Skocz do zawartości
Fris

Zestaw do 6 000-10 000

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie używam 4 letniego Acera Aspire i7-7700HQ, 1050Ti i planuję zmianę sprzętu na nowy, ale że mam w planach przeprowadzkę, to interesuję mnie bardziej format mITX, po za tym sprzęt będzie stać w jednym miejscu przez praktycznie cały czas.

Użytkowanie to Web development, bazy danych, Adobe XD, Photoshop, Blender okazjonalnie edycja wideo i gry pokroju LoL/Apex/FFIV też okazjonalnie.

Mam na oku kilka propozycji.

1. AMD R7 5800X, 32GB DDR4 3600Mhz,Gigabyte B550 I AORUS PRO AX, Cooler Master MasterBox NR200P/Lian Li Q58 Biała, Corsair SF750 750W 80 Plus Platinum, MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 2X V1 LHR 8GB GDDR6 + dyski, monitor, chłodzenie

https://www.x-kom.pl/lista/wzw9j3tga

Koszt 10 300

2. Ten sam zestaw tylko z 1050ti za 950zł na tzw. przeczekanie

Koszt 7300 zł

3. Laptop Acer Nitro 5 R7-5800H/8GB/512 RTX3060 144Hz + pamięć GOODRAM 16GB (2x16GB) 3200MHz + dyski + monitor

https://www.x-kom.pl/lista/5kyqjhfyy

Koszt 8200zł

4. Zotac ZBOX MAGNUS ONE i7-10700 RTX 3070 + GOODRAM 16GB (1x16GB) 3200MHz + dyski + monitor

https://www.x-kom.pl/lista/j9a7e2zg2

Koszt 8000zł

1. Pierwsza opcja mam wrażenie, że to przegięcie przez koszt karty graficznej i to, że nie gram w nic AAA aktualnie i przez najbliższe miesiące nie planuję

2. Druga opcja, jeżeli nie planuję grać w żadne tytuły AAA, to karta graficzna powinna wystarczyć, chociaż cenowo to i tak przegięcie, ale nic się z tym nie zrobi

   Plus taki, że obudowa i zasilacz zostałby na przyszłe... zestawy

3. Wydajność między opcją 1, a 2, pewnie wystarczy do spokojnej pracy na kolejne 3-4 lata.

4. Wydajność podobna do opcji z laptopem, procesor +-5/10%,  karta graficzne +50% w porównaniu do 3060 mobile, tylko pewnie jej nie wykorzystam.

W porównaniu do 5800X, procesor pewnie słabszy o 10-20% i pamięci z trochę niższym taktowaniem. Ot taki laptop z późniejszą możliwościom wyjęcia GPU i przeniesienia do innego zestawu za rok, dwa... trzy jak się sytuacja na rynku elektroniki ustabilizuje i inflacja  wszystkiego nie pogrzebie.

 

 

Edytowane przez Fris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz iść w set AMD. Tylko w tym przypadku, to też musisz iść na kolejny kompromis - temperatury. Ten Ryzen do najchłodniejszych nie należy, więc wypadałoby mu zapewnić dobre chłodzenie. No ale skoro chcesz ITX, domyślam się, że raczej głośność i temperatury cię średnio interesują. Grafa - wolisz nówkę sztukę, czy używkę? Bo w tym przypadku, zdecydowanie byłoby lepiej znaleźć jakiegoś odpowiednika 1050Ti. Skoro i tak obecnie pracujesz na takim GPU, to na przeczekanie, jakiś RX 570/580 powinien Ci wystarczyć aż nadto. 

Z lapków, to na pewno jak już, nie brałbym nitro. Kwestia czy koniecznie jakbyś chciał lapka, to chcesz 17tke. Nitro w połączeniu z 3060 i Ryzenem 7, to jest masakryczna suszara, chłodzenie w nim kompletnie nie wyrabia. Problem znany już od dawien dawna, a Acer nic z tym nie zrobił. 

O tym zotacu, nie wypowiem się. Z takich nowych gotowców, miałem ostatnio do czynienia z Alienware, ale to niestety nie był ITX i nie ta półka cenowa. 

No i taka rada, wywal Kioxie - mnie w przeciągu 2 miesięcy, padły 3 sztuki i tylko dwie na szczęście dawały znaki, że się kończą i za w czasu zrobiłem backup. Tu w ciemno, polecam MX500 https://www.x-kom.pl/p/400625-dysk-ssd-crucial-500gb-25-sata-ssd-mx500.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

W przypadku lapka, to myślalem o 17". Myślałem o Acerze, bo z tym z którego korzystam nie miałem większym problemów. Pod obciążeniem temperatury dobijają do 80C i wtedy co prawda odgłos jak z suszarki, ale działa. Poczytałem jeszcze trochę i z ogólnie ludzie polecają :

https://www.x-kom.pl/p/671848-notebook-laptop-173-lenovo-legion-5-17-ryzen-7-32gb-512-win10-rtx3060-144hz.html

W tym zestawie z AMD i NR200P jest możliwość montażu chłodzenia wodnego na procku lub 2 wentylatory dół + 2 góra, więc z temperaturami nie powinno być problemu, a głośność... mam zwykle ma na głowie Senki HD650 lub B&W P7, więc stawiam ją na samym końcu listy priorytetów. 

Poprzeglądałem jeszcze Intele i o ile 12600k i 12700k wyglądają bardzo interesująco, to na mITX dostępne są tylko dwie płyty główne cenach 1500 i 2000 zł... 

Ogólnie szukam platformy z jak najlepszym stosunkiem cena/wydajność, na kolejne 4-5 lat. 

Edytowane przez Fris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...