Skocz do zawartości
Xudet

Jak podkręcić pamięć ram w laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam laptop Dell Inspirion 15 gaming 7566 dokupiłem do tego laptopa drugą kość ram żeby chodziły w dualu i wszystko działa tylko problem pojawia sie w momencie jak chce zmienić zwiększyć taktowanie w biosie pomimo wielu prób nie mogę znaleźć gdzie jest taka możliwość podsyłam zdjęcie jeżeli ktoś wie jak to zmienić proszę o pomoc 

16355915482714217489272530381889.jpg

Edytowane przez Xudet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie spotkałem się z laptopem umożliwiającym OC

 i tu się temat kończy, bo ktoś musiał by, owszem są osoby przepisujące biosy o ile jeszcze żyją ?, tzw. mod bios przynajmniej kiedyś byli, ale do normalnej płyty głównej, pamiętam dwa eony temu spotkałem się z biosem do płyt Abita gość z Austrii przepisywał.

temat bardzo długo do tłumaczenia dlaczego biosy w laptopach uniemożliwiają przeprowadzenie np. OC procesora czy  pamięci Ram, głownie chodzi o wątki ekonomiczne i projektowe.         

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Xudet napisał:

Chodzi mi dokladnie o to zeby ustawic pamięć ram tak jak byla jedna czyli 2400 a po włożeniu drugiej chodzą 2133 razem a chce zeby chodzily po 2400 jak moge to ustawić ?

mistrzu, nie wim z sad się urwałeś, ale pamięć ram zawsze zwalnia do tej o najniższym taktowaniu, a popatrz lub wyjmij ta która już posiadasz i tą która zakupiłeś w i popatrz na ich oznaczenie czy obie kostki 2400 MHz czy jedna 2400MHz a druga 2133 MHz

zrób wyraźną forteczkę dwóch kości od strony naklejki i zamieść tutaj.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...