Skocz do zawartości
kinjiz

Sieć UPC, dodatkowy router/modem/....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

prosiłbym o pomoc, szukałem na forum podobnego tematu jednak wszystkie odnoszą się do połączenia drugiego urządzenia kablem RJ45. Jeżeli już gdzieś było to przerabiane to przepraszam. 

W mieszkaniu posiadam internet i telewizję od UPC. Prędkość internetu 300 Mb/s. W zestawie dostałem urządzenie Horizon, Które jest podlączone w salonie. Do niego jest podłączony telewizor oraz kablem konsola. O ile sygnał WiFi w salonie jest jeszcze znośny i urządzenia działają chociaż speedtest 2 metry od urządzenia daje wynik już 100 Mb/s , to komputer w innym pokoju osiąga około 5-15 Mb/s. Ściana przy której stoi urządzenie jest dosyć gruba z żelbetonu ze zbrojeniami więc pewnie to zabija Wifi.  Jakiś czas temu udał się pożyczyć stary router thompsona od UPC i po podłączeniu przed horizonem rodzielacza obydwa urządzenia poprawnie działały. Wspomnę, że momencie testu stary router był jeszcze w momencie obowiązywania umowy z UPC. Skoro działało przeciągnąłem kabel koncentryczny do innego pokoju i tu moje zdziwienie, gdyż teraz ten sam router nie działa. Umowa na stary modem się zakończyła i pomyślałem, że UPC zablokowało urządzenie. Postanowiłem zakupić nowy sprzęt ale jakoś w żadnym sklepie nie widzę urządzenia z wejściem na kabel koncentryczny ( chyba nazywa się COAX in).

Chciałbym się zapytać, o ile w ogóle jest możliwe dołożenie kolejnego urządzenia pełniącego rolę modemu  do UPC, jakie urządzenie należałoby kupić z takim wejściem aby to funkcjonowało . Chyba, że zwyczajnie kupić długi kabel rj45 i pociągnąc go do komputera.( tutaj widzę sporo komplikacji natury budowlanej , ale jak mus to mus) . Mam wrażenie, że dokładanie kolejnych routerów meshów, będzie opcją zdecydowanie droższą, nie gwarantującą dobrych rezultatów. Kabel likwiduje większość problemów.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, orlontko napisał:

Nie ma możliwości na pozbycie sie Modemo routera od UPC.
Zapoznaj się z regulaminem sieci abyśmy mogli pomóc w rozwiązaniu problemu  https://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/

Z tym, że ja nie chce się pozbyć routera od UPC, a jedynie dołożyć kolejny bo już jest pociągnięty kabel koncentryczny. Przeciągnięcie kabla rj45 może być bardziej problematyczne. 

Odpowiedźi według regulaminu. 

1.UPC

2. kablówka, chociaż upc lubi to chyba nazywać FTTB , czyli światło do budynku a dalej miedziaki.

3. do 200 zł

4. mieszkanie 56 m2

5.2 ściany . Jedna żelbeton ze zbrojeniami, druga ścianka działowa 10-12 cm grubości. 

6. do 10 urządzeń

7. raczej podstawowy użytkownik 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie jestem artystycznie uzdolniony, taki rysunek. Na żólto zaznaczony jak narazie idzie kabel. Ściana przy której stoi horizon jest z żelbetonu ze zbrojeniem.

Ze względu na ilość dzwi, szafki i listwy, kabel  puszczony w taki sposób . Położone około 12 metrów kabla. Jeżeli już kładłbym inny kabel,to z tego co czytam na zwykłym kablu rj45  5e raczej nie powinno być strat i ewentualnie do 1 gigabita/s w przyszłości powinno starczyć. 

 

Bez tytułu.png

Edytowane przez kinjiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jaki dostawca.... każdy modem który jest dostarczony przez operatora jest do d.. Jedynie nadaje się do konwersji sygnalu z koncetryka na kabel. Rutuj ze swojego urządzenia (dotyczy to też wifi , które jest kiepskie). Najtańszy tp link w AC bedzie lepszy od niego. W sumie Horizon jest na Pumie 6 problemy z mały pakietami Cię nie ominą ale można je zminimalizować (bridge) a rutujesz z swojego routera + ew. kabel do AP jak chcesz miec dobre wifi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zacząłem przygotowania żeby jednak puścić 15 metrów kabla rj45. Kable kategorii 6 są jakos dziwnie tanie. czy kabel  25-30 zł będzie coś wart? Czy na takiej długości trzeba szukać z lepszym ekranowaniem czy zwykle utp starczy? Tutaj nie wiem czy wpływ na przesył ma długość kabla czy obecność "zakłócaczy" np kaloryfer, zmywarka, konsola, telewizor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć bezproblemowe 10 Gbita na kablu to kabel niestety jest drogi ale do 1 Gbita bierz najtańszy 6a. Swoją drogą nawet tanie kable 6a na 15 metrach dadzą 10 Gbita a nawet 40 "przy dobrych wiatrach" Tylko pamiętaj jedno: wtyki kup do 6a albo inaczej "do grubszego kabla" bo problem z terminowaniem bedziesz miał. Chyba, że gniazdo to cat 6 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z UPC temat miałem podobny.. więc z własnej historii...

Horizon jest przystosowany do 300Mbit max i nawet na 250Mbit jest na granicy tak serio. Zmieniałem internet od nich najpierw na 500Mbit i od razu wymienili mi router na ConnectBox (robi bodajże do 750MBit). Po zmianie netu na 1Gbit mam Gigabox od UPC ( obie wymiany były bezkosztowe) . W obu przypadkach mam/miałem  tak spięte że Hoorizon robi za TV a trójnik dzieli koncentryka do Horizona i Gigaboxa. W tym układzie Horizon nie ma dystrybucji sieci na dom (technicznie i tak by nie wyrobił) . Od Gigaboxa mam rozprowadzoną sieć kablem kat 6 po domu i WiFi dla urządzeń mobilnych. Dodam że po drodze mam switcha 4port TPlinka bo z Gigdaboxa jest dla mnie za mało RJ45. Problemów zero.

Sugestia - zamów lepszy net a wymienią Ci modem - sygnał z obu ww. po WiFi  jest naprawdę mocny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jaki dostawca.... każdy modem który jest dostarczony przez operatora jest do d.. Jedynie nadaje się do konwersji sygnalu z koncetryka na kabel. Rutuj ze swojego urządzenia (dotyczy to też wifi , które jest kiepskie). Najtańszy tp link w AC bedzie lepszy od niego. W sumie Horizon jest na Pumie 6 problemy z mały pakietami Cię nie ominą ale można je zminimalizować (bridge) a rutujesz z swojego routera + ew. kabel do AP jak chcesz miec dobre wifi.

No ale po co mu punkt dostępu wystarczy dobry router i horizon tak jak piszesz ustawić w tryb brige i to powinno problem rozwiązać . Chyba że UPC zaproponuję ci na przykład Connect box który ma lepsze anteny, a jeśli będzie taka potrzeba to ,też można ustawić jako modem i użyć własnego routera .


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...