Skocz do zawartości
glodnyrules

nowy ruter czy dodatkowa zew antena

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mieszkam na wsi i nie ma dostawcy stałego łącza na tej ulicy.

jakiś czas temu z polecenia kupiłem ruter tp-link archer mr200. internet mam po przez kartę sim. nadajnik mam jakieś 3km od siebie, ale zasłaniają mi go drzewa. w ciągu dnia mam prędkość ściągania max 10Mb, a wieczorem spada do 1Mb.

sąsiad pokazywał mi że ma 30Mb bez problemu wieczorem. ma ruter huawei(nie pamiętam modelu). i twierdzi że są najlepsze i moje problemy wynikają ze słabego rutera. osobiście uważam że to połączenie słabego rutera oraz drzew które mi zasłaniają(sąsiad jest kilka domów dalej i nie ma tego problemu.

pytania:

- czy rzeczywiście ten ruter jest taki słaby?

- czy te kilka drzew może naprawdę robić duże problemy w odbiorze?

- co zakupić? nowy ruter czy dodatkową zew antenę? i jaki ruter albo jaką antenę?

 

nie chce iść w jakieś duże koszta bo jeden z dostawców twierdzi że pociągnie nam kabel w drugim kwartale 22. ale to jeszcze trochę czasu i nie jest pewne.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Najlepiej, żebyś podpiął się do tych nadajników co zaznaczyłem, ponieważ tam bts ma swiatłowód wpiety bezpośrednio. Co do anten zew to lepiej kupić zewn ale cos takiego: https://www.cybertech.com.pl/p173,antena-dualna-lte-a-4g-17dbi-mimo-1800-2600mhz.html

lany.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...