Skocz do zawartości
Pytek

Skrzypiąca drukarka HP 2055

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam problem ze skrzypiącymi rolkami w HP 2055, podejrzewam że zużycie robi swoje, ale może da się to jakoś zregenerować? Skrzypienie dochodzi gdy dolne (1) rolki dotykają rolki z drukarce (2). Słychać to oczywiście tylko gdy klapa jest zamknięta. Czyściłem wszystko IPA, ale szału nie ma. Ma ktoś jakiś pomysł jak to ruszyć bądź jak nazywają się te części aby kupić i wymienić?

P_20211024_184405.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wymieniałem swojego czasu rolki prowadzące w mojej leciwej HP 4M+ - kupiłem w tej firmie https://www.agawa.pl/

Teraz widzę, że nie mają już katalogu części zamiennych, ale zawsze warto napisać maila z zapytaniem.

Z ciekawości sprawdziłem inne strony oferujące części zamienne. Wygląda na to, że w tym modelu te konkretne rolki nie występują jako osobna część zamienna, ale tylko jako część modułu grzewczego kosztującego miliony monet.

https://drukparts.pl/p54,rm1-6406-nowy-oryginalny-zespol-grzewczy-zespol-grzejny-grzalka-fuser-unit-do-drukarek-hp-laser-jet.html

Szczerze, jeśli przy drukowaniu nie zacina papieru, to bym to zignorował. Ewentualnie szukaj na Allegro/OLX, może ktoś sprzedaje na części.

pzdr

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czapla_pl Dzięki za zainteresowanie.

Niestety, koszt całości, w sensie zespół grzewczego, jest mocno nieopłacalny w stosunku do ceny drukarek na rynku wtórnym. To niemal 3/4 ceny "nowej sztuki".

Do sklepu wskazanego przez Ciebie napiszę, co góra dostanę odpowiedź odmowną. Jeżeli nic to nie da, będzie szukanie dawcy części w sztukach do zezłomowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wspomniałeś o cenie 3/4 ... to może rozważ wymianę drukarki. Patrzyłem po ile biegają 2055 używane w dobrym stanie i tak koło 400zł nawet. Za niewiele więcej dostaniesz HP M402dn PRO- mniejsza i zgrabniejsza z duplexem i siecią - najtaniej widziałem po 420zł ale mogą mieć spore przebiegi. Za ok 600zł można już wyhaczyć dobre egzemplarze.  Do tego na tym modelu drukowanie to grosze bo przyjmuje tonery zamienniki z nieoryginalnymi chipami po 50-80zł/szt nawet do 7-9tys stron z tonera (zależy od marki tonera i niestety jakości). Akurat tego modelu szukam uważnie z polecenia kolegi większego znawcy drukowania niż ja 😉

Edytowane przez ATB-FLASH
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie ale chyba postawiłbym na w miarę niski przebieg i zakup od firm które się tym parają zawodowo tj. drukarka po konserwacji i ew. wymianie zużytych części. I do tego dają często gwarancję tak z pół roku minimum. Zasadniczo "dobry egzemplarz" tyczyłby się każdej używanej drukarki - M402 to jedynie przykład z racji tego jaki model mnie interesuje do zakupu domowego ze względu na tanie wydruki, duplex i sieć. Aczkolwiek z tym przebiegiem to też podobno różnie bywa jak z autami z Niemiec co to po zakupy tylko jeździły. Także podsumowując można różnie trafić niestety, a kupić nową zawsze też można ale koniecznie sprawdzić koszty eksploatacji.

Edytowane przez ATB-FLASH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.

Zostaje jeszcze jedno źródło części - https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20211025135617&SearchText=RM1-6406 😄

Pytanie, jak bardzo chcesz tę drukarkę zachować i jak dużo drukujesz. Możliwe, że jak napiszesz do sprzedawców z Ali, to się dogadasz na sprzedaż samych rolek (o ile ten moduł jest rozbieralny, by je wymienić).

IMHO, jeśli skrzypienie to jedyna obecna wada tego egzemplarza, a nie drukujesz non-stop, to bym to zignorował. Jakby te rolki były wymienialne bezpośrednio to bym się nie zastanawiał, ale jak są częścią całego modułu, to koszty są niewspółmierne do tego, co chcesz wymienić.

45 minutes ago, ATB-FLASH said:

zakup od firm które się tym parają zawodowo tj. drukarka po konserwacji i ew. wymianie zużytych części

+1 do wypowiedzi @ATB-FLASH - jeśli chcesz ładować kasę, to lepiej wydać ją jak wyżej 🙂

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak tak się dokładniej poszuka, to część zamienna kosztuje tyle co praktycznie drukarka, interes fatalny. Powysyłałem wiadomości do sprzedających, ale słabo to widzę. Trzeba będzie przecierpieć bo wywalanie takiej kasy za piszczenie nie ma większego sensu, są pilniejsze wydatki.

Co do przebiegów to można chyba je sobie wcisnąć, jak widziałem to niektórzy je resetują a wtedy przebieg poprzedni można sobie wymyśleć i mocno zaniżyć, jak to z autami.

Dzięki panowie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...