Skocz do zawartości
krzysiulos

Monitor 27 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moj obecny monitor ma spokojnie z 7 lat,bez regulacji itd. Na dniach będę miał nowego kompa i5 11400,rtx 3070 itd. szukam wiec monitor.. moje wymagania to 27 cali,1440p, 144hz albo więcej. Monitor służyć będzie do gier,ale większość czasu to oczywiście surfowanie internetu,czasem oglądanie jakichś filmów czy pisanie na komunikatorach itd. W obecnym mialem tak,ze pod kątem jak się patrzylo,z góry,z dołu to byly problemy z kolorami ze zmienialo kolory,albo bylo zbyt ciemno typowy problem matryc TN. Tego bym nie chcial w nowym monitorze. Budzet wiadomo jak najmniej ale tak do 1800 moglbym dać bo to i tak monitor na lata. Z góry dziękuję za propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w tej kasie, wybrałbym della na nanoips https://www.x-kom.pl/p/620657-monitor-led-27-dell-s2721dgfa-nanoips-hdr.html

Ma dobre kolorki i w porównaniu ze standardowym IPSem, jest szybszą matrycą. Jeśli chcesz, możesz go posadzić na uchwycie, bo jest vesa. Sam w sobie monitorek, ma regulację góra/dół, pivot i tilt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2021 o 09:48, roar.RAR napisał:

To w tej kasie, wybrałbym della na nanoips https://www.x-kom.pl/p/620657-monitor-led-27-dell-s2721dgfa-nanoips-hdr.html

Ma dobre kolorki i w porównaniu ze standardowym IPSem, jest szybszą matrycą. Jeśli chcesz, możesz go posadzić na uchwycie, bo jest vesa. Sam w sobie monitorek, ma regulację góra/dół, pivot i tilt. 

posiadasz go ? bo niby na rtings w opiniach są lepsze niż on ,ale jednak ma duzo fajnych zalet. Tylko niby ma zbyt przejaskrawione kolory - da się to zniwelowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, krzysiulos napisał:

przejaskrawione kolory - da się to zniwelowac?

Na stronach www (w np. Firefox), w przeglądarce obrazów jpg (IrfanView, XnViewMP), przeglądarce filmów (MPC-HC, PotPlayer) da się wyświetlać neutralnie treści. W grach równie z tym bywa, bo nVidia, AMD tą sprawę lekko olewają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2021 o 09:07, krzysiulos napisał:

ale ten nie ma chyba zadnych mozliwych regulacji wysokości i jednak wolałbym coś z gsync bo mam karte rtx 3070

gsync/freesync - jeden czort. Mój odyssey ma tylko freesync, a mimo to mam odpalony g-sync w ustawieniach nvidii. 
Nitro nie ma praktycznie żadnej regulacji. Jest opcja na montaż uchwytu. Są też LG na tych nanoipsach, które mają fabrycznie uchwyt, są droższe. Czasem są na promocjach, choć najczesciej widzę te podstawową wersję. U siebie też nie mam regulacji, ale kupiłem ten uchwyt https://www.x-kom.pl/p/397640-uchwyt-do-monitora-art-l-15gd.html i problem rozwiązany Są też te nowsze LG na 400 nitowych nanoIPSach, ale to już ponad budżet trochę. 

Ja wiem, że sa lepsze monitory niż te nanoipsy, ale z monitorami to tak jest, że każdy patrzy inaczej. Mnie akurat najbardziej przypasowała ta matryca. Niepotrzebnie poszedłem eksperymentalnie w VA 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...