Skocz do zawartości
Benitto

Laptop do 5k - Praca, Gry, Grafika 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

poszukuje laptopa który będzie mógł bez problemu zastąpić mojego pc (xeon 6r/12w, 16GB ramu, GTX 1660).

Przeznaczenie:

- praca zdalna (Photoshop, Wordpress)

- grafika 3D

- granie w najnowsze gry

 

Wymagania:

- wydajny procesor min. 6 rdzeni

- GPU min. coś z serii RTX tylko nie 3050

- 16GB ramu

 

czy jest szansa na znalezienie czegoś w tych pieniądzach wgl? Ewentualna dopłata w granicach rozsądku wchodzi w grę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co dla ciebie znaczy w granicach rozsądku, ale powiem Ci, że teraz z tym budżetem, nie poszalejesz. Poczekałbym do czarnego piątku i polował na legiona, bądź ROG Konkretnie mam na myśli tego https://www.x-kom.pl/p/689472-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-g15-r7-4800h-16gb-512-w10-rtx3060.html

Mocny, 130w 3060. Ryzen 7 i 16 GB RAM. Taniej jest TUF, ale jego nie polecam, bo raz, że on to ma i7,  która ma tylko 4 rdzenie, dwa to ma 80W 3060. 

Z miesiąc temu, bez problemu szło kupić Gigabyte na 6 rdzeniowej i5 i fajnym 3060. Teraz, pozostaje czekać na czarny piątek.. 

A Legion, to już bez znaczenia. Kwestia, czy zależy Ci mocno na jakości matrycy, czy masz zewnętrzny monitor. 

Edytowane przez roar.RAR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tu zaglądać a propos promocji

https://promocje.x-kom.pl/black-week?filtry=525_kategoria[8643]&sortowanie=priceDesc

Za 5k masz 2 pozycje tylko niestety z rtx3050. Może do piątku coś wrzucą odpowiedniego dla Ciebie. 

Przekonałem się że z budżetem 5k ciężko o rtx 3060 z min 100W mocny. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://bestware.com/en/xmg-core-15-amd.html

4800H, 3060 130W, dobry ekran. Z dyskiem SSD od Samsunga -€250 od ceny którą skonfigurujesz.

Nie w PL ale wysyłają, robią polską klawiaturę, gwarancja w całej EU itp.

Jeśli Cię interesuje 17 cali to jest nawet taniej o €20.

Edytowane przez GTwice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne wymagania do ciebie i wg. mnie "gamingowe" lapki się najlepiej spisuja, szczególnie przy mocniejszych CPU bo takie "cienkie" maszyny mają problem z chłodzeniem i non-stop wchodzą na wysokie obroty.

Polecam kanał tego gościa 

Osobiście poszedłem w Legiona 5 i jestem bardzo zadowolony z konstrukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...