Jump to content
salva

LG GL

Recommended Posts

Cześć,

stary monitor Flatron l225WT na tym moglem siedziec kilkanascie godzin i nic mi sie nie dzialo

kupiłem własnie ten monitor i strasznie mecza mnie oczy i jak patrze na monitor to mnie ekran(mozna powiedziec ze razi). najgorzej jest jak patrze na biale

dodam ze nic nie zmieniałem na tym monitor jest na standardowych ustawieniach tylko teraz podpiety na 60hz

nie wiem czy to dlatego ze mam zle ustawiony ten monitor czy cos bedzie z monitorem??

Pewnie stary monitor miał kolorystykę żółto-pomarańczową (bo pewnie miał podświetlenie CCFL, które wraz z eksploatacją świeci coraz cieplejszym światłem). Można się zbliżyć do takiej kolorystyki, obcinając w OSD składową niebieską i trochę mniej zieloną. No i przy okazji pewnie jasność na nowym nabytku jest za wysoka - regulacja jasności powinna obniżyć moc diod podświetlających.

3 minuty temu, Kyle napisał:

Pewnie stary monitor miał kolorystykę żółto-pomarańczową (bo pewnie miał podświetlenie CCFL, które wraz z eksploatacją świeci coraz cieplejszym światłem). Można się zbliżyć do takiej kolorystyki, obcinając w OSD składową niebieską i trochę mniej zieloną. No i przy okazji pewnie jasność na nowym nabytku jest za wysoka - regulacja jasności powinna obniżyć moc diod podświetlających.

a jak to dokladnie obciac?

monitory.jpg

Edited by salva