Skocz do zawartości
Skull427

Jaka marka najbardziej bezawaryjna?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przede mną kupno nowego laptopa. Kwotę jaką chcę przeznaczyć to od 6500 zł. do 9 tyś.

Jestem zwolennikiem Marki asus z względu na wytrzymałość oraz z względu na bezawaryjność. 

Lecz przeglądam od miesiąca Markę Asus i nie mają za ciekawych parametrów w tej cenie w porównaniu do konkurencyjnych Mark.

A więc rozważam zaryzykować z innej marki "Dream Machines" Rozważałem również Markę Toshiba lecz nie ma nic ciekawego...
Sprzęt ma służyć do ogólnego użytku, nie zależy mi na dobrej matrycy(wyświetlacz), gdyż w podróży używam laptopa do surfowania w necie, Netflixa, oraz sporadycznie do programów oraz nauki.

W domu natomiast używam głównie do gier, lecz gram wyłącznie w gry gdy jestem podpięty do monitora zawnęcznego.

Chciałbym gównie otrzymać od Państwa opinii na temat Marki "Dream Machines", oraz na jaką jeszcze markę warto zwrócić uwagę ?
Dodam że głównie kieruje się bezawaryjnością, zwłaszcza przy częstych podróżach.

Zależy mi na Grafice nVidia RTX (lecz nie wiem który warty RTX) oraz minimalnie 8 gb pamięci graficznej.

Bez systemu Win oraz z dyskiem minimum 1 TB 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DreamMachines to laptopy na kadłubkach Clevo, których recenzji jest masa w internecie i są naprawdę różne - ktoś jest bardzo zadowolony, a inny mniej. Dla mnie to po prostu przeciętniaki.

Jeszcze jakiś czas temu podesłałbym tutaj Legiona od Lenovo, bo to świetnie wyceniony laptop, który spełnia Twoje wymagania, ale ostatnio jest ich bardzo mało, a jak się pojawia to w bardzo wysokich cenach.

Więc w ogólnym rozrachunku zostaje tylko Asus ROG, serii TUF raczej nie polecam zbyt często ze względu na chłodzenie, które w serii TUF mocno kuleje.
Tutaj zerknij sobie na Asusa ROG na Ryznie 5900X i 3070 (130W). Oczywiście w tym modelu cicho nie będzie, ale żaden gamingowy laptop cichy nie jest, ale unikniesz throttlingu. Niestety nie mogę namierzyć wersji bez systemu 😕
https://www.x-kom.pl/p/686782-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-scar-15-r9-5900hx-16gb-1tb-w10-rtx3070.html

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2021 o 15:38, Saper11 napisał:

DreamMachines to laptopy na kadłubkach Clevo, których recenzji jest masa w internecie i są naprawdę różne - ktoś jest bardzo zadowolony, a inny mniej. Dla mnie to po prostu przeciętniaki.

Jeszcze jakiś czas temu podesłałbym tutaj Legiona od Lenovo, bo to świetnie wyceniony laptop, który spełnia Twoje wymagania, ale ostatnio jest ich bardzo mało, a jak się pojawia to w bardzo wysokich cenach.

Więc w ogólnym rozrachunku zostaje tylko Asus ROG, serii TUF raczej nie polecam zbyt często ze względu na chłodzenie, które w serii TUF mocno kuleje.
Tutaj zerknij sobie na Asusa ROG na Ryznie 5900X i 3070 (130W). Oczywiście w tym modelu cicho nie będzie, ale żaden gamingowy laptop cichy nie jest, ale unikniesz throttlingu. Niestety nie mogę namierzyć wersji bez systemu 😕
https://www.x-kom.pl/p/686782-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-scar-15-r9-5900hx-16gb-1tb-w10-rtx3070.html

 

Bardzo dziękuje za wypowiedź. Twoje słowa są warte uwagi jak i kolejnych moich przemyśleć.
Polecony laptop jest również bardzo interesujący.
System Win jest mi obojętny gdyż mam zakupioną pełno licencjacką wersje Win 10 Pro.
Dlatego kupują sprzęt bez systemu jest tańszy. Lecz jak to mówią nie wszystko w życiu można mieć tak jak by się chciało 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Saperem - Lenovo zrobiło niezłą lipę z cenami i ich laptopy są teraz koszmarnie drogie. 

Tak to na tę chwilę, również bym się pokusił o ROG https://www.x-kom.pl/p/686782-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-scar-15-r9-5900hx-16gb-1tb-w10-rtx3070.html

Tuf, tak jak Nitro u Acera. Tak w przypadku Acera, możesz też poszukać Predatora, bo te lapki, to półka wyżej od Nitro. Tylko cena predatora, no trochę wbija w fotel, bo taka konfi to 9k https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-acer-pt315-53-nh-qdsep-006-i7-11800h-16gb-1tb-rtx3070-15-6-w10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2021 o 18:39, roar.RAR napisał:

Zgadzam się z Saperem - Lenovo zrobiło niezłą lipę z cenami i ich laptopy są teraz koszmarnie drogie. 

Tak to na tę chwilę, również bym się pokusił o ROG https://www.x-kom.pl/p/686782-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-scar-15-r9-5900hx-16gb-1tb-w10-rtx3070.html

Tuf, tak jak Nitro u Acera. Tak w przypadku Acera, możesz też poszukać Predatora, bo te lapki, to półka wyżej od Nitro. Tylko cena predatora, no trochę wbija w fotel, bo taka konfi to 9k https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-acer-pt315-53-nh-qdsep-006-i7-11800h-16gb-1tb-rtx3070-15-6-w10

Moim zdaniem w półce cenowej 6500 - 9k laptopy Dream Machines mają mocne egzemplarze. Sam posiadam od jakiegoś czasu RS2080 Super Max-Q z procesorem i7-10750H. Pomimo tego, że jest to karta graficzna w wersji Max-q to gra się na nim przyjemnie i nie przegrzewa się mi. Limity mocy GPU nie przeszkadzają mi zanadto, ponieważ jest DLSS i G-Sync a do tego matryca ma 144Hz.

Dodatkowo cały czas mam aktywny Dynamic Boost.

Moim zdaniem ta seria jest godna uwagi, aczkolwiek jest to subiektywna opinia. Kupiłem na Media Expercie za 7,5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam laptop hp pavilion dv6 z i5 z serii 2000 i radeonem chyba 6770, sprzet ma z 9 lat i zero z nim problemow od strony uzytkowej (jedynie 2 z 4 portow usb nie kontaktuja, ale podejzewam, ze to z powodu uszkodzen mechanicznych, bo pozyczalem go dziadkowi i mamie, a oni nieraz usb na odwrot pchali 😛 ), dalej sobie radzi  gdy jestem na delegacji z przegladaniem neta czy youtubem 1080p chociaz straci czasem kilka klatek. Nawet sie da zagrac w mniej wymagajace tytuly wiec jak na 9 letni sprzet to zlego slowa nie moge powiedziec moze poza glosnoscia, ale to pewnie kwestia braku czyszczenia od 9 lat 😛

 

Wyglada jak nowy (szczotkowane aluminium).

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...