Skocz do zawartości
RufusWedrowiec

Wymiana monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Aloha,

wracam z nowym tematem. Optymalizacja miejsca pracy działa w najlepsze. W wyniku czego rozważam zmianę monitora. A właściwie dwóch monitorów.

Co jest obecnie:

  • 2x 27" 4k - często i gęsto źródło(różnej maści laptop) podaje 1080p na jednym wyjściu. A to podaje szereg dodatkowych utrudnień i problemów

Zastanosowanie:

  • w przeważającej ilości czasu są to tematy dotyczące BI, programowanie, etc.;
  • ale są też motywy, a z czasem będzie ich więcej, gdzie w grę wchodzi obróbka zdjęć/video(PS, LR, DaVinci), więc zależałoby mi na kolorach.

I tutaj rodzi się dylemat - co wybrać?

  • niby najprostsza droga to OLED - ale problem wypalania, a w takich zastosowaniach z pewnością może wystąpić, nieco mnie od tej technologii odrzuca;
  • QLED - poprzeglądałem trochę opinii, które wydają się nie takie złe, przez co w zastanowienie zacząłem brać LG 65QNED913PA i Samsung QE55QN95.

Jestem otwarty na wszelkie propozycje.

P.S. 55" to nie jest przypadek. Potrzebuję sporego obszaru roboczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawelx1551 wielkie dzięki za odpowiedź. Jeżeli chodzi o:

  • Tcl c825 - na pewno sprawdzę dokładniej. Chociaż już widzę, że kamerka będzie mi przeszkadzać;
  • sprawdzenie TV przed zakupem - to obowiązkowo i nie widzę innej możliwości. Ale zanim pójdę z laptopem, to wolę ograniczyć wybór jak to tylko możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed tym jak pójdziesz do sklepu, przejrzyj sobie recenzję, a dokładniej w jaki stopniu pokrywa przestrzenie barwowe, bo paradoksalnie, nie wszystkie modele radzą sobie z tym dobrze.
Ja, mimo że zakup telewizora mam już za sobą, ale z czystej sympatii i można powiedzieć Hobby czytam sobie recenzje pana Chmielweskiego - facet zna  się na rzeczy i pisze bardzo przystepnym, a nie jak typowy napinacz z Peppera 😄
Przed zaupem też miałem okazję wymienić z nim kilka wiadomości i naprawdę pierwszy świadomy zakup telewizora niezapomniane uczucie. Publikuje swoje recenzje w linku poniżej.
https://geex.x-kom.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...