Skocz do zawartości
Astec

Znikający dysk

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkał się ktoś ze znikającym dyskiem z systemu? Raz jest widoczny w biosie i systemie, a raz nie widać go w biosie i systemie. Przełączyłem na inny port i dalej to samo. Odłączył się nawet w czasie gry w grę zainstalowaną na tym dysku. Co może być tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewód, skoro zmiana portu nie daje rezultatu... Kiedyś miałem podobnie i pomogła wymiana przewodu sata.
Oczywiście jest jeszcze możliwość, że system wyłącza niepotrzebnie zasilanie na tym dysku... Ale to raczej mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

ciekawy temat , czy można poprosić o zdjęcie z programu  CrystalDiskInfo  ? 

https://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_dyskowe/CrystalDiskInfo.html

z przestawiona funkcja na górnej belce programu

Funkcje-Funkcje zawansowane- Wartość Raw-10[DEC], bo domyślnie jest 16 [HEX] a z kalkulatorem nie będę siedział ...

czy posiadany dysk jest nowego typu SSD czy starego typu tzw. talerzowy magnetyczny ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mr.T... napisał:

Witam 

ciekawy temat , czy można poprosić o zdjęcie z programu  CrystalDiskInfo  ? 

https://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_dyskowe/CrystalDiskInfo.html

z przestawiona funkcja na górnej belce programu

Funkcje-Funkcje zawansowane- Wartość Raw-10[DEC], bo domyślnie jest 16 [HEX] a z kalkulatorem nie będę siedział ...

czy posiadany dysk jest nowego typu SSD czy starego typu tzw. talerzowy magnetyczny ?

 

B450 Gaming Plus Max, a dysk to Adata SU900. Zmieniłem nawet kabel Sata, ale zadziałało to tylko doraźnie. Screena nie mogę zrobić, bo narazie znikł i się do tej pory nie pojawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2021 o 07:59, Astec napisał:

B450 Gaming Plus Max, a dysk to Adata SU900. Zmieniłem nawet kabel Sata, ale zadziałało to tylko doraźnie. Screena nie mogę zrobić, bo narazie znikł i się do tej pory nie pojawił.

Wywnioskowałem że to nie jest główny dysk systemowy, popraw mnie jeśli się mylę. Padł  kontroler dysków albo elektronika w dysku. Podłączył bym go do innego kompa i sprawdził czy pochodzi, jak będzie taki sam objaw to obawiam się że dysk jest do wyrzucenia. (co generalnie jest lepsze od alternatywnej opcji).

Edytowane przez KvaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...