Skocz do zawartości
P67

jaka płyta AM4, R 5800 i pod dwie różne karty graficzne? jaki zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

To co mam teraz to: Ryzen5 3600, 3070MSI,  B450 I AORUS PRO WIFI  zas. SPC VERO M3 700W i 32GB 3200/CL 14

Po miesiącach bojów otrzymałem w końcu Radeona 6800XT 🙂 🙂 🙂 ( po 8 miesiącach uznana  reklamacja 😮  )

Tygodniowo spędzam jakieś 8-10 godzin latając na MSFS , rozdzielczość 3440/1440  wymusza przy 3070 ostre cięcia, 6800XT też za słodko nie będzie ale będzie lepiej.

Teraz  mnie znienawidzicie zapewne ale i tak poproszę o radę 🙂 

Do tej pory gdy nie latam karta kopie ETH i teraz gdy dostała mi się lepsza karta mam zgryz, czy sprzedać 3070 czy zmienić płytę i kopać na 2 kartach 

zysk  w ETH ze zmiany będzie znikomy jakieś 6 czy 8 MH/s ale dokładając drugą kartę jest o co walczyc 🙂  

Zasilacz  do zmiany, płyta siłą rzeczy również bo ma tylko jeden PCi

Jaki byscie sugerowali zasilacz i jaką płytę.

Przypuszczam, że w przeciągu najdalej roku będę zmieniał procka na jakiś 8 rdzeniowiec  więc zasilacz i płyta musi to uwzględniać.

Proszę Was o pomoc w wyborze 🙂  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, roar.RAR napisał:

Z płyt, to pod Ryzena 5800 z zapasem styknie Tomahawk i jeszcze oc zrobisz https://www.x-kom.pl/p/569328-plyta-glowna-socket-am4-msi-mag-b550-tomahawk.html

Odnośnie kart - czy ty chcesz jednocześnie wpiętego rtxa i rxa do jednej płyty i na nich kopać? 

tak. dwie różne karty RX i RTX Czy uważasz że to będzie problem?

Czy zamiast wymieniać posiadany zasilacz może dokupię drugi pod konkretnie RX?

ma to sens?  Czy może lepiej zamienić jedną z kart tak aby był jeden producent?

W sumie jeszcze karty nie mam i mogę spróbować zażądać kasy:) i pewnie nawet się zgodzą zwłaszcza gdybym zaproponował jakaś korzystną dla nich wymianę.

A wszystko dlatego, że docelowo marzy mi się naprawdę jakaś mocna karta która pociągnie spokojnie MSFS, zwłaszcza że w planach jest VR Reverb G2, w DCS ( samoloty bojowe) wrażenie jest nieziemskie  🙂 🙂 🙂 

Może lepiej opylić obie i kupić 3090???  mój zasilacz VERO M3 pewnie już tego nie pociągnie zaproponujesz też pod taką opcję coś? 

 A płyta bez wielkiego zapasu? po prostu pod 5800? bez fajerwerków OC itd- bo tym się w ogóle nie zajmuje.

Dzięki za info 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  

ja tylko w celach poznawczych XD

ciekawi mnie , czy na jednej platformie da rade, aby stabilnie pracowały różne karty graficzne w tym przypadku AMD i Nvidia, 

z doświadczenia wiem ze np. Vega64 ni chu chu, nie chce pracować stabilnie razem z Vega7 a to jest z jednej stajni, to tym bardziej mnie interesuje jak będzie to wyglądać w twoim przypadku .   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chloru napisał:

Dobrze ustawiona 3070 w trakcie kopania bierze jakieś 120 W dając 58-60 MHash w ETH. Jak Ci się dwie spore karty zmieszczą w obudowie i nie będzie za gorąco to bym kopał.

Powiem więcej 🙂 

na jednej 3070 kopię od stycznia

średnio jest to 57- 60MH/s przy 114-115W

błędy to mniej niż 0.5% czyli nie duzo moim zdaniem.

jest to Ventus x2 3070 czyli budżetówka 🙂

Gdyby była możliwość - dokupił bym drugą 🙂 jednak nie ma 😞 sensownej ceny.

rozważam 3090. pod VR w MSFS ... było by miodzio... chyba

ale o ile mam luźną propozycję 5300zł. za moją 3070  to dołozyc musiał bym 6 za kartę z reklamacji i 3-4 tys za 3090 z zasilaczem.

Było by 115-118MH/s  przy ponad 340-360W.    za to w MSF - wszystko OK.

przy 2 kartach które "mam" będzie przynajmniej 40-50W mniej

Więc kolejne pytanie czy połączenie Nvidii z AMD będzie bezbolesne??? jeśli nie uzyskał bym "sensownej" ceny za 3070?

poprosiłem sklep o wstrzymanie się z wysyłką 6800xt.

Wyceniają ją na 6.tys. Troszkę mało na dziś  ale z drugiej strony "zarabiam" nieco na tym 

może to jest droga dla mnie??? Sam sobie odpowiadam?

Jaki zasilacz pod 3090??? piszą  że 750 styka ale jaki konkret? wystarczy że 80 gold?

A!  i piszesz o obudowie... no nie 🙂  zrezygnowałem z obudowy:) za ciepło. mam własnej konstrukcji rusztowanie 🙂 coś jak DiY  otwarta - tyle że samoróba

Mm we wnęce pod blatem wnękę, i w tą wnękę wpada powietrze z zawsze uchylonego okna.

przy pwr 52% pamięciach na +1100MHz i core -510MHz  temperatura RDZENIA to 40 st C  

bo pamieci nie wiem - nie ma czujki. ( latem było nieco gorzej ale raptem 5-8 stC)

 

Czyli jeszcze raz do wiedzących w temacie.

1   Czy kopanie na RTX i RX na jednej płycie nie stwarza problemów?

2 jaki polecacie zasilacz pod 3090

3 czy ASUS TUF B450-PLUS GAMING II  będzie spoko pod dwie karty do kopania i potem wymiana procesora na 5800X ( dwie jako RX + RTX)    B450 bo przy wyborze 2 kart zwyczajnie będę szukał ograniczenia a dysk NVMe mam spoko duzy i szybki  i nie prędko zmienię.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, P67 napisał:

Powiem więcej 🙂 

na jednej 3070 kopię od stycznia

średnio jest to 57- 60MH/s przy 114-115W

błędy to mniej niż 0.5% czyli nie duzo moim zdaniem.

jest to Ventus x2 3070 czyli budżetówka 🙂

Gdyby była możliwość - dokupił bym drugą 🙂 jednak nie ma 😞 sensownej ceny.

rozważam 3090. pod VR w MSFS ... było by miodzio... chyba

ale o ile mam luźną propozycję 5300zł. za moją 3070  to dołozyc musiał bym 6 za kartę z reklamacji i 3-4 tys za 3090 z zasilaczem.

Było by 115-118MH/s  przy ponad 340-360W.    za to w MSF - wszystko OK.

przy 2 kartach które "mam" będzie przynajmniej 40-50W mniej

Więc kolejne pytanie czy połączenie Nvidii z AMD będzie bezbolesne??? jeśli nie uzyskał bym "sensownej" ceny za 3070?

poprosiłem sklep o wstrzymanie się z wysyłką 6800xt.

Wyceniają ją na 6.tys. Troszkę mało na dziś  ale z drugiej strony "zarabiam" nieco na tym 

może to jest droga dla mnie??? Sam sobie odpowiadam?

Jaki zasilacz pod 3090??? piszą  że 750 styka ale jaki konkret? wystarczy że 80 gold?

A!  i piszesz o obudowie... no nie 🙂  zrezygnowałem z obudowy:) za ciepło. mam własnej konstrukcji rusztowanie 🙂 coś jak DiY  otwarta - tyle że samoróba

Mm we wnęce pod blatem wnękę, i w tą wnękę wpada powietrze z zawsze uchylonego okna.

przy pwr 52% pamięciach na +1100MHz i core -510MHz  temperatura RDZENIA to 40 st C  

bo pamieci nie wiem - nie ma czujki. ( latem było nieco gorzej ale raptem 5-8 stC)

 

Czyli jeszcze raz do wiedzących w temacie.

1   Czy kopanie na RTX i RX na jednej płycie nie stwarza problemów?

2 jaki polecacie zasilacz pod 3090

3 czy ASUS TUF B450-PLUS GAMING II  będzie spoko pod dwie karty do kopania i potem wymiana procesora na 5800X ( dwie jako RX + RTX)    B450 bo przy wyborze 2 kart zwyczajnie będę szukał ograniczenia a dysk NVMe mam spoko duzy i szybki  i nie prędko zmienię.

 

z takimi pytaniami to najlepiej na forum koparkowo/górnicze się udać tak dostaniesz info najbardziej aktualne dla ,mnie to bardziej ciekawostka, ale powiedzmy ze mam kontakt z górnikami i ciągle słyszę -jak byś słyszał ze ktoś Vege 64 albo jeszcze lepiej Vegę VII sprzedawał i sprawna to szybko dawaj znać...  

1 według mojej wiedzy lepiej jest dokładać kolejna kartę graficzna taka samą

2  popatrz na YT na tzw. recenzentów jakie stosują zasilacze 1000W-1200W o wysokiej  sprawności, wedle testów karta potrafi wciągnąć 380W,  dodaj CPU i taki 1000W w szczycie będzie miał co robić.  

3 z technicznego punktu widzenia to można by i pięć grafik podpiąć do kopania na twojej płycie bo do kopania nie jest wymagane PCI-E x16 ino wystarczy x4

jak jest np. płyta główna  Gigabyte GA-B250-FinTech, to kopacze montują i3 albo jakiegoś Celerona i temat ogarnia z 12 grafikami , wszystko zależy od używanego programu i stosowanego algorytmu

zobacz nawet na stronie Gigabyte jest info jak bios skonfigurować pod kopanie XD  

https://www.gigabyte.com/Microsite/462/mining.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...