Skocz do zawartości
blood_reksio

Radeon 6800XT i podłączenie przez Display Port

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio kupiłem sobie monitor MSI Optix G27CQ4. Podłączyłem do do komputera poprzez Display Port. Generalnie wszystko działa ale przy uruchamianiu komputera słychać sygnał post sugerujący uszkodzenie karty graficznej (jeden  długi sygnał i dwa krótkie), po podłaczeniu przez HDMI słychać pojedynczy sygnał (czyli normalny). Karta graficzna to XFX Radeon 6800 XT. Czy ktoś ma jakieś pomysły co to może być. Zaznaczam, że podłączenie testowałem już na 2 kablach za każdym razem taki sam efekt.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

oczywiście może być uszkodzony kabel DP,  ale po ilości różnych wątków na forach problem raczej dotyczy linii Bios-  płyty głównej- UEFI- kara graficzna sprawdzanie VGA gdzie idzie jest wyprowadzany sygnał - na monitor, kto i gdzie to coś zejba...ł  na etapie projektowym to ??? , nie doszukałem się jednoznacznej odpowiedzi aby np. za pomocą jakiejś magicznej funkcji w biosie można było zmienić sposób sprawdzania przez bios płyty głównej gdzie jest wyprowadzany sygnał VGA, ,zawsze myślałem ze to karta graficzna wysyła sygnał do podpiętego gniazda VGA, a bios z płyty głównej guzik to obchodzi czy sygnał jest puszczany DP czy HDMI ,ale widocznie jest inaczej,  nie wim może tutaj chodzi o licencje , to tak sam jak w niektórych sprzętach jest tylko DP bo za wykorzystanie HDMI trzeba zapłacić za wykorzystanie patentu , może  tutaj jest podobnie, funkcja nie została zaimplementowana do biosu bo to wymagało by poniesienia dodatkowych kosztów dla producenta od każdej wyprodukowanej sztuki, rozwinięciem teorii może tez być próba połączenia dwóch urządzeń w tym przypadku karta graficzna- Monitor o różnych wersjach DP niby powinny być kompatybilne wstecz ale... , to tylko moje przemyślenia , ale może ktoś dołączy się do rozmowy kto w sposób programowy , lub po przez zmianę funkcji w biosie rozwiązał ten problem, lub zaproponuje inne rozwiązanie .     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...