Skocz do zawartości
wikaa20

Komputer do 6000zł (i7-12700K) bez karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, jak w tytule, chciałabym sobie do mojej działalności kupić zestaw do projektowania w środowisku 3D. Narazie bez karty graficznej. Stwierdziłam, że jak wymieniać komputer to na najnowszą generację procesora. Znalazłam jakieś gotowe zestawy, ale nie jestem na czasie i nie wiem czy poniższe elementy są ok.

Mam ogromną prośbę o poradę co tutaj można zmienić czy ten zestaw ma ogólnie sens.

 

Procesor Intel® Core™ i7-12700K 3.6 GHz/5.0 GHz LGA1700 BO

Chłodzenie DARK ROCK PRO BK021

Płyta Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 z UHD Graphics 750

Pamięć Kingston Fury Beast 32GB 3600MHz

Dysk SSD Samsung 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe 980 PRO

Zasilacz Gigabyte GP-P750GM 750W Gold

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A reszta? jaka obudowa? 

Pod i7 (kwestia taka, czy zamierzasz ją podkręcać), to już bym pomyślał nad chłodzeniem wodnym, a żeby dobrać chłodzenie wodne, muszę znać model obudowy. Dark Rock, jak dla mnie, jest za drogim chłodzeniem, które wydajnością niewiele odbiega od tańszego Grandisa. 

Tak to, reszta ok, z jednym "ale" - osobiście, po aferze związanej z palącymi sie zasilaczami Gigabyte, zmieniłbym na RMxa od Corsaira https://www.x-kom.pl/p/412306-zasilacz-do-komputera-corsair-rmx-750w-80-plus-gold.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za tak szybka odpowiedź.

Nawet nie wiedziałam, że obudowa jest taka ważna (chciałabym coś prostego beż żadnych światełek - myślałam nad tym PRO be quiet!) myślałam, że to bardziej walory wizualne.

Z tym podkręcaniem to raczej nie chciałabym się bawić (Nie za bardzo się na tym znam). Chłodzenie wodne zawsze mi się kojarzyło z drogim wydatkiem.

Zasilacz w takim razie na pewno do wymiany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wikaa20 napisał:

Hejka, jak w tytule, chciałabym sobie do mojej działalności kupić zestaw do projektowania w środowisku 3D. Narazie bez karty graficznej. Stwierdziłam, że jak wymieniać komputer to na najnowszą generację procesora. Znalazłam jakieś gotowe zestawy, ale nie jestem na czasie i nie wiem czy poniższe elementy są ok.

Mam ogromną prośbę o poradę co tutaj można zmienić czy ten zestaw ma ogólnie sens.

 

Procesor Intel® Core™ i7-12700K 3.6 GHz/5.0 GHz LGA1700 BO

Chłodzenie DARK ROCK PRO BK021

Płyta Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 z UHD Graphics 750

Pamięć Kingston Fury Beast 32GB 3600MHz

Dysk SSD Samsung 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe 980 PRO

Zasilacz Gigabyte GP-P750GM 750W Gold

 

 

Zestaw ok jeśli nie masz zamiaru zajmować się OC, tylko polecam inny/mocniejszy zasilacz. Warto też się zastanowić czy nie poczekać na DDR5, ich większa przepustowość może mieć znaczenie przy pracy w 3D. Ja dlatego poszedłem w DDR5.
 

3 godziny temu, roar.RAR napisał:

Tak to, reszta ok, z jednym "ale" - osobiście, po aferze związanej z palącymi sie zasilaczami Gigabyte, zmieniłbym na RMxa od Corsaira https://www.x-kom.pl/p/412306-zasilacz-do-komputera-corsair-rmx-750w-80-plus-gold.html

Do tego sprzętu myślę że 850 będzie lepszym wyborem aby był zapas mocy, z różnica w cenie niewielka:
https://www.x-kom.pl/p/412307-zasilacz-do-komputera-corsair-rmx-850w-80-plus-gold.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, KvaN napisał:

Zestaw ok jeśli nie masz zamiaru zajmować się OC, tylko polecam inny/mocniejszy zasilacz. Warto też się zastanowić czy nie poczekać na DDR5, ich większa przepustowość może mieć znaczenie przy pracy w 3D. Ja dlatego poszedłem w DDR5.
 

Do tego sprzętu myślę że 850 będzie lepszym wyborem aby był zapas mocy, z różnica w cenie niewielka:
https://www.x-kom.pl/p/412307-zasilacz-do-komputera-corsair-rmx-850w-80-plus-gold.html 

Zgadzam się. Jak już idziemy w nową generację, to od razu DDR5. Nie ma co bawić się w półśrodki. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...