją drogą, jakie masz temperatury pod obciążeniem jak grasz, na GPU ( na pamięciach też podaj) i CPU ? No i jakiej obudowy używasz.

Edytowane przez bastic
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bastic napisał:

Mam identyczny zestaw jak Ty, poza pamięcią RAM i jadę na zasilaczu Corsair RM750x, wystarczy spokojnie. 

Swoją drogą, jakie masz temperatury pod obciążeniem jak grasz, na GPU ( na pamięciach też podaj) i CPU ? No i jakiej obudowy używasz.

W takim razie powinno być w porządku i u mnie. 🙂

Używam obudowy Bequiet Silent Base 802 Window z siatkowym frontem. Temperatury GPU pod obciążeniem dochodziły maksymalnie do 73 stopni, z reguły było mniej. Na pamięciach były to już wyższe temperatury, w najbardziej wymagających tytułach bywało i 98 stopni. Jeśli chodzi o CPU to odkąd zamontowałem Navisa w ogóle się tym nie przejmuje. W grach praktycznie nigdy temperatura nie dochodzi nawet do 70 stopni, najczęściej jest to przedział 56-65. 

7 godzin temu, Jabar83 napisał:

Spokojnie utrzyma. Szkoda wydawać kasy na nowe PSU. Sam polowałem na 3080, a w tej cenie sobie odpuściłem. Trzeba być desperatem by kupić kartę za tyle kasy. Ale jak się ma kasę to czemu nie 🙂

Desperatem nie jestem. Moja poprzednia karta też była bardzo dobra, więc noża na gardle nie miałem. Wychodzę z założenia, że skoro pakuje tak drogie podzespoły to chciałbym aby wszystko ze sobą odpowiednio współgrało. Stąd moje pytanie o moc zasilacza. 

Już praktycznie miałem w koszyku Bequiet Dark Power 12 Pro 1000W Titanium, ale chyba wstrzymam się z zakupem. Dziękuje za podpowiedzi. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem tak. Mam RTX 3090, RTX 2080ti, GTX1080ti wszystko na jednym zasilaczu 1000W i wszystko działa nonstop na 100% 24h/7d. (Koparka) Łączny pobór mocy 750W. Deklaracje producentów, że karta potrzebuje zasilacz minimum 650W a sama bierze 250W można włożyć między bajki. No chyba, że ktoś kupuje najtańsze zasilacze to te moga nie trzymać parametrów.

Zapomniałem dodać że te 750W to po optymalizacji i przycięciu mocy kart. Z pełną mocą też chodziły 900W i nic się nie działo.

FIlip

 

 

Edytowane przez takedown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez rok trzaskałem gry na konfigu z podpisuj ale z SPC Supremo 550W i nic się nie działo, pobór mocy ze ściany max 450W a więc uwzględniając sprawność zasilacza cały konfig wsysał ~420W także masz spoory zapas i nie ma się czym przejmować.

Zmieniłem PSU tylko dlatego, że planuje wstawić 5800X a to już by było na styk z mocą PSU.

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...