Skocz do zawartości
phranzee

Screenshoty pulpitów Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli twój config jest w folderze samurizeconfigs i program go nie widzi to odpal sobie 2 okna w explorerze, w jednym folder samurize w drugim configs i preciągnij plik twojego configu na plik client.exe. Po tym twój config powinien byc widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mi w Samurize jak chcem dodać np. Częstotliwość procesora to PYTA Się o nazwę komputera więc wpisuje mu dobrą, a on wyświetla się taki błąd "uruchomienie usługi zależności lubgrupy nie powiodło się". Co zrobić, aby tego nie było. Usług w windowsie mam bardzo dużo wyłączonych. Więc może jakąś włączyć (jaką?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mi w Samurize jak chcem dodać np. Częstotliwość procesora to PYTA Się o nazwę komputera więc wpisuje mu dobrą, a on wyświetla się taki błąd "uruchomienie usługi zależności lubgrupy nie powiodło się". Co zrobić, aby tego nie było. Usług w windowsie mam bardzo dużo wyłączonych. Więc może jakąś włączyć (jaką?)

wpisz localhost i po sprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mi w Samurize jak chcem dodać np. Częstotliwość procesora to PYTA Się o nazwę komputera więc wpisuje mu dobrą, a on wyświetla się taki błąd "uruchomienie usługi zależności lubgrupy nie powiodło się". Co zrobić, aby tego nie było. Usług w windowsie mam bardzo dużo wyłączonych. Więc może jakąś włączyć (jaką?)

wpisz localhost i po sprawie ;)

nadal to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie może napisz jakie masz wyłączone usługi

 

edit: właśnie sobie oglądałem usługi. może masz wyłączone: dziennik wydajności i alerty, dziennik zdarzeń, oraz instrumentacja zarządzania.

wg mnie, to te usługi mogą być istotne przy Twoim problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczytalem caly temat, pogrzebalem na stronach do ktorych byly linki, thx za wiele cennych rad (szczegolne dziekowki dla Raptora), ale mam kilka poblemow, z ktorymi i emoge sobie dac rady:

1. jak skonfigurowac skrypt do newsow z onety czy wp? Powinno sie chyba wybrac funkcje getNews, ale pozniej trzeba podac jakas value (co to jest) i jaka wartosc bym nie podal to i tak wyskakuje: Error: Could'n open: wppl.tmp (a tak plik jest stworzony. atrybuty tez nie sa archive czy read only). Jakies wskazowki?

2 i 3. Podobnie nie wiem jak skonfigurowac skrypty do pogody czy kalendarza (tutaj nie wyswietla np. wszystkich dni tygodnia i nierowno rozmieszcza wyswietlane).

4. Czy moglibyscie podac linka do jakiejs strony ze stylami do StyleXp, ale z polskimi znakami?

 

Sorki za zapewne lamerskie pytania, ale naprawde stanalem w martwym punkcie

 

Pozdro

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jak skonfigurowac skrypt do newsow z onety czy wp? Powinno sie chyba wybrac funkcje getNews, ale pozniej trzeba podac jakas value (co to jest) i jaka wartosc bym nie podal to i tak wyskakuje: Error: Could'n open: wppl.tmp (a tak plik jest stworzony. atrybuty tez nie sa archive czy read only). Jakies wskazowki?

2 i 3. Podobnie nie wiem jak skonfigurowac skrypty do pogody czy kalendarza (tutaj nie wyswietla np. wszystkich dni tygodnia i nierowno rozmieszcza wyswietlane).

1. jezeli to skrypty z mojej strony, to writefile a potem onet1 / wp1 itd

2. kalendarz judge'a - o ile dobrze pamiętam trzeba samemu sobie odpowiedni sformatować pole -> wybrać czcionkę courier

3. pogoda, ale jaka? kogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[1. jezeli to skrypty z mojej strony, to writefile a potem onet1 / wp1 itd

2. kalendarz judge'a - o ile dobrze pamiętam trzeba samemu sobie odpowiedni sformatować pole -> wybrać czcionkę courier

3. pogoda, ale jaka? kogo?

Tak skrypty sa z twojej strony :D

ad 1. dzieki, rzeczywiscie zadzialalo - ale jeszcze jedno pytanie, czy normalne jest, ze onet tylko 3 pierwsze wyswietla wiadomosci (getOnet i value po kolei wstawiam 1,2...), przy czym trzeci news wyswietla wszystkie do konca (co nie byloby takie zle w sumie), tyle ze w jednej lini (i to jest gorsze; mozliwe jest abu wersy "lamal" z koncem pola przeznaczonego na wywietlanie?)

ad 2 . chodzi istotnie o kalndarz judga, sformatowac pole? - mozna by troszczke dokladniej :oops: , chociaz wskazowka phreeze'go pomogla - juz sie przynajmniej dni nie rozjezdzaja :)

ad 3 pogoda1.vbs

 

-cherrythomas - thx tez za info odnosnie newsow

 

-phranzee - ad 1&2 - to nie sa odpowiedzi jakich oczekwialem, tzn. malo z nich pomocnych wskazowek wyplywa - ew. moglbys podeslac swoje skrypty (ja niestety nie pisze, bo nie potrafie :cry: ), jezeli nie, to oszczedz sobie pisania takich uwag, a innym oszczedzisz czytania (i wszyscy beda happy + zaoszczedzony czas) :!:

ad 3. pomogla ta czcionka o stalej szerokosci, ale i tak wyglada na to, zecaly ten kalendarz trzeba skladac z kawalkow - ciezko to dopasowac - showcolor1, 2 itd.

ad. 4 a moglbys dokladniej, gdzie sie zmienia czcionke?

 

-Torwald - no kiedys tam sie gralo :twisted: Twoj avatarek tez wpadl mi od razu w oko :wink:

 

Pozdrawiam

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phranzee - ad 1&2 - to nie sa odpowiedzi jakich oczekwialem, tzn. malo z nich pomocnych wskazowek wyplywa - ew. moglbys podeslac swoje skrypty (ja niestety nie pisze, bo nie potrafie :cry: ), jezeli nie, to oszczedz sobie pisania takich uwag, a innym oszczedzisz czytania (i wszyscy beda happy + zaoszczedzony czas) :!:  

ad 3. pomogla ta czcionka o stalej szerokosci, ale i tak wyglada na to, zecaly ten kalendarz trzeba skladac z kawalkow - ciezko to dopasowac - showcolor1, 2 itd.

ad. 4 a moglbys dokladniej, gdzie sie zmienia czcionke?

spokojnie :) po prostu nie znalem odpowiedzi na 1&2 :) skrypty (juz n razy pisalem) sa w php, jak bedzie zainteresowanie to moze wrzuce jakies. czcionke zmieniasz po prawej, tak jak w kazdym innym meterze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, no mi też chodziło o czcionki o stałej szerokości (courier), ale jak się człowiek spieszy, to i źle ujmnie w słowa :oops:

 

jeżeli chodzi o pogodę, to wystarczy odpalić skrypt (funkcja zapisz) a następnie polem typu text file odczytać plik pogoda.txt (na stałe jest ustawione, aby zapisywał się w program filessamurize, ale to można zmienić w pliku vbs, 2-ga linijka kodu.

 

co do niusów, to efekt, który opisujesz jest niezamierzony.

łamanie tekstu jest możliwe do zrobienia (wykorzystane jest to w pogodzie)...

 

i ogólnie: pogoda i niusy są do przerobienia, bo się kopią : jak znajdę trochę czasu i uda mi się zmusić do roboty, to je przerobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - przyznaje sie, to miala byc malutka prowokacja :oops: , naturalnie, ze spokoj jest zachowany, a o czcionke pytalem, bo to pierwszy raz, jak jakis styl do xp wrzucam - ostatnim razem to byl "plus" pod wina95 8)  

A propos skryptow, to moze wrzucil bys jakiegos faqa  z przykladowym pisaniem skryptu (gdybys sie moze nudzil)- np. ostatnie 5 postow z tweaka + odczyt tematu (moje marzenie :D ) - tylko nie w php, co by kazdy mogl to uzytkowac.

ostatnie posty z tweaka to banal, tylko ze takie rozwiazanie strasznie by nabijalo licznik tweaka :D zagadam do admina, moze pomoze :)

A BTW to pelen szacunek i uznanie - za ten temat i dokonania w tym calym samurize :!:

dzieki :)

 

edit:

:arrow: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=517370#517370

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajrzał byś do pliku to byś wiedział  

ale jak dla szczecina to nic nie musisz robić - mieszkam w sz-nie, wiec i tak jest w pliku ustawione ;)

To mnie masz, nie pomyslalem o tych ustawieniach "defaultowych" :wink: A do piku teraz zajrzalem i juz wiem 8)

Thx za podpowiedz

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tweak udostępnia backenda, to można sobie wyświetlać niusy ze strony głównej. Jest skrypt na samurize.com albo u mnie http://samurize.osrodek.prx.pl/pliki/RDFParser.zip który pobiera te informacje i wyświetla. Wszystko co trzeba zrobić to: wybrać funkcję getheadline i wkleic tam to: http://www.tweak.pl/rss.xml oraz podać numer niusa. To apropos niusów ze strony głównej.

 

Istnieje także możliwość wyświetlania ostatnich postów z forum, gdyż wystarczy odczytywać stronę główną i wycinać odpowiednią sekcję.... pewnie phranzee to zrobi ;) a jak nie, to może kiedyś przerobię jamowy skrypt na tweakowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje także możliwość wyświetlania ostatnich postów z forum, gdyż wystarczy odczytywać stronę główną i wycinać odpowiednią sekcję.... pewnie phranzee to zrobi ;) a jak nie, to może kiedyś przerobię jamowy skrypt na tweakowy ;)

hm akurat vbs nie znam :) najchetniej to w php, ale jak mi cos odbije to zaraz i w vbs napisze :D dajcie kilka minut :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

 

no i skrypt gotowy. who's the master ? :P

 

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

 

wyswietla tylko tematy ostatnich postow, bez linkow. latwy do przerobienia. nic nie zapisuje na dysk, zero konfiguracji.

marcin: wrzuc go na swoja stronke ;)

 

zaznaczam ze jest to pierwszy skrypt, ktory napisalem w vbs ;)

 

http://zeus.polsl.gliwice.pl/~thriadae/tweak.vbs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też zacząłem robić sobie modding pulpitu, coś tam narazie wychodzi, ale poszukuje ładnych obrazków żeby je powklejać do Samurize. Widziałem u was obrazki procków, głośniczków, dysków scalaków pamięci :).

Może ktoś z was podać mi jakieś stronki ftpki itp.

Googlowałem przez godzine i takich ładnych jak wy nie mogłem znaleść :( (może źle szukałem).

Bede wdzięczny za pomoc :)

Pozdr:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem, że nic nie znalazłem, ale nie znalazłem takich ładnych jak wy macie.

Będe wdzięczny za pomoc w znalezieniu łądnych obrazków do wklejenia do Samurize, nie musza to być png, bo przerobić moge sobie sam.

Pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...