Skocz do zawartości
Ameba w Panierce

Dwa Radiatory AIO w jednej obudowie

Rekomendowane odpowiedzi

Buduje nowego kompa po Alder Lake. Obudowa Silent Base 802, Proc 12900k, Chłodzenie proca Silent Loop 2 360, karta 3080 Ti z coolerem AIO i radiatorem 240mm (Gigabatye Waterforce). Zastanawiam się jak ustawić przepływ powietrza aby to miało sens. Radiator CPU będzie na górze jako odpływ, z kolei radiator GPU musze wstawić na front, ale nie wiem w którą stronę ostawić wiatraki zarówno na radiatorze jak i obudowie. Czy lepiej wiać do środka, skutkiem czego ciepłe powietrze z radiatora GPU będzie leciało w stronę płyty głównej i wydmuchiwane będzie górą i tyłem obudowy czy może lepiej to ustawić jakoś inaczej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej aby oba, od grafy i CPU były jako wyciągające i wdmuchiwać wiatrakami do budy. Wpompowywanie ciepłego powietrza przy ponad 100 watach z proca oraz ponad 300 z grafy, zrobi w środku IMHO niezły piekarnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Tego się właśnie obawiałem. Generalnie mam tylko jeden wiatrak z tyłu w obudowie i nie wiem czy to łyknie. Bo mało miejsca na wciąganie powietrza Można zrobić tak żeby je jakoś wymieszać? W stylu, że w 240tce od GPU będzie miała górny wiatrak jako exhaust a dolny jako intake?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz miejsce dokup 2gi, nawet na pająka zamontowany z tyłu. I generalnie z tyłu ustalasz na większe obroty a z przodu na miejsce aby intake był podobny do wydmuchu.

 

To mieszanie o którym piszesz może wygenerować strefy gdzie powietrze będzie stało i się grzało lub będziesz wciągał ciepłe powietrze z powrotem do środka, co ogólnie nie jest pożądanym zjawiskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie czy obudowę już kupiłeś? Może warto by kupić coś innego.

 

Np ta jest fajna jeśli chodzi o sterowanie przepływem powietrza ta ma to fajnie zoorganizowane:
https://www.x-kom.pl/p/542017-obudowa-do-komputera-silentiumpc-regnum-rg6v-evo-tg-argb.html?fbclid=IwAR3D6FVkDtfoFc4KAwH4jESYCAzp_Q1gsP5KIWHK3r5E2pxG_YAUwB3u0_4#Specyfikacja

Edytowane przez KvaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...