Skocz do zawartości
Marucins

Głośniki 2.1 ewentualnie soundbar dla komputerka PC do 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Musze sprzedać genialny zestaw Logitech Z5500 (działa jak ta lala), nie mam miejsca w pokoju gdzie obecnie znajduje się komputer a rozkładać kable w świeżo wyremontowanym pokoju nie ma sensu.
To też poszukuję ciekawego zastępcę dźwięku wydobywającego się z komputera. Obecnie cierpię z pierdziawkami zamontowanymi w monitorze ale ile można....

Czy ktoś mógłby polecić zestaw głośniczków 2.1 najlepiej aby miały wyjście optyczne, ale nie jest to wymóg ewentualnie ciekawy soundbar?

Najlepiej aby zatrzymać się w kwocie do 1 k pln, ale gdyby produkt był naprawdę dobry to mógłbym z zaskórniaków dodać kilka stówek.

Z czego wydobywa się dźwięk?
Z moba -> Rear 130dB SNR AMP-UP Audio with ALC1220-VB & ESS SABRE 9218 DAC with WIMA Audio Capacitors

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne ale za dużo dziadostwa dookoła komputera... Kto będzie z tego kurz wycierał?
Przyznam że głośniczki od Edifier, wyglądają na ciekawa opcję. Nawet 2.0.
To wywal dziadostwo i zostaw to co trzeba. Pytałeś o poradę to ja dostałeś. Ale widzę że już wiesz co kupic więc śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bleck55 napisał:
5 godzin temu, Marucins napisał:
Fajne ale za dużo dziadostwa dookoła komputera... Kto będzie z tego kurz wycierał?
Przyznam że głośniczki od Edifier, wyglądają na ciekawa opcję. Nawet 2.0.

To wywal dziadostwo i zostaw to co trzeba. Pytałeś o poradę to ja dostałeś. Ale widzę że już wiesz co kupic więc śmiało.

Widzisz, jestem otwarty i lubię słuchać innych i ich argumenty podczas dyskusji.

Dziadostwo w sensie pierdyliona przełączników przetwornic itd. mi to nie jest potrzebne, nie jestem audiofilem - aż takiej wagi na mnie to nie robi. Szanuję twoją odpowiedź ba, nawet przewaliłem sieć w poszukiwaniu DACa i rozsądnej ceny za te dwie kolumny. 

4 godziny temu, falcoon84 napisał:

Sprawdź Edifier R1855DB mam poprzedni model R1850DB i jestem bardzo zadowolony.

Również ciekawa propozycja - najwięcej artykułów z samymi superlatywami było o modelu Edifier R1600TIII.

I jak sprawują się twój głośniki?
Napisz coś o swoich odczuciach z grania, słuchania muzyki, oglądania filmów/seriali.

Jak z łącznością?
Jak łączyć to wolałbym jak wyżej - optycznie.
Gdzieś rzuciło mi się w oczy że jest odgórne ograniczenie, tzn wyjście optyczne dokodowane 24Bits/48kHz. |
Prawda to czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również ciekawa propozycja - najwięcej artykułów z samymi superlatywami było o modelu Edifier R1600TIII.
I jak sprawują się twój głośniki?
Napisz coś o swoich odczuciach z grania, słuchania muzyki, oglądania filmów/seriali.
Jak z łącznością?
Jak łączyć to wolałbym jak wyżej - optycznie.
Gdzieś rzuciło mi się w oczy że jest odgórne ograniczenie, tzn wyjście optyczne dokodowane 24Bits/48kHz. |
Prawda to czy nie?
Miałem edifiery r2730r jak dobrze pamiętam model. Teren wbudowany DAC w nich jest bo jest i nic poza tym. Jest poprostu słaby z każdym podpinany zewnętrznym DACiem grały zdecydowanie lepiej.

Edifiery mają culiulate wysokotonowce strasznie zapiaszczone coś jak byś na tv 75" 4k oglądał film w 420p..

E5 będą miały mniejszy wygar na basie ale z odległości 1m i tak zaskoczą. Zagrają z dużo lepszym pozycjonowaniem i dokładnością. E5 to typowe monitory bliskiego pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o precyzję i muzykalność to bardzo dobre opinie zbierają audioengine A1 (dokładnie 1000 zł) albo audioengine A2+ (ok 1300, ale mają od razu wmontowanego dobrego DACa i można je podpinać przez USB). Nie mają kopa na basie ale generalnie brzmią bardzo przyzwoicie no i mają wyjście na subwoofer jakby kto chciał w przyszłości. Osobiście ich nie słuchałem, ale z relacji ludzi którzy je testowali edifier to w ogóle nie jest ta klasa sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o precyzję i muzykalność to bardzo dobre opinie zbierają audioengine A1 (dokładnie 1000 zł) albo audioengine A2+ (ok 1300, ale mają od razu wmontowanego dobrego DACa i można je podpinać przez USB). Nie mają kopa na basie ale generalnie brzmią bardzo przyzwoicie no i mają wyjście na subwoofer jakby kto chciał w przyszłości. Osobiście ich nie słuchałem, ale z relacji ludzi którzy je testowali edifier to w ogóle nie jest ta klasa sprzetu.
Przy tak małym wooferze nie ma szans to zejść do 65hz jak pisze producent. presonus e8 przy 70hz zaczynają już pikować w dół a mają 8" woofera. e5 z ze spadkiem -3db schodzą do tych 65hz a mają 5"... Wszystko zależy czego właśnie się oczekuję od głośników jak nie mamy jak poprawnie rozstawić głośników stereo to nie ma się co w nie pchać bo nawet jak wydamy 8k a będą źle ustawiane to zagrają jak kupa. Zaś tanie szuby do muzyki się nie nadają bo są za wolne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Marucins napisał:

I jak sprawują się twój głośniki?
Napisz coś o swoich odczuciach z grania, słuchania muzyki, oglądania filmów/seriali.

Jak z łącznością?
Jak łączyć to wolałbym jak wyżej - optycznie.
Gdzieś rzuciło mi się w oczy że jest odgórne ograniczenie, tzn wyjście optyczne dokodowane 24Bits/48kHz. |
Prawda to czy nie?

Ja jestem zadowolony (audiofil że mnie żaden). Kupowałem ze względu a ilość wejść bo swego czasu miałem podłączone 3 urządzenia: PC i Nintendo Switch przez RCA i PS4 Pro przez optyk bo mam monitor bez głośników. Obecnie PC (integra ALC1220) przez kabel optyczny,  sprawdziłem i rzeczywiście max co mogę wyciągnąć to 24Bits/48kHz.

Używam głównie do oglądania filmów, gry i muzyka okazjonalnie (wolę grać na słuchawkach) i jak dla mnie spełniają swoje zadanie

Edytowane przez falcoon84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bleck55 napisał:

Przy tak małym wooferze nie ma szans to zejść do 65hz jak pisze producent. presonus e8 przy 70hz zaczynają już pikować w dół a mają 8" woofera. e5 z ze spadkiem -3db schodzą do tych 65hz a mają 5"... Wszystko zależy czego właśnie się oczekuję od głośników jak nie mamy jak poprawnie rozstawić głośników stereo to nie ma się co w nie pchać bo nawet jak wydamy 8k a będą źle ustawiane to zagrają jak kupa. Zaś tanie szuby do muzyki się nie nadają bo są za wolne.

Niekoniecznie. 65 Hz to nie jest jakiś turbo niski bas, zresztą jedna sprawa to głośność pasma a inna że oczywiście jego charakter będzie niejako wynika z konstrukcji skrzynki (inaczej zabrzmi 65 hz na subwooferze, inaczej na ciężkiej podłogówce a inaczej na filigranowym monitorku). Niemniej nie wykluczałbym że w jakimś charakterze te 65Hz kolumienka może z siebie wyrzucić ze stosowną głośnością, a że szyby od tego nie zadrżą to inna sprawa. 

Erisów bym nie brał tutaj za model referencyjny - to są monitory studyjne, które są strojone w szczególny sposób i raczej nie z myślą o słuchaniu muzyki dla przyjemności, stąd też są ścinane na dole pasma dość krótko, w zamian oferując inne charakterystyki, istotne w studiu nagraniowym. Niektórym taki dźwięk pasuje ale większości jednak nie.

Bardzo mocne i uznane audiofilskie konstrukcje często pracują na głośnikach poniżej 8 cali i deklarują zejście poniżej 40 hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. 65 Hz to nie jest jakiś turbo niski bas, zresztą jedna sprawa to głośność pasma a inna że oczywiście jego charakter będzie niejako wynika z konstrukcji skrzynki (inaczej zabrzmi 65 hz na subwooferze, inaczej na ciężkiej podłogówce a inaczej na filigranowym monitorku). Niemniej nie wykluczałbym że w jakimś charakterze te 65Hz kolumienka może z siebie wyrzucić ze stosowną głośnością, a że szyby od tego nie zadrżą to inna sprawa. 
Erisów bym nie brał tutaj za model referencyjny - to są monitory studyjne, które są strojone w szczególny sposób i raczej nie z myślą o słuchaniu muzyki dla przyjemności, stąd też są ścinane na dole pasma dość krótko, w zamian oferując inne charakterystyki, istotne w studiu nagraniowym. Niektórym taki dźwięk pasuje ale większości jednak nie.
Bardzo mocne i uznane audiofilskie konstrukcje często pracują na głośnikach poniżej 8 cali i deklarują zejście poniżej 40 hz.
Deklarować każdy może co chce pytanie brzmi jaki jest punkt odniesienia czyli jaki spadek na oktawę jeśli mamy 65hz podane że spadkiem 3db to już mamy te 65hz ponad 2x ciszej niż resztę pasma. Owszem można wystroić budę tak że zrobic przy 5" zejście do 45hz że spadkiem około 2db. Ale to już mówimy o głośnikach za cenę ponad 1k za jeden woofer. I to też coś kosztem czegoś bo potem na zwrotnice trzeba wydać prawie drugie tyle i dobrać jeszcze odpowiedni wysokotonowy żeby nadgonił trochę. Poza tym fizyki się nie oszuka trzeba by zrobić budę z 4x większą niż erisy e5. 65hz "brzmi" zawsze tak samo pytanie ile ma db. Wiadomo że z linii transmisyjnej zabrzu inaczej niż z br. Ale ty mowisz o mocy/glosnosci tych 65hz to już zależy ile właśnie od db. Co nie kupi trzeba pamiętać o poprawnym ustawieniu tego.

Zaletą e5 jest niewątpliwie to że są strojone żeby zagrały jak najlepiej z biurk . Dodatkowo z tyłu mamy regulacje cięcia dołu pasma w zależności od ich ustawienia oraz regulację średnich i wysokich tonów. Kolejną zaletą dwa wzmacniacze na kolumne przez co mamy pominięte zwrotnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie neguję że erisy to świetne klocki. Jedynie mocno bym polecał posłuchać przed zakupem bo monitory studyjne na pewno nie są uniwersalnym rozwiązaniem.

Ja np osobiście preferuję dźwięk nieco ocieplony i na dłuższą metę tzw monitorowe brzmienie jest dla mnie nieznośne. A nie wszystko da się wykręcić na korektorze.

Edytowane przez joorvishoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...