Skocz do zawartości
Mischa_PL

Transmitery sieciowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam transmitery sieciowe TP Link AV1300 (1300mbps) oraz łącze UPC 750 mbps.

Przesył z salonu do pokoju w którym stoi komputer wynosi 130-150 mbps. Instalacja jest miedziana, natomiast między salonem a pokojem sygnał musi przejść przez centralkę z bezpiecznikami i zakładam że tam następuje największa strata, czy to możliwe ? Odległość między pokojami to nie więcej jak 10m myślę że nawet poniżej 10ciu. Zastanawiam się czy wymiana centralki na nowszą konstrukcję mogłaby coś poprawić w tej kwesti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączenie kabli odbywa się przez włączniki światła i gniazdka, sprawdzę dziś w salonie na bliższym gniazdku czy też następuje taka degradacja, swoją drogą ten soft od TP Linka pokazuje mi między transmiterami przesył 350mbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Mischa_PL napisał:

Łączenie kabli odbywa się przez włączniki światła i gniazdka, sprawdzę dziś w salonie na bliższym gniazdku czy też następuje taka degradacja, swoją drogą ten soft od TP Linka pokazuje mi między transmiterami przesył 350mbps.

wiesz, ja jak robiłem kiedyś w swoim nowym mieszkaniu elektrykę po swojemu. W jednym miejscu, miałem w środku ściany bez powodu kawałek aluminiowej instalacji, i było głupie tłumaczenie wykonawcy (pewnie się chłopakom skończył kabel i nie chcieli marnować czasu czekaniem na nowy). Dlatego ja kładę kable sieciowe zawsze osobno.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja wtrące swoje 3 grosze: PLC w standardzie av2 czyli Twoje korzysta z technologi mimo przesyła na przewodzie neutralnym + faza i faza + uziemienie  wtedy masz najlepsze wynik. Jeśli w gniazdkach nie masz wspolnej fazy wtedy prędkośc spada (tak samo jak nie masz neutralnego). Co wpływa na prędkość jeszcze: wyłącznik różnicowoprądowy, potocznie różnicówka (50 % spadku) oraz moduł przerywacza łuku elektrycznego (stosowany w falownikach od fotowoltaiki też 50 %) a także w mniejszym stopniu ładowarki do tel w gniazdkach i lodówki :D) Wszystkie listwy antyprzepięciowe a nawet jak masz podwójne gniazdka  to urzadzenie w drugim.  Jeżeli mówisz, że pokój masz oddalony 10m to tak naprawdę przewodami min, 20 jak nie wiecej. Ja u siebie na PLC wyciągam 200 Mbita przez różnicówkę . Jak mam wpięte nadajnik i odbiornik przed róznicówką to 400 Mbita a jak mała odleglość tzn od gniazdka do gniazdka max 10 m to 550 Mbita. Instalacje mam zrobioną tak, że gnizadka są na jednym obwodzie osobno, światła osobno mieszkanie jest podzielone na dwie strefy a wszystko spina się na różnicówce.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenne informacje, muszę sprawdzić jak ja to mam rozwiązane, dzięki za cenne tropy 🙂 Dziś z ciekawości przełączyłem "bazę" w obrębie podwójnego gniazda (na drugim mam listwę i wszelkie media podłączone w salonie) tak że listwa jest po lewej a baza po prawej i spadek o 30mbps, a liczyłem że raczej wzrośnie bo listwa będzie "z tyłu" 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, odwróciłem bolec tak by wpiąć do góry nogami ale totalnie nic to nie zmieniło, max to jest 150-160 a średnio 120-130 mbps gdy idzie przez centralkę i 100 lub poniżej gdy omijam centralkę co jest dla mnie jednym wielkim lol bo odległość w tym 2gim przypadku to jest ze 3-4 m max 🙂 Ci ciekawsze oba połączenia są obrębie jednej fazy gdyż jeden bezpiecznik wyłącza obie ścieżki. Załączam schemat sklecony na kolanie 🙂 Jedyne co mi przychodzi do głowy to że na włącznikach lub gniazdkach jest jakaś rzeźba w kablach i to jest wąskie gardło.

net.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to i na tym krótkim pomarańczowym odcinku mam 50% tego co na niebieskim, zauważyłem że transmiter bazowy wpięty jest gniazdo drugie (podówjne gniazdo w ścianie)  i 2ka pokazuje na próbniku prąd na prawym otworze a gniazdo nr 1  na lewym, może to mieć jakiś wpływ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...