Skocz do zawartości
Friedrich

Komputer do gier i pracy w pakiecie Adobe.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Przymierzam się do złożenia nowego komputera. Przyznam szczerze, że nie śledziłem w ostatnim czasie trendów/rynku podzespołów, więc nie bardzo wiem na co postawić biorąc pod uwagę moje potrzeby. A te są niewybredne. Chciałbym, aby nowy PC posłużył mi zarówno do pracy w środowisku Adobe (tj. montaż filmów w Adobe Premiere Pro, trochę pracy w AE, grafika w PS etc), jak i do gry w najnowsze produkcje na wysokich detalach - po prostu taki dobry PC, który posłuży mi na długie lata. 

Precyzując:

  • Zastosowanie komputera: Praca w środowisku ADOBE (oczywiście nie chodzi tutaj o produkcję filmów ala Netflix, a po prostu o swobodną pracę nad materiałami, które będą zamieszczane np. na YouTube), a także do gier. 
  • Maksymalna kwota:  okolice +/- 7000 zł. 
  • Których części potrzebuję: Wszystko 
  • Czy będę podkręcać sprzęt: NIE! - zdecydowanie nie. 
  • Rozdzielczość mojego monitora: 2560 x 1440px.
  • Specjalne wymagania: Minimalistyczne i budżetowe podejście do aspektów wizualnych (żadnych RGB, LED - tego typu dodatków nie potrzebuję). Obudowa PC z dobrą cyrkulacją powietrza np. SilentiumPC Signum SG1 TG.

Części z poprzedniego komputera: brak.

Oczywiście patrzyłem i nastawiałem się na RTX 3060 TI, ale ceny są tak wysokie i w dodatku tak różne, że zupełnie nie wiem co robić. Jeden nowy RTX od wybranego producenta 3600 zł, drugi od innego producenta 5200 zł, a oznaczenie również 3060 TI - skąd te różnice? Wybierając jednak taką kartę, muszę do niej dobrać dobrego procka, żeby uniknąć bottlenecka. Może warto w tej sytuacji wrzucić i7-11700 i mieć z głowy na kilka lat modernizację procka również? Tylko wtedy robi się już błędne koło, bo wchodzimy w duże koszta reszty podzespołów, żeby to wszystko chodziło, jak należy. meh... 

Zastanawiam się też, czy biorąc pod uwagę obecną sytuację związaną z cenami kart graficznych, jest sens na składanie kompa akurat w tym czasie. Obecnie pracuję i gram na takim zestawie: 

  • Procesor: Intel Core i5-4690K CPU @ 3.50 GHZ
  • Karta graficzna: NVIDIA Geforce GTX 650Ti (tu jest największy problem właśnie...) 
  • Płyta główna: ASUS Z97-PRO GAMER
  • Dysk SSD: KINGSTON SV300S37A120G SCSI Disk Device  (111 GB)
  • Dysk fizyczny: ST1000DM 003-1ER162 SCSI Disk Device  (931 GB)
  • RAM: Goodram Play 8GB DDR3 x2
  • System operacyjny: Windows 7 64 BIT

W związku z tym zupełnie nie wiem co robić. Modernizację miałem przeprowadzić rok temu, ale uważałem, że ceny były zbyt wysokie.. Czasu cofnąć się nie da, a obecnie nie mam pewności, że ten cały pie..dolnik nie osiągnie za kilka miesięcy/lat jeszcze większego poziomu żenady. Stąd myślenie o złożeniu nowego PC. Co myślicie? 

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy problem jest z grafikami, a to u Ciebie też nie jest najmocniejszy podzespół. 
Teraz najwięcej kasy przy składaniu idzie na grafikę, na reszcie lepiej przyoszczędzić. 

Z RTXem 3070 wychodzi 8k - https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/bJpX2257eM
Do tego i5-11400f, który spokojnie sobie poradzi ze wszystkim - w przyszłości zainwestujesz w coś mocniejszego. 16GB pamięci RAM, szybki dysk SSD 500GB, niezły zasilacz i pojemna obudowa. 
Chyba, że celujesz w kartę graficzną używaną, to wtedy mógłbyś szukać RTX3070ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...