Skocz do zawartości
kacper6768

Jak można zaaktualizować Windowsa 10 z zachowaniem ustawień?

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam zainstalowanego Windowsa 10.0.19042.508 (Win10 20H2 October 2020 Update) Pro 64 bit i gdy chcę go z obrazu ISO pl_windows_10_consumer_editions_version_21h1_x64_dvd_b2921efc.iso aktualizować do nowszej wersji to się nie da.

Zrobiłem też inne ISO programem Media Creator Tool i to samo.

1588710000-1622106924.png

Zaktualizować się da ale chcę mieć zachowane wszystkie ustawienia bez kasowania zainstalowanych programów i ustawień. Mam drugi komputer bez dostępu do Internetu i chcę go zaktualizować do wersji 21h1 bez możliwości połączenia z Internetem.

 

W listopadzie wyjdzie aktualizacja Windows 10 21H2 ale będzie to samo.

 

Na stronie

https://www.dobreprogramy.pl/blad-w-windows-10-20h2-ponowna-instalacja-uniemozliwia-zachowanie-plikow,6628686713518209a

jest napisane że to jest wina aktualizacji KB4562830 i mam tą aktualizacje zainstalowaną i nie da się jej usunąć i brakuje opcji żeby usunąć i gdy się na nią klika to się nic nie dzieje.

Jak można wymusić odinstalowanie tej aktualizacji?

Ten komputer który chcę zaktualizować jest bez dostępu do Internetu.

Na stronie dobreprogramy jest napisane że to wina tej aktualizacji KB4562830 ale nie da się jej odinstalować ani panelu sterowania ani z konsoli PowerShell

sshot-17.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, tego jeszcze nie widziałem 🙂 Moze zaktualizuj sie do Win 11 🙂

A serio zobacz tutaj:

https://www.tenforums.com/tutorials/16397-repair-install-windows-10-place-upgrade-106.html#post2074840

Koleś ogarnął skrypt, który naprawia te sytuacje.

Oczywiście stosujesz na własne ryzyko, ale jest tam backup tego modyfikowanego klucza rejestru widze.

:: :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
:: Written by Ztruker (TenForums.com/members/ztruker.html) 11/10/2020
:: :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
@echo off
::
:: Restart as Admin if not already running as Admin
::
(Net session >nul 2>&1)||(PowerShell start """%~0""" -verb RunAs & Exit /B)
::
:: First backup existing key
::
(REG EXPORT "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\EditionVersion" %temp%\EditionVersion.Backup.reg /y) || Goto Error
::
:: Use SETACL from Helge Klein to change ownership of key to administrators and give them full control
:: https://helgeklein.com/setacl/documentation/command-line-version-setacl-exe/
::
(SetACL.exe -on "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\EditionVersion" -ot reg -actn setowner -ownr "n:Administrators" -rec Yes) || Goto Error
(SetACL.exe -on "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\EditionVersion" -ot reg -actn ace -ace "n:Administrators;p:full" -rec Yes) || Goto Error
Echo.
Echo Key now owned by Administrators with Full permissions.
::
:: Reg file is below. It is written to the %temp% directory as
:: Allow_20H2_Repair_Install_Keep_Everything.reg 
:: then imported into the registry using the REG IMPORT command.
::
SET ScriptDirectory=%~dp0
Set ScriptName=%~n0
Set ScriptExt=%~x0
SET "REGScript=%ScriptDirectory%%ScriptName%.REG"
(Echo Windows Registry Editor Version 5.00
Echo.
Echo [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\EditionVersion]
Echo "EditionBuildBranch"="vb_release"
Echo "EditionBuildLab"="19041.vb_release.19041.508"
Echo "EditionBuildLabEx"="19041.1.amd64fre.vb_release.19041.508"
Echo "EditionBuildNumber"=dword:00004a61
Echo "EditionBuildQfe"=dword:000001fc) > "%REGScript%"
::
:: Add entries to registry.
::
Echo.
Echo Updating registry
(REG IMPORT %REGScript%) || Goto Error
Echo.
Echo Registry key updated from:
type %temp%\EditionVersion.Backup.reg
Echo.
Echo to
Echo.
type %REGScript%
Goto Complete
::
:: Come here on any error
::
:Error
Echo An error occurred. Save the command prompt window text to examine.
Echo If needed, a backup of the registry key is in %temp%\EditionVersion.Backup.reg
Echo.
Echo ACL for key follows:
eCHO.
Powershell Get-Acl -Path 'HKLM:SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\EditionVersion' ^| Format-List
::
:: Only exit from script. Require user to press Enter.
::
:Complete
pause

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

4 godziny temu, cochin napisał:

Moze zaktualizuj sie do Win 11 🙂

Mam za stary sprzęt

Płyta: A320M PRO-VD/S (MS-7A36)
Typ procesora:    QuadCore AMD Ryzen 3 1200, 3100 MHz (31 x 100)
Grafika - GeForce GT 630 (1 GB)
Ram: 9905702-017.A00G; Szybkość Pamięci - DDR4-2400 (1200 MHz); Rozmiar modułu 8 GB (1 rank, 16 banks)
Dysk: TOSHIBA HDWD110
Napęd: ATAPI iHAS122 F
Nazwa systemu operacyjnego - Microsoft Windows 10 Pro 64 bit

Co trzeba z tym kodem zrobić czy go trzeba zapisać do skryptu wykonywalnego z rozszerzeniem .bat i go uruchomić za pomocą wiesza poleceń cmd czy PowerShella czy jeszcze inaczej gdzie ten kod trzeba dać?

 

Edytowane przez kacper6768

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do win11 to sa skrypciki która wyłączają wszystkie zabezpieczenia i instaluje sie na starych dziadkach. (bez tpm, bez secureboota i na starych cpu).

A ten kod w bat nie ruszy, musisz go zapisać do pliku .ps1 i następnie uruchomić w powershellu w ten sposób (dodajesz .\ przed nazwa pliku).:

PS C:\> .\skrypt.ps1

Powershella odpal jako administrator i przenieś sie najpierw do folderu gdzie jest ten skrypt.

Jesli nie rusza, byc moze musisz najpierw włączyć mozliwosc uruchamiania skryptów komendą:

Set-ExecutionPolicy RemoteSigned

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2021 o 14:17, cochin napisał:

Co do win11 to sa skrypciki która wyłączają wszystkie zabezpieczenia i instaluje sie na starych dziadkach. (bez tpm, bez secureboota i na starych cpu).

Wpis do rejestru w większości załatwia temat - instrukcja dostępna powszechnie pod wszystko mówiącym tytułem "Prosty sposób na instalację systemu Windows 11 na nieobsługiwanych procesorach" Dotyczy to też TPM rzecz jasna jeśli komuś nie zależy/nie korzysta  z szyfrowania.

Edytowane przez ATB-FLASH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...