Skocz do zawartości
Astec

Przesłanki do wymiany zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są przesłanki do wymiany zasilacza? Obecnie posiadam zestaw z zasilaczem SPC Supremo FM2 750 W w Goldzie. Zestaw według kalkulatora zużywa 450 W maksymalnie. Wentylator pracuje cicho. Policzyłem także regulacje napięć, wykorzystując pomiar (HWINFO) na liniach 3,3 V - 1.24%, 5 V - 1.33%, 12 V - 1.33%. Trzydziesto minutowy test w OCCT (zakładka power supply) nie wykazała żadnych błędów. Ostatnio przegrałem kilka godzin w Crysis 2 Remastered (180-220 W poboru mocy na karcie graficznej i 60 W na CPU) bez najmniejszych problemów, zacięć i spadków FPS. Skąd wogóle moje pytanie o wymianę zasilacza? Pojawiły się nieliczne głosy, że winny moich sporadycznych BSOD-ów przy uruchamianiu komputera jest zasilacz. Dlatego chcę się was poradzić czy warto go wymienić czy jest w zupełności wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

to nie jest prosty temat, trzeba by sobie poczytać o zasilaczach impulsowych oraz w jaki sposób przeprowadza się badanie takiego zasilacza, bo zasilacze komputerowe to właśnie zasilacze impulsowe, nie wiem co ludzie chcą sprawdzać za pomocą np. miernika cyfrowego który obcina piki napiec dając tylko uśrednione napięcie, ok można sprawdzić ze na danej linii zasilacz nie podaje napięcia... 

sam szukałem po intrenecie czy jest firma specjalizująca się w badaniu właśnie zasilaczy, chodzi o konstrukcje które maja już przepracowane kilka lat i czy dalsza eksploatacja takiego zasilacza nie stanowi zagrożenia dla zasilanych podzespołów , NIE ZNALAZŁEM ...  ale jak ktoś zna taka firmę to poproszę o nazwę i adres.

podstawa do wymiany zasilacza jest obserwacja kompiutera w różnych stanach np. wysokiego poboru prądu podczas giercowania czy niskim np. sam pulpit, gdy dochodzi do nie zaplanowanego nagłego wyłączenia komputera i "ciemność, widzę ciemność"    

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mr.T... napisał:

a tak po za tym to mógł byś podać specyfikacje komputera. 

R5 5600X, 2080 Super, 16 GB 3200 MHz CL16, B550 Aorus Elite V2, Adata SX8200 Pro, Kingston A2000, Samsung 870 QVO i Supremo FM2 750 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Astec napisał:

R5 5600X, 2080 Super, 16 GB 3200 MHz CL16, B550 Aorus Elite V2, Adata SX8200 Pro, Kingston A2000, Samsung 870 QVO i Supremo FM2 750 W.

o Aorus V2 czyli słabsza sekcja zasilania w stosunku do wersji V1 ...  , raczej problem może dotyczyć to w jaki sposób płyta ustawia pamięć Ram , czy pamięć faktycznie jest ustawiona w Biosie na 3200MHz ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr.T... napisał:

o Aorus V2 czyli słabsza sekcja zasilania w stosunku do wersji V1 ...  , raczej problem może dotyczyć to w jaki sposób płyta ustawia pamięć Ram , czy pamięć faktycznie jest ustawiona w Biosie na 3200MHz ?  

Jest w biosie włączony profil XMP na 3200 MHz. Wiec chyba jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak  jak zasugerował "Kyle" można sprawdzić wyłączając  profil XMP i ustawiając szybkość pamięci ręcznie.

51 minut temu, leven napisał:

Pokaż monitoring z testu Aidy64 -> stres test.

Może temperatury za wysokie, może źle dobrane inne opcje w biosie ?

Przykład:

 

https://ibb.co/QJfXpJ9

 

 

no jak się "zapnie" odpowiedni algorytm, to nie świadomy górnik, podczas wydobycia może każdy sprzed dojechać XD    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...