Skocz do zawartości
gugus1999

Zmiana płytki głównej i procka

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, planuje w najbliższym czasie wymienić procka i płytę główną. Mój obecny zestaw to intel core i5 6400, asus gtx 1060 OC, 2x 8 GB HyperX Fury 2133 Mhz, MSI B150M Bazooka, dysk WD Caviar Blue 1 TB 3.5" SATA III, dysk SSD ADATA 120 GB 2.5" SATA III, zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W, obudowa SilentiumPC Brutus M25 Pure Black. Chce wymienić moją trochę podstarzałą i5 na nowszy model i5-10400F, co oczywiście wiąże się z wymianą płyty głównej (myślałem tu o Gigabyte B460M D3H, jeżeli macie jakieś inne sugestie w podobnej cenie to chętnie posłucham). Moje pytanie brzmi następująco: czy muszę wymieniać coś jeszcze? Oczywiście pytanie dotyczy elementów, które MUSZE wymienić żeby wszystko dobrze działało i chodzi mi tu głównie o zasilacz. Jednak jeżeli macie jakieś sugestie nie związane z żywotnością pcta ale zmianami wydajnościowymi w przyszłości to chętnie wysłucham lepiej rozeznanych ode mnie 😄 z góry dzięki za odp i życzę udanego weekendu 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to w przedziale cenowym około 700-800 złotych najbardziej opłacalne są modele i5 10400f i 11400f i tu od razu przyznam się, że nie wiem czemu zapatrzyłem się w model 10400f 😄 gdzie w podobnej cenie jest procesor z wyższej generacji przez co oczywiście zmieniam zdanie. Jeżeli chodzi o i5 12400 to najzwyczajniej w świecie nie widziałem, że niedługo premiera😅 ale rozumiem, że w obu przypadkach, zarówno 11400 jak i 12400 nie muszę nic innego wymieniać w moim zestawie (poza płytką główną) żeby wszystko działało? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, gugus1999 napisał:

ale rozumiem, że w obu przypadkach, zarówno 11400 jak i 12400 nie muszę nic innego wymieniać w moim zestawie (poza płytką główną) żeby wszystko działało? 

Tak, powinno wszystko chodzić ze "starymi" DDR4 i całą resztą. ... powinno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...