Skocz do zawartości
Jacek1993PL

Zasilacz Corsair rm750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem mam zasilacz nówka corsair rm750W Gold.Włączając komputer i użytkując go chodzi normalnie gry również.Wyłączając komputer i ponownie naciskając przycisk power na obudowie nic się nie dzieje,zawsze muszę odczekać te pół minuty to wtedy się włącza,czy to normalne?.

Za każdym włączeniem bądź restartem zasilacz jeden raz cyka.

Moja specyfikacja 

I7-11700KF,RTX3080TI,Płyta Gigabyte B560 Aorus AX,RAM Adata SPX 16GB 3200Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

temat jest o tyle ciężki, jak nie siedzi się bezpośrednio przed pacjentem, aby samemu wszystko posprawdzać.

 tzw. "cykanie" zasilacza to jest jego praca, bo tak jest zbudowany, jak ktoś ma dobry słuch to jest to irytujące ...

co do konieczności odczekania czasu po wyłączeniu komputera, czyli tak się dzieje jak w systemie wybierasz opcje zamknij system i po wyłączeniu od razu na obudowie włączasz zasilanie ?.

a jak się zachowa komputer jak wybierzesz opcje uruchom ponownie ?

a czy w czasie "oczekiwania" wentylator np. na CPU lub GPU dalej się obracają czy są już nie ruchome ?

tak aby strzelić od razu co może być przyczyna konieczności odczekania czasu przed ponownym uruchomieniem to  trzeba by poszukać, np. od odłączenia urządzeń pod USB oraz podmiana zasilacza na zasilacz ale innej firmy. 

bo gdyby sytuacja była odwrotna ze po włączeniu zasilana komputer potrzebuje ileś czasu na włączenie , a przy ponownym uruchomieniu jest ok, to temat był by prosty, płyta główna ustawia CPU i Ram a tu jest odwrotnie . 

no nic zobaczymy czy ktoś dołączy się do rozważań i zaproponuje jakieś inne propozycje aby zdalnie rozwiązać ten nie  typowy problem ,i tak to nie jest normalne zachowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchamiam ponownie to normalne sie ładuje bez cyknięcia na początku.

Jak próbuje włączyć wiatraki są nie ruchome.

Podłączyłem przewód cpu w inny wtyk cpu/pcie i normalnie odpala,jak narazie, wcześniej raz odpalał normalnie po wyłączeniu raz nie.

W occt pod obciążeniem trzyma napięcia tak

12V-12,1,5V-5,03,3,3V-3,1V. Nie wykazuje błędów pod obciążeniem wszystko chodzi normalnie jak i gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...