Skocz do zawartości
Thomas1999PL

Zepsułem obudowę :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam obudowę Corsair 5000D Białą. 

Link do obudowy:

Corsair 5000D Biała - Obudowy do komputera - Sklep komputerowy - x-kom.pl

 

 

Rutynowo jak to mam w zwyczaju raz na kilka miesięcy chciałem wyczyścić komputer z kurzu. No i demontowałem panel boczny jednak drugą reką niepewnie trzymałem ten panel i mi odskoczył na podłogę. Po "ogarnięciu" PC tymczasowo tylni panel zamontowałem na lewej stronie no i rozpocząłem  szukanie panelu do tejże obudowy .... no i o zgrozo nie ma 😞

 

Widziałem panele be quiet!, fractal design etc. a corsair ... nic. Doradźcie co zrobić w tej patowej sytuacji bo obudowa jednak bez jednego panelu jest dość niefunkcjonalna. Robi ktoś taki panel na zamówienie czy jest może jakiś sklep w którym to sprzedają ? 

 

Co byście zrobili w mojej sytuacji ? 😞

 

 

Edytowane przez Thomas1999PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na ich stronie w akcesoriach. Panel szklany co prawda jest niedostęny, ale chciałem   zabudowany mieć chociaż tylko  jak na złość wśród transportu nie ma naszego  kraju a jest Słowacja, Czechy i Niemcy ......

 

https://www.corsair.com/eu/pl/Categories/Products/Accessories-|-Parts/iCUE-5000X-5000D-5000D-AIRFLOW-Solid-Side-Panel%2C-White/p/CC-8900492

😞

Edytowane przez Thomas2021PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 13.10.2021 o 18:56, falcoon84 napisał:

Napisz do nich czy jest możliwość wysyłki do Polski, może potraktują Cię indywidualnie.

Chciałem zamknąć ten wątek. Wszystkich śledzących ten wątek informuję że problem został rozwiązany , że postanowiłem napisać do firmy Corsair. Firma zachowała się mega profesjonalnie i chcieli żebym im wysłał dowód zakupu i zdjęcia obudowy. Firma wysłała mi panel za darmo pokrywając koszty przesyłki mimo tego iż sam we wniosku napisałem że stłukłem panel podczas porządków w obudowie a panel mieli wyceniony na stronie 20 Euro więc nie musieli uznać gwarancji a mimo wszystko  poszli mi na rękę .

 

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Thomas2021PL napisał:

Chciałem zamknąć ten wątek. Wszystkich śledzących ten wątek informuję że problem został rozwiązany , że postanowiłem napisać do firmy Corsair. Firma zachowała się mega profesjonalnie i chcieli żebym im wysłał dowód zakupu i zdjęcia obudowy. Firma wysłała mi panel za darmo pokrywając koszty przesyłki mimo tego iż sam we wniosku napisałem że stłukłem panel podczas porządków w obudowie a panel mieli wyceniony na stronie 20 Euro więc nie musieli uznać gwarancji a mimo wszystko  poszli mi na rękę .

Może potraktowali to honorowo że skoro szkło hartowane to taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2021 o 15:30, Thomas2021PL napisał:

 

Chciałem zamknąć ten wątek. Wszystkich śledzących ten wątek informuję że problem został rozwiązany , że postanowiłem napisać do firmy Corsair. Firma zachowała się mega profesjonalnie i chcieli żebym im wysłał dowód zakupu i zdjęcia obudowy. Firma wysłała mi panel za darmo pokrywając koszty przesyłki mimo tego iż sam we wniosku napisałem że stłukłem panel podczas porządków w obudowie a panel mieli wyceniony na stronie 20 Euro więc nie musieli uznać gwarancji a mimo wszystko  poszli mi na rękę .

 

 

Sorry za odkop, ale w sumie przypomniałem sobie o podobnej sytuacji jaką miałem kilka lat temu z panelem z portami USB 3.0 w Corsair Carbide 500R.

Porty się pouszkadzały, piny jakimś cudem się zrolowały w środku, porty przestały działać, na szczęście nie spaliły kontrolera na płycie do której były podpięte.

Napisałem do supportu Corsaira, odpowiedź dotarła szybko, także w moim przypadku poprosili o zdjęcia uszkodzenia, skan dowodu zakupu, po kilku tygodniach otrzymałem przesyłkę z nowym panelem z portami USB i całą resztą, która się na nim znajdowała, także bez opłat.

Żeby było śmieszniej obudowa już była po gwarancji, także Corsair wykazał się naprawdę bardzo dobrym podejściem do klienta.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...