Skocz do zawartości
XPit

Cooler chichy i wydajny potrzebny !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! sorry za ewentualne powtarzanie się, ale wiadomo że wiedza odświeżana dobrze się ugruntuje :D

 

Właśnie, jest mi potrzebny cooler chichy i wydajny !

Wiem, że dla każdego poziom hałasu jest bardzo względny, ale przydadzą mi się wszystkie opinie.

 

Wydajny musi być bo mam durona Morgana 1000 Mhz i podkręciłem go ... patrz config - temperature max. mam 50°C (a co będzie w lecie podczas upałów ??:) ).

Problem polega na tym, że mam cooler firmy colorful S462-coś tam (może ktoś zna - złoty kolor, ale z aluminium) i jest on dość głośny, a przynajmniej wydobywa sie z niego nieprzyjemny świst.

Jakich szanowni koledzy używają coolerów ? i czy 50°C dla durona to jest ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie temat coolerow juz jest troche przezuty.

Nieograniczona kasa i halas to globalwiny .....38.

Ograniczona kasa (bardzo) Titan + pasta- ten tani i wydajny 30 pln i cichy.

Lekarstwo na wszystko Volcano albo 7 albo drozszy 7+

Zalmany sa dobre ale tez drogie, wolalbym za ta kase globalwina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie temat coolerow juz jest troche przezuty.

Nieograniczona kasa i halas to globalwiny .....38.

Ograniczona kasa (bardzo) Titan + pasta- ten tani i wydajny 30 pln i cichy.

Lekarstwo na wszystko Volcano albo 7 albo drozszy 7+

Zalmany sa dobre ale tez drogie, wolalbym za ta kase globalwina.

Volcano 7 & Artic Silver II , przy okolo 3700 rpm jest w miare znosny w "odsluchu" , na razie poszedl mi do 3980 i jeszcze idzie to wytrzymac, ale jak ktos juz napisal :

to indywidualny prog wytrzymalosci na halas 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

chyba rzeczywiście zdecuduję sie na Volcano 7. Mam tylko pytanie dotyczące prędkości obrotowej. W jaki sposób się ona przełącza i gdzie znajduje się czujnik temp. Czy sa tylko dwie prędkości zależne od temperatury czy ciągła zmiana. Wyczytałem, że prędkość ok. 2500 obr jest przy temp. ok. 25°C czy chodzi o temp. procesora, czy radiatora. Pytam,bo jeżeli to temp. procesora to w przypadku durona obroty od razu wskocza mi na te wyższe -bradziej hałaśliwe.

 

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, 

chyba rzeczywiście zdecuduję sie na Volcano 7. Mam tylko pytanie dotyczące prędkości obrotowej. W jaki sposób się ona przełącza i gdzie znajduje się czujnik temp. Czy sa tylko dwie prędkości zależne od temperatury czy ciągła zmiana. Wyczytałem, że prędkość ok. 2500 obr jest przy temp. ok. 25°C czy chodzi o temp. procesora, czy radiatora. Pytam,bo jeżeli to temp. procesora to w przypadku durona  obroty od razu wskocza mi na te wyższe -bradziej hałaśliwe.

 

 

Pozdrowienia

Predkosc sama sie przelacza , tzn na Volcanie jest taki cypel mierzacy temp zewnatrz (w budzie)

Mi leci na 12V i na razie osiaganl max obr = 3980 , o ile sandra mnie nie ciula

Nie prawda ze ma 2 predkosci !

Ten zolty kabelek zapinasz na plycie , a zasilajacy do zasilacza i rpm ustawia sie w zaleznosci o temp

Na pewno tak dziala, sam to widze bo od poniedzialku mam go zalozonego i ciagle patrze jak dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, 

chyba rzeczywiście zdecuduję sie na Volcano 7. Mam tylko pytanie dotyczące prędkości obrotowej. W jaki sposób się ona przełącza i gdzie znajduje się czujnik temp. Czy sa tylko dwie prędkości zależne od temperatury czy ciągła zmiana. Wyczytałem, że prędkość ok. 2500 obr jest przy temp. ok. 25°C czy chodzi o temp. procesora, czy radiatora. Pytam,bo jeżeli to temp. procesora to w przypadku durona  obroty od razu wskocza mi na te wyższe -bradziej hałaśliwe.

 

 

Pozdrowienia

Co do temp. 25st C to przy niej jest okolo 2900 obr.min.

A reszta to Ci dobrze opisal Reed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, 

chyba rzeczywiście zdecuduję sie na Volcano 7. Mam tylko pytanie dotyczące prędkości obrotowej. W jaki sposób się ona przełącza i gdzie znajduje się czujnik temp. Czy sa tylko dwie prędkości zależne od temperatury czy ciągła zmiana. Wyczytałem, że prędkość ok. 2500 obr jest przy temp. ok. 25°C czy chodzi o temp. procesora, czy radiatora. Pytam,bo jeżeli to temp. procesora to w przypadku durona  obroty od razu wskocza mi na te wyższe -bradziej hałaśliwe.

 

 

Pozdrowienia

Co do temp. 25st C to przy niej jest okolo 2900 obr.min.

A reszta to Ci dobrze opisal Reed.

Kaeres , wklej mu ten link, ktory i mnie wtedy zapodales, ja go nie umie teraz znalezc, a gosc bedzie wszystko wiedzial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! sorry za ewentualne powtarzanie się, ale wiadomo że wiedza odświeżana dobrze się ugruntuje :D 

 

Właśnie, jest mi potrzebny cooler chichy i wydajny !

Wiem, że dla każdego poziom hałasu jest bardzo względny, ale przydadzą mi się wszystkie opinie.

 

Jesli chcesz naprawde cicho i wydajnie to IMHO Zalman 3100, albo jeszcze lepiej 6000Cu. W trybie normal sa juz calkiem ciche a przy tym wydajne, a w trybie noiseless naprawde cichutkie. Polecam.

Do Durona bedzie idealnie nawet w noiseless.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres , wklej mu ten link, ktory i mnie wtedy zapodales, ja go nie umie teraz znalezc, a gosc bedzie wszystko wiedzial

Juz chyba nie trzeba bo kolega xPit sie zdecydowal na niego (V7).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badzmi powazni tak naprawde nie ma cichych coolerow moim zdaniem lepiej kupic troche glosniejszy i czesto znacznie wydajniejszy od tzw. "cichego" coolera i przerobic go na 7/8,7V albo poprostu tak jak ja mam zrobione wszystko pod zewnetrzny stabilizowany zasilacz z regulacja: 1,5-12,5V i wszystko dziala cool...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie ale myślę jeszcze o Mini Cooper Orb lub volcano II ma ktoś zdanie na ich temat - wydajne?

Zaden nie "przeskoczy" Volcano VII 8) , ma wkladke Cu w podstawie radia, Dragon Orb jest tez wydajny (wiecej Cu) ale sfiszczy glosniej :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon Orb 4900 jest naprawdę cichy prawie go niesłychać a no i musze powiedziec że dobrym zakupem jest np: Fanmate zalmana. ale coolery z 7000 to naprawdę burza mózgów w obudowie głośno jak nie wiem jeżeli ktoś bierze 7000 to niech lepiej odrazu się zaopatrzy w ten Fanmate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 4max.pl mają takie urządzenie za 16 zł od Zelmana które reguluje płynnie prędkość obrotową wentyla, ustawiam obroty w zależności od potrzeb. A wentylka kupiłem Volcano 6Cu LowNoise. Jest extra i kosztowal mnie 71 zł. Jak sie u nich kupuje wenta to w promocji dają pastę ze srebrem Thermopox za 13 zł. Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon Orb 4900 jest naprawdę cichy prawie go niesłychać a no i musze powiedziec że dobrym zakupem jest np: Fanmate zalmana. ale coolery z 7000 to naprawdę burza mózgów w obudowie głośno jak nie wiem jeżeli ktoś bierze 7000 to niech lepiej odrazu się zaopatrzy w ten Fanmate.

Gdzie i po ile kupowales FanMate ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...