Skocz do zawartości
king89yaku1

Zakup nowej obudowy do 700 zł - z myślą o przyszłej rozbudowie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.

Zakładałem już podobny temat:

Niestety obudowa be quiet!Silent Base 802 jest dla mnie za duża. Komputer stoi na biurku i zabierze mi miejsce na szerokość ale również i na długość (będzie zwisać z biurka) na co nie bardzo jestem w stanie się zgodzić.

Moja obecna konfiguracja:

Procesor: Ryzen 5 3600 + Fera 5 chłodzenie

Płyta Główna: Aorus X470 Ultra Gaming (najnowszy bios wgrany)

Karta Grafiki: RX 6700XT Red Devil (zakupiona w sierpniu tego roku)

Ram: Corsair Vengeance Lpx 2x8GB 3000mhz

Zasilacz: Corsair RM 750X (zakupiona w sierpniu tego roku)

Dyski twarde:

System M.2. ADATA SX600PNP 512GB 

Dyski na gry  M.2. ADATA SX8200PNP 1 TB + ADATA SU8000 1TB

Dyski na dane WDC 1 TB + TOSHIBA 4TB

Karta sieciowa TP-LINK Archer TX3000E

Obudowa Zalman  Z3 PLUS

Monitor LG 34 cale 144Hz rozdzielczość 2560*1080

 

Zacząłem ponownie szukać obudowy i trafiłem na tą: 

Fractal Meshify 2 Compact 

Niestety są 2 problemy.

1) W przyszłości będę chciał zamontować chłodzenie typu AIO - i chłodnica 360mm nie wejdzie na przód bo będzie ograniczona przez kartę graficzną. Wg Blacka (recenzja na YT) max dł karty to 305mm a mój Red Devil ma 320mm więc pozostaje montaż jedynie AIO 240mm na górę obudowy. Nie wiem jeszcze jaki procesor, jeżeli coś z serii RYZEN 7 to myślę że 240mm AIO było by ok ale jeżeli zdecyduję się na Ryzena 9 to 360mm było by odpowiednie. Więc na froncie nie zamontuje.

2) Pamięci RAM - Jeżeli AiO będzie na górze, to wysokość pamięci RAM nie może przekroczyć 40mm. Tak na szybko patrzyłem i że 

https://www.komputronik.pl/product/720145/corsair-vengeance-rgb-pro-sl-black-32gb-2x16gb-3600mhz-ddr4-cl18-dimm-ryzen.html

mają wysokość 44mm więc będą kolidowały z chłodnicą od AIO. A chciałem już RAM z podświetleniem RGB, w tym wypadku musiał bym z nich zrezygnować.

 

Nie chciałbym zakupić obudowy (a kupuję na kolejne lata by mieć spokój) i potem mieć problem z jej rozbudową lub montażem RAM czy AiO.

Jeżeli chodzi o wymagania:

-czarna

-z dużym oknem ze szkła hartowanego

-z co najmniej 3 fabrycznymi wentylatory

-USB 3.2 Gen 2 Typ C x1 na froncie obudowy

-maty wyciszające + filtry 

-BRAK RGB

-Piwnica na zasilacz

Cena max do 700 zł ale mogę rozważyć dorzucenie kasy.

 

Czy jest jakaś obudowa pomiędzy tym (chodzi o wymiary) by nie była tak mała jak Fractal Meshify 2 Compact ale nie tak duża jak be quiet!Silent Base 802?

 

Dziękuje za pomoc 🙂

 

Edytowane przez king89yaku1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...