Skocz do zawartości
marcints

Upgrade starego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje trochę ulepszyć stary komputer a mianowicie wymienić dysk SSD (oko na większy oraz wymienić procesor i pamięć RAM, reszta podzespołów raczej zostaje.

Obecnie mam:

Płyta MSI B250M PRO-VH

RAM DDR4 800 MHz 8GB w jednej kości

Procesor Pentium G4600

GPU brak i tak zostaje

Zasilacz Antec 500W

Komputer wykorzystywany głównie do prac biurowych ale że lubię mieć otworzonych 100 rzeczy naraz to trochę mocy brakuje.

Co polecalibyście dokupić w kwocie +- 1000 zł z uwzględnieniem dysku SSD 512 lub 1TB żeby zwiększyć wydajność komputera? Dodatkowo jaki model dysku wybrać?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi przede wszystkim, po kolei zatem:

Tak mam dysk SSD 128 GB firmy Adata, po prostu chce go wymienić na większy bo potrzeba więcej miejsca, zakup HDD jako magazyn nie wchodzi w grę.

Co do RAMU to nie wiem skąd mi się to wzięło, w środku jest jedna kość 8GB 2400 MHz, dokładne oznaczenie BLS8G4D240FSC.16FBD2

Procesor na pewno chciałbym wymienić i w takim razie skoro RAM nie jest jeszcze tak stary to pewnie warto poszukać drugiej takiej samej kości?

Nie chodzi mi o budżetowe rozwiązania a raczej o to, żeby przez kolejne 2-3 lata mieć względny spokój 😉

Jeszcze tak nasunęła mi się myśl, czy dorzucenie jakiejś budżetowej karty graficznej za nawet te 100 czy 200 zł da cokolwiek? Czy to w ogóle bez sensu?

Edytowane przez marcints

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowej grafiki nie kupisz. Jak chcesz, to mam R7 250 2GB na sprzedaż - zmieścisz się w budżecie, a dziecko na tym nawet w fortnite grało.
Tutaj masz RAM i dysk - https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/0Vk0AVqpJW
Co do procesora, to kup sobie używkę i5-7500, powinno wystarczyć 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Owszem, jest tak. Fakt, nie pomyślałem o tym, ale jeśli kolega zdecydowany jest już na 100% na dodatkowe 8 gb to 1gb(czy nawet te 2) na grafikę, nie zrobi wielkiej różnicy- tak sądzę.

przy docelowym 16GB raczej nie ale obecnie przy 8GB to już jednak potrafi zamulić system.

Na miejscu autora wątku postępowałbym etapami.

- najpierw dołożyć RAM i sprawdzić czy poprawi się komfort pracy

- następnie jakąś budżetową kartę graficzną (pożyczyć na próbę)

- na końcu wymienić procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 18:21, pietach napisał:

Daj znać jak już coś zrobisz i podziel się efektami.

Na razie zgodnie z radami dorzuciłem te 8GB ramu no i poprawa jest znaczna, muszę jeszcze pogrzebać w kartonie z częściami może wygrzebie jakimś cudem jakieś GPU, z procesorem na razie się wstrzymuje. Dzięki jeszcze raz za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...