Skocz do zawartości
phranzee

Screenshoty pulpitów Windows

Rekomendowane odpowiedzi

...

Hmmm... gdzie by tu umieścić dolny paseczek z ObjectDocka, żeby nie przeszkadzał zbytnio?

Moim zdaniem po prawej wydaje się być chyba "najmniej przeszkadzającym miejscem" gdyż daleko od menu programów i klawiszy belki systemowej (min/max/close).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok można prosić o namiary na twoją kompozycje?(czy jak tam to się zwie)

Ogólnie chodzi mi o wygląd Okien ;]

 

Zainstalowałem Rocket i Object Dock. Rocket na górze, Object z prawej, tylko jeszcze wypadało by zmienić resztę okien, bo sam pulpit to nie wszystko...

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wszyscy "szalejemy" na tej samej tapecie :P Korzystając z wolnego czasu jaki daje nam 11 listopada u siebie dopieściłem w końcu wygląd folderów oraz lekko zmodyfikowałem skin do WinAmp'a aby kolorystycznie pasowało reszty, dodatkowo poprawiłem kolory menu na pasku. Efekt końcowy prezentuje się następująco:

 

Dołączona grafika

 

No powoli zbliżam się do wersji finalnej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest ;)

 

Teraz pytanie o przezroczystość... czyli how to? :P

Yzshadow coś słabo się u mnie sprawdza.

Hym no bo Y'z Shadow jest do przeźroczystych okien typu PopUp czyli np. prawym na pulpit a domyślam się iż tobie chodzi o Pasek zadań. Ja tam swojego paska "podziurawiłem" za pomocą True Launch Bar bo ma fajne menu które można do woli modyfikować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok, mam pytanie o Samurize. Czy wygląd configu (czyli to, co widzimy na tapecie) można zmniejszyć o np. 5% jednym/dwoma kliknięciami? Chodzi mi o to, że chciałbym hurtowo zmienić rozmiar wszystkich elementów w configu, bez potrzeby klikania na każdą pozycję i ręczne zmienianie jej parametrów, pozycji, etc. Coś w stylu select all -> resize :)

Mam nadzieje, że rozumiesz o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok, mam pytanie o Samurize. Czy wygląd configu (czyli to, co widzimy na tapecie) można zmniejszyć o np. 5% jednym/dwoma kliknięciami? Chodzi mi o to, że chciałbym hurtowo zmienić rozmiar wszystkich elementów w configu, bez potrzeby klikania na każdą pozycję i ręczne zmienianie jej parametrów, pozycji, etc. Coś w stylu select all -> resize :)

Mam nadzieje, że rozumiesz o co mi chodzi.

Hym... możesz zrobić tak zaznaczasz wszystko co chcesz zmniejszyć w edytorze konfiguracji i z wciśniętym klawiszem SHIFT lecisz strzałkami w lewo i w górę aż elementy będą miały pożądany rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym... możesz zrobić tak zaznaczasz wszystko co chcesz zmniejszyć w edytorze konfiguracji i z wciśniętym klawiszem SHIFT lecisz strzałkami w lewo i w górę aż elementy będą miały pożądany rozmiar.

No prawie prawie. Szkoda, że czcionka nie zmienia swojego rozmiaru :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś był zainteresowany prostym małym Gadgetem kolorystycznie pasującym do "naszej nowej tapety" oto Launcher ;)

 

Dołączona grafika

 

Download

 

EDIT: W pełni konfigurowalna wersja za pomocą pliku launch.ini, brak jakichkolwiek zabezpieczeń jak ktoś popisze jakieś głupoty w tym ini tak więc radzę uważać :P

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Poszukuję dodatku na XP'eka, gdzie będzie się wyświetlało ile mam pojemności na dysku i ile jest zajęte i programu który też się wyświetla na pulpicie, a na nim jest temperatura moich podzespołów :)

Edytowane przez kamil9445

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha OK, następne pytanie :lol2: więc jak używam programu Stack Docklet to jak zrobię sobie coś z tym, wszystko ładnie, restartuje kompa i nie zapisuje się mu ścieżka i ikonka do tego. :sad: To bardzo uciążliwe by było ciągle od nowa to robić więc może jakieś pomysły?

 

Przy okazji da się w Viscie dać do Stack Dockletu folder Gry ten Windowsowski? Jaka jest do niego ścieżka?

Edytowane przez marminho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to dobry temat, ale lepszego chyba nie znajde ;)

 

 

znacie moze, jakis program tworzenie/edycja loginsow/bootscreenow pod xp? na googlu nic konkretnego nie moge znaleźć, a przeciez skads sie to bierze na themexp.org przykladowo.

 

bota sobie znalazlem ciekawego, ale loginsow niema, musial bym sobie cos wydlubac sam :), ale nie ma czym hehe, poradzcie cos.

 

 

a tak przy okazji ja sie pochwale swoim pulpitem

 

Dołączona grafika

czy mógłbyś udostępnić gdzieś tą tapetę? Bardzo mi się podoba:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam pulpit:

 

Dołączona grafika

 

Foobar i konnekt:

 

Dołączona grafika

 

Oba jako portable, dziala bez instalki z wszystkimi dodatkami. Nie ma nic gorszego niz instalacja nowego konnekta i przypominanie sobie ktora wtyczka co robila :(

 

Ogolnie podobaja mi sie rozwiazania typu "clean desktop club", ale jezeli system ma byc bardziej funkcjonalny i nie jest tylko przegladarka www i playerem muzyki/filmow, to rezygnacja z ikon jest wg mnie marnotrawstwem.

 

Bawilem sie wczesniej jeszcze rainmeterem, mozna poustawiac dosc fajnie wygladajace histogramy downloadu, jakies info systemowe, ale generalnie sie to z czasem coraz mniej przydaje, dodatkowy smiec w trayu, no i sa problemy z niektorymi aplikacjami direct3d odpalanymi w oknie (migaja na nich boxy z rainmetera w tle). Dlatego sobie podarowalem.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...