Skocz do zawartości
Barbarah

Laptop businessowy do 4500zl doradzcie prosze

Rekomendowane odpowiedzi

Asus zenbook będzie dla Ciebie idealny - https://www.komputronik.pl/product/733245/asus-zenbook-ux425ea-ki389t-fioletowy.html

Ekran 14 calowy z 100% pokryciem sRGB, 16GB pamięci RAM, 4-rdzeniowy procesor od Intela - najnowsze, jedenastej generacji z bardzo szybką intergrą. Do tego masz 512GB miejsca na dane i od razu zainstalowany system - Windows 10 Home.
Solidne wykonanie, sprzęt nieźle zrobiony, lekki - 1.17kg z podświetlaną klawiaturą. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2021 o 11:24, Barbarah napisał:

Szukam laptopa do malej firmy. Glownie word i prowadzenie strony. Bez gier i filmow ale zeby byl wytrzymaly bo bede pracowac nieraz z fotela;) 

Zastanawialam sie miedzy dell a lenovo ale sama nie wiem. Ma byc po prostu dobry

Hej. Zobacz sobie też taki. Ma dosyć wydajne podzespoły. Ze spokojem posłuży Ci na długi czas. Jedyne co musiałabys zrobić to dokupić do niego system:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-gamingowy-dream-machines-g1650ti-14pl57-i7-1165g7-16-gb-1-tb-m-2-ssd-gtx1650ti-4gb-vram-14-0-60hz-dos

No chyba, że masz swój dysk z obrazem systemu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Getwell zamiast polecać laptopy, polecam zacząć czytać posty ze zrozumieniem. 
Na kiego grzyba polecasz pseudo gamingowego laptopa, skoro wyraźnie jest napisane, że laptop do tego nie będzie używany?
 
Think Winnie The Pooh GIF


Ten pierwszy asus, spoko opcja - ma fajną matrycę. Alternatywnie lenovo yoga https://www.x-kom.pl/p/689030-notebook-laptop-140-lenovo-yoga-slim-7-14-i5-1135g7-16gb-512-win10.html

Konstrukcyjnie, praktycznie to samo. Wybierz to, co ci się będzie podobać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, roar.RAR napisał:

@Getwell zamiast polecać laptopy, polecam zacząć czytać posty ze zrozumieniem. 
Na kiego grzyba polecasz pseudo gamingowego laptopa, skoro wyraźnie jest napisane, że laptop do tego nie będzie używany?
 
Think Winnie The Pooh GIF


Ten pierwszy asus, spoko opcja - ma fajną matrycę. Alternatywnie lenovo yoga https://www.x-kom.pl/p/689030-notebook-laptop-140-lenovo-yoga-slim-7-14-i5-1135g7-16gb-512-win10.html

Konstrukcyjnie, praktycznie to samo. Wybierz to, co ci się będzie podobać 

@roar.RARa ty co się tak uczepiłeś? i skąd w ogóle określenie pseudo gamingowy?

Ty lepiej najpierw poczytaj recenzje zanim się czegokolwiek zaczniesz czepiać. Ja tak właśnie zrobiłem i polecam zorbić to samo zanim się odniesiesz do dyskusji Panie kolego:

https://www.pcworld.pl/testy/Dream-Machines-G1650Ti-14PL52-solidny-i-wydajny-ultrabook,424817.html

Tam jest napisane WYRAŹNIE - "Dream Machines G1650Ti-14PL52 - solidny i wydajny ultrabook"

Czy widzisz tutaj gdzieś napis - Gamingowy? Bo ja nie...

Poza tym, czy jeśli kupujesz samochód, który nie wygląda jak sportowy ale ma 300-400 koni to znaczy to, że nie możesz czuć frajdy z jazdy takim dynamicznym samochodem, bo potrzebowałeś jakiegoś 150 konnego przeciętniaka ze standardowej oferty np. Skody? Odpowiedz Sobie na to pytanie 😎

Edytowane przez Getwell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie obchodzi, co jest napisane w recenzji, skoro podlinkowałeś link do mediaexpert, gdzie jest napisane 

 

Cytat

Idealny dla graczy i nie tylko

Interesuje Cię wysokiej klasy laptop gamingowy o znakomitych parametrach użytkowych? Koniecznie sprawdź model DREAMMACHINES G1650Ti, który stanowi połączenie wysokiej wydajności, niezawodności oraz atrakcyjnej ceny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Asusa oglądałem - w opisie na stronie komputronika jest fraza mogąca sugerować, że ma on gniazdo RJ45 - nie ma, nie ma też gniazda jack (ale dają przejściówkę z usb-c) i nie ma gniazda kart SD, co dla mnie jest minusem, bo z SD często korzystam. Poza tym fajny gładzik i średnia klawiatura (podpowiem, że większość delli ma tym przedziale cenowym gorsze i nie wiem, czy nie mniej trwałe - w pracy mamy kilka inspirionów 5xxx, w których po kilku latach zaczęła szwankować klawiatura właśnie).

Sprzęt od DM ma dla mnie dwie wady - baterię i system chłodzenia, który nie sprzyja pracy ze sprzętem na kolanach. No i może niepotrzebnie władowali tam tego GF, ale to już opinia z mojego punktu widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2021 o 07:56, simut-wartasz napisał:

Tego Asusa oglądałem - w opisie na stronie komputronika jest fraza mogąca sugerować, że ma on gniazdo RJ45 - nie ma, nie ma też gniazda jack (ale dają przejściówkę z usb-c) i nie ma gniazda kart SD, co dla mnie jest minusem, bo z SD często korzystam. Poza tym fajny gładzik i średnia klawiatura (podpowiem, że większość delli ma tym przedziale cenowym gorsze i nie wiem, czy nie mniej trwałe - w pracy mamy kilka inspirionów 5xxx, w których po kilku latach zaczęła szwankować klawiatura właśnie).

Sprzęt od DM ma dla mnie dwie wady - baterię i system chłodzenia, który nie sprzyja pracy ze sprzętem na kolanach. No i może niepotrzebnie władowali tam tego GF, ale to już opinia z mojego punktu widzenia.

Tak na dobrą sprawę to u każdej marki coś szwankuje,. Tam bateria tam klawiatura nie taka. Nie da się przecież mieć wszystkiego prawda? ASUSy nie są już te same co kiedyś. Ja to pamiętam czasy VAIO i EEE PC. To były lapki. jeszcze na Viście śmigały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do asusa dodają przejściówkę  USB -> RJ-45, zobacz dołączone akcesoria. 

Dołączone akcesoria

Zasilacz

Firmowe etui na laptopa

Przejściówka USB -> RJ-45

Przejściówka USB Typu-C -> minijack 3,5 mm

 

Najlepiej brać wersję: UX425EA-HM055T, bo tylko ona ma ten superancki 1W ekran o jasności 400 nitów.

np. https://www.x-kom.pl/p/650541-notebook-laptop-140-asus-zenbook-14-ux425ea-i5-1135g7-16gb-512-w10.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Getwell napisał:

Tak na dobrą sprawę to u każdej marki coś szwankuje,. Tam bateria tam klawiatura nie taka. Nie da się przecież mieć wszystkiego prawda? ASUSy nie są już te same co kiedyś. Ja to pamiętam czasy VAIO i EEE PC. To były lapki. jeszcze na Viście śmigały.

Ja wlasnie mam vaio 17" i jego chce zamienic bo ma ponad 10 lat, karta internetu bezprzewodowego caly czas nawala i rozlacza, win 7 i zero jakichkolwiek aktualizacji. Do tego monitor zupelnie nie oddake rzeczywistych kolorow. Alemusze przyznac bardzo go lubialam. 

Nie dodalam ze laptop musi byc jasny w srodku. Vaio jest prawie bialy i nie przekonam sie do czarnego i mimo ze kolor nie jest wazny jak wielu pomysli to nie przejdzie i to jest bezdyskusyjne.

Laptopy gamingowe sa ciezsze i grubsze. No i czarne.... wiec odpadaja. 

Piszecie dell inspiron kiepski ale tylko seria 5xxx czy 7xxx juz spoko? 

Lenowo ktos mnie przekonywal ostatnio ze tylko think pad i inne nie. Ale nie wiem na ile tej osobie ufac. 

Jestem w kropce bo juz tyle szukam tego laptopa i nie ma mi kto doradzic tak zebym zobaczyla i wiedziala ze to bedzie TO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2021 o 00:10, Barbarah napisał:

Ja wlasnie mam vaio 17" i jego chce zamienic bo ma ponad 10 lat, karta internetu bezprzewodowego caly czas nawala i rozlacza, win 7 i zero jakichkolwiek aktualizacji. Do tego monitor zupelnie nie oddake rzeczywistych kolorow. Alemusze przyznac bardzo go lubialam. 

Nie dodalam ze laptop musi byc jasny w srodku. Vaio jest prawie bialy i nie przekonam sie do czarnego i mimo ze kolor nie jest wazny jak wielu pomysli to nie przejdzie i to jest bezdyskusyjne.

Laptopy gamingowe sa ciezsze i grubsze. No i czarne.... wiec odpadaja. 

Piszecie dell inspiron kiepski ale tylko seria 5xxx czy 7xxx juz spoko? 

Lenowo ktos mnie przekonywal ostatnio ze tylko think pad i inne nie. Ale nie wiem na ile tej osobie ufac. 

Jestem w kropce bo juz tyle szukam tego laptopa i nie ma mi kto doradzic tak zebym zobaczyla i wiedziala ze to bedzie TO

A co myślisz o tym:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-hp-envy-13-ba1003nw-i5-1135g7-8gb-512ssd-irisxe-13-3-w10-sil?gclid=CjwKCAiAvriMBhAuEiwA8Cs5lZWxTEPWgvLVXjhNWnxA2oryWaVXsH63t0sTB8DCz0kMw2Zen_q6rxoCIosQAvD_BwE

Ultra promka teraz na to jest. Ja bym brał, bo mój kolega ma i sobie chwali. Tylko on ma wersję z "drewienkiem":

https://www.morele.net/laptop-hp-envy-x360-13-ar0010nw-8bh00ea-5942870/?gclid=CjwKCAiAvriMBhAuEiwA8Cs5lZmo25fGfBi3iKPebmGln7MPMy6qBrK45zNakMWpt88N_Hhho5VaJBoClzsQAvD_BwE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...