Skocz do zawartości
warold15

Forza Horizon 5 na bardzo starym laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Ostatnio wygrzebałem starego laptopa i zastanawiam się czy jest szansa na odpalenie na nim gry Forza Horizon 5. 

Laptop to Lenovo y510p:

CPU - Intel i7 4700MQ,

GPU - GT755M,

12 Gb RAM DDR3,

Dysk: Crucial MX 250 GB.

Najbardziej martwi mnie GPU. Czy jest jakiś prosty sposób na obniżenie grafiki jeszcze bardziej? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta to praktycznie odpowiednik GT740, a na GT740, Forza Horzion 4 śmigała w ok 25-30 fps, oczywiście na niskich. FH5 to praktycznie to samo, więc tutaj liczba FPS będzie podobna. Chociaż tyle, że masz SSD - ta gra go wymaga. Tylko, że zajmuje ona ponad 100GB.. 

Kup sobie droższego gamepassa i będziesz mógł grać w chmurze. Tylko w tym przypadku, musisz mieć dobrego neta. 

 

Edytowane przez roar.RAR
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Na tym laptopie gra będzie odpalana w warunkach polowych, więc nie musi działać super dobrze. Niestety nie mogę liczyć na dobrego neta.

Na laptopie mam sam system i nic poza tym, więc wejdzie. Pytanie czy dodatkowo można jeszcze w jakiś sposób zwiększyć wydajność. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na YouTube GTX 650 + Forza horizon 5. To ta sama karta. Szału nie będzie ale jak się obniży rozdzielczość do poziomu pixelozy to nawet 45 fps wyciąga.

Miałem tą kartę w wersji 660m, podkręcała się na 1200mhz o ile chłodzenie masz sprawne to może się tyle dać wyciągnąć. Więc możesz 20% zyskać. Procka bym zostawił stock.

Ok 101GB potrzeba miejsca na dysku czyli może być problem 🙂

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...