Skocz do zawartości
phranzee

Screenshoty pulpitów Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pomyslu gdzie zapytac wiec zapytam tutaj, mianowicie sciaglem tapete ktora chce rozciagnac na oba monitory, problem jest jednak taki ze to co na tapecie jest po prawej laduje na lewym monitorze a to co po lewej laduje na prawym monitorze.

 

Monitor po lewej jest monitorem drugim a ten po prawej jest monitorem pierwszym - z czego wynika ze jedzie od najmniejszej do najwiekszej liczby, da sie to odwrocic jakos aby robil to na odwrot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza metoda to zamiana kabli przy karcie graficznej miejscami, a bez bawienia się w przełączanie kabli w opcjach sterownika swojej karty graficznej powinieneś mieć możliwość zamiany numeracji monitorów.

 

Np. dla akceleratorów graficznych Intela jest to we właściwościach grafiki - > urządzenia wyswietlające

Edytowane przez yogibeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza metoda to zamiana kabli przy karcie graficznej miejscami, a bez bawienia się w przełączanie kabli w opcjach sterownika swojej karty graficznej powinieneś mieć możliwość zamiany numeracji monitorów.

 

Np. dla akceleratorów graficznych Intela jest to we właściwościach grafiki - > urządzenia wyswietlające

No niby moge jednak obawiam sie ze cudowny windows rozciach!li wszystkie moje ustawienia w sposob ktory spowoduje bardzo duze zdenerwowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wejdź tam gdzie ustawiasz rozdzielczość i poprzeciągaj monitory tak jak stoją, powinno pomóc. poza tym myszka w tej chwili dobrze ci chodzi? tzn przy ruchu w prawo dobrze przechodzi z lewego na prawy monitor? jak to nie pomoże to paint lub jakikolwiek inny program i przetnij tapetę na pół, zamień miejscami lewą z prawą i zapisz. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech Battery v1.1 by Mardok

 

Dołączona grafika

 

Download!

 

Wtyczka do Samurzie pokazująca aktualny procentowy stan baterii oraz przewidywany czas pracy, do pracy potrzebuje zainstalowanego Logitech SetPoint.

 

- Teraz działa na Windows XP/Vista/7

- Dodano config do Samurize

- Dodano grafikę PNG

- Dodano grafikę PSD do ewentualnej edycji

 

Aby z niej skorzystać należy pobrać archiwum z linka download i całą jego zawartość rozpakować do katalogu Samurize, przykładowa konfiguracja w pliku battery.ini.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wejdź tam gdzie ustawiasz rozdzielczość i poprzeciągaj monitory tak jak stoją, powinno pomóc. poza tym myszka w tej chwili dobrze ci chodzi? tzn przy ruchu w prawo dobrze przechodzi z lewego na prawy monitor? jak to nie pomoże to paint lub jakikolwiek inny program i przetnij tapetę na pół, zamień miejscami lewą z prawą i zapisz. ;-)

Tak wszystko dziala jak nalezy. Problem jest taki ze nie wazne czy monitor oznaczony jako 1 jest po lewej czy po prawej tylko ktory monitor oznaczony jest jako glowny. Jako ze u mnie prawy monitor jest glowny na niego trafia pierwsza czesc tapety. Jaki te MS jest glupi. :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor No. 2:

 

v1

Dołączona grafika

 

v2

Dołączona grafika

 

v3

Dołączona grafika

 

W ramach walki ze stresem co jakiś czas modyfikuję sobie informacje na dodatkowym monitorze który pełni funkcję głownie monitorowania stanu/temperatury podzespołów...

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach trzymania się takiego samego desktopu, przyszedł czas na zmiany :)

 

post-124310-1271499760,24_thumb.jpg post-124310-1271500132,7_thumb.jpg

 

Watercolor Emico: Black, foobar2000 StandardUI & Popup Plus, WTW ze standardowym stylem, Rainmeter z elementami skórki Enigma, tapeta to jedno ze zdjęć z artykułu o piorunach z Wikipedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są one zawarte w standardowej skórce Rainmetera, czyli Enigma. Wystarczy tylko powybierać sobie odpowiednie elementy w menu programu i odpowiednio skonfigurować. Ja mam włączone:

 

- Sidebar\World (na niego dodatkowo nałożony Taskbar\System-Uptime)

- Sidebar\Reader\RSS-Reader

- Sidebar\Reader\Gmail-Reader

- Sidebar\Network

 

Konfiguracji dokonuje się przez Configs\Enigma\Resources\Configuration.ini

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edycja : Kwiecień 2010

 

Monitor: Lewy

Dołączona grafika

 

Monitor: Środkowy (główny)

Dołączona grafika

 

Monitor: Prawy

Dołączona grafika

 

Monitor: Lewy

- głownie "koncept"

- Fances

- Samurize

 

Monitor: Środkowy (główny)

- Rocket Dock

- Object Dock Plus

- Samurize + WMP v1.3 + Logitech Battery v1.2 + ImgCH v0.8

- Free Launch Bar

 

Monitor: Prawy

- Object Dock Plus

- Fances

- Samurize + GPU-Z + CoreTemp v1.0

 

W obu przypadkach tło wskaźników (grafiki) zintegrowane z tapetą (namalowane na niej) głównie za pomocą Photoshop'a. Wyżej wyszczególnione pluginy/programy takie jak WMP, Logitech Battery, ImgCH, CoreTemp są mojego autorstwa i w większości dostępne w tym temacie (wystarczy poszukać). I to chyba było by na tyle ;)

 

PS. Swoją drogą cholernie ciężko znaleźć jakąś fajną tapetę w rozdzielczości 5120x1600 więc jak by ktoś miał coś fajnego proszę się podzielić, będę wdzięczny ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam, wracam... po latach...

Słowo się rzekło... w sumie...

 

Dołączona grafika

 

PODGLĄD

 

System WinXP Pro SP3 PL

Nakładka Vista Inspirat 2

Baza na config do Samurize - config wide 4.2

 

Tapeta zassana z Wallpaper Place | Free HD Wallpapers, Free Vista Wallpapers, Free Wallpapers, Free Widescreen Wallpapers, Free Full Screen Wallpapers

 

@SpiderMAN jesteś w stanie udostępnić ten boczny panel Samurize? Świetna sprawa, piękny projekt jak dla mnie.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moja skromna modyfikacja pulpitu. Poszedłem na minimalizm graficzny.

 

Dołączona grafika

 

Mam jeszcze problem z dostosowaniem przycisków wyłączenia i restartu kompa. @Mardok ma bardzo fajny wyłącznik ( może się podzieli kodem do samurize :) i przy okazji CORE temp dla procesora i karty :) )

Problem występuje też w dodaniu miernika poziomu sieci. wtyczka wifi.vbs nie chce mi działać pod Windows 7

Dodatkowym problemem jest brak możliwości przyczepienia Samurize do pulpitu ( znika mi wtedy cała kompozycja ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Używam objectdocka razem ze stacs docklet i za każdym razem jak dodam bądź usunę jakiś folder to nie pokazuje mi się on automatycznie po najechaniu myszką na docka tylko za każdym razem muszę podpinać ścieżkę do dysku w opcjach. Da się to jakoś zrobić abym nie musiał za każdym razem podpinać ścieżki do dysku czy folderu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lipa :/ To jeszcze jedno pytanko, docka mam podpiętego na górze ekranu i stacsy pokazują mi się tylko jak się je ustawi aby się otwierały jako kratka a nie jako wachlarz który zamiast otwierać się do dołu robi to do góry. Da się to jakoś przerobić ?

Edytowane przez Endymion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lipa :/ To jeszcze jedno pytanko, docka mam podpiętego na górze ekranu i stacsy pokazują mi się tylko jak się je ustawi aby się otwierały jako kratka a nie jako wachlarz który zamiast otwierać się do dołu robi to do góry. Da się to jakoś przerobić ?

 

To już chyba bug stacksa, bo o ile pamiętam w pierwszej wersji działało poprawnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowany schemat wide 4.2 z samurize.com...

daj maila to Ci wyślę... najnowszą evolucję...

 

Fajnie dzięki. Wyślij proszę na payti[małpa]o2.pl

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

To jest mój desktop. 1920x1200

 

Fences,

True launchbar

Multimeter gadget

Opera 10.6

 

Mam pytanie, jak True lanchbar przekroczy trial to jak ograniczone będzie jego funkcjonowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak True lanchbar przekroczy trial to jak ograniczone będzie jego funkcjonowanie?

Z tego co pamiętam to blokowany jest dostęp do ustawień programu, ale pewny nie jestem.

BTW jest coś takiego jak Free Launch Bar, co prawda jest trochę obkrojony z funkcji i ponieważ nie był pisany pod 7kę potrafi czasem się wywalić przy zmianie ustawień, to poza tym jest stabilny, no i nie trzeba za niego płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mam nieco lamerskie pytanie. Moje dotychczasowe modyfikacje desktopu kończyły się na zmianie tapety... w sumie nic więcej nie było mi potrzebne do szczęścia. Jednak obecnie dochodzę do wniosku, że przydało by mi się na pulpicie coś takiego jak 2 zegary. Jeden wyświetlający czas CET, a drugi z USA. Inny gadżet, który by się przydał to coś w stylu karteczek post-it. Da się to jakoś łatwo zrobić? Dodam tylko, że obecnie używam Win7... po wieloletnim obcowaniu z XP. Z góry dzięki za wyrozumiałość i odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...