Skocz do zawartości
PanRafall

Upgrade kompa - M.2 i RAM dla i5-11400 [~800 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Aktualna skrzynka:

  • Intel Core i5-11400F
  • GPU - PowerColor Radeon RX 580 Red Dragon - 8GB
  • MSI B560M PRO-VDH
  • Thermalright Macho Rev.A(BW)
  • Zasilacz -  be quiet! Pure Power BQT 530W L8 
  • Obudowa - Fractal Design Define R4
     

SSD m.2, tutaj rozważam 4 opcje

  • Kingston A2000 500GB ~230 zł
  • Kingston KC2500 500GB ~270 zł
  • WD Black SN750 500GB ~350 zł
  • Samsung 970 Evo Plus 500GB ~360 zł

Teraz pytanie czy warto dopłacać tą 100 mniej więcej do większej wydajności, tylko pytanie jakiej procentowo 5% czy 10% mi za dużej różnicy nie zrobi tak sądzę, bo tak jak pisałem dużych plików nie przerzucam, zapełniony w 80% nie będzie, a w gry to tylko esportowe gram. Jakby to był wzrost 20% wydajności to się zastanowię, nie wiem czy też warto dla moich zastosowań, jak uważacie? 

Aktualnie najbardziej mi podchodzi KC2500


oraz RAM

  • CRUCIAL BallistiX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 52,99€ na amazon de ~250 zł
  • Patriot Viper Dual-Kit - Viper 4 Red, DDR4, 16 GB (2x8GB), 3200MHz, CL16 ~260 zł
  • Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB (2 x 8GB) 3200 CL16 ~270 zł
  • Patriot Viper Steel DDR4 16GB (2 x 8GB) 3200 CL16 ~280 zł
  • Kingston Fury FURY Beast, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 ~300 zł
  • Corsair CMK16GX4M2Z3600C18 Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL18 na amazon de ~320 zł
  • Patriot Viper Steel 16GB (2x8GB) DDR4 3733MHz CL17 ~360 zł
  • GoodRam 16GB (2x8GB) 3600MHz IRDM PRO CL17 ~370 zł
Edytowane przez PanRafall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

$edit

znalazłem Patriot Viper Steel 16GB (2x8GB) 3600Mhz CL17 za 290 zł, kupuję zaraz, bo zostały tylko 2 sztuki, a wydaje sie najlepsza opcja tylko 30 zl roznicy od ballistixow który bym musiał kupić od amazona a nie wiem pierwszy raz bym kupował przez jeffa bezosa troche sie cykam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

drogi panie pamięć ram to dobiera się wedle kompatybilności zamieszczone na stronie producenta płyty głównej a nie jakieś tam, albo bo takie mi się podobają , co by potem nie było zdziwienia ze np. po wybraniu profilu XMP ,"ciemność, widzę ciemność. 

kliknij w kompatybilność czyli w twoim przypadku pamięć ram będzie dla CPU z "serii Memory By 11th Gen i5/i7/i9"

https://pl.msi.com/Motherboard/B560M-PRO-VDH-WIFI/support#support-mem-33

klikasz w *supported speed jaka ciebie interesuje prędkość z prawej strony aby było Dual i z lewej zaznaczasz kod producenta wklejasz w wyszukiwarkę i patrzysz czy można taka pamięć zakupić.

czyli przykładowo 

Kingston HX436C17PB3/16 czyli 3600MHz i Dual  

także chcąc kupić dobra pamięć to trzeba będzie się trochę naklikać.   

jak dysk ma być jako drugi i tylko pod gry to może być A2000, jak pod system to może warto było by kupić Samsunga 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mr.T... napisał:

 

klikasz w *supported speed jaka ciebie interesuje prędkość z prawej strony aby było Dual i z lewej zaznaczasz kod producenta wklejasz w wyszukiwarkę i patrzysz czy można taka pamięć zakupić.

 

Nie ma Viper Steel PVS416G360C7K na tej liście, co teraz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PanRafall napisał:

Nie ma Viper Steel PVS416G360C7K na tej liście, co teraz? 

dlatego napisałem ze trzeba trochę czasu ale swojego, nie mojego aby spędzić na stronie i poszukać co można kupić.

a skoro pamięć już kupiłeś to nie ma co siać paniki , tylko pozostaje zaczekać i sprawdzić do jakiej wartości będzie pracować stabilnie , a może będzie ok ?, nie ustawiaj od razu profilu XMP tylko od wartości bazowej 2133MHz o jedna podziałkę do góry tak jak pozwala bios i ręcznie ustaw napięcie 1.35V, pierwszy objaw za wysokiego taktowania to system się wysypie przy ładowaniu, wiec trzeba będzie zejść o jedna wartość niżej, czy tyle wystarczy ?, potem normalny test np. memtest86+ lub coś pod systemem np. Aida64 i test stabilności systemu.   

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2021 o 17:47, KvaN napisał:

Nie panikować, poszukać mobo z którym dobrze zadziałają.

Tylko mobo już kupione, MSI B560M PRO-VDH, mogę zwrócić ale za taką cene co wtedy była nie znajde lepszej pewnie 400 zł zaplacilem jak dobrze pamietam 

 

W dniu 29.11.2021 o 22:32, Mr.T... napisał:

dlatego napisałem ze trzeba trochę czasu ale swojego, nie mojego aby spędzić na stronie i poszukać co można kupić.

a skoro pamięć już kupiłeś to nie ma co siać paniki , tylko pozostaje zaczekać i sprawdzić do jakiej wartości będzie pracować stabilnie , a może będzie ok ?, nie ustawiaj od razu profilu XMP tylko od wartości bazowej 2133MHz o jedna podziałkę do góry tak jak pozwala bios i ręcznie ustaw napięcie 1.35V, pierwszy objaw za wysokiego taktowania to system się wysypie przy ładowaniu, wiec trzeba będzie zejść o jedna wartość niżej, czy tyle wystarczy ?, potem normalny test np. memtest86+ lub coś pod systemem np. Aida64 i test stabilności systemu.   

A jak XPM będzie działało to zostawić? Czy ręcznie nadal podbijać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PanRafall napisał:

Tylko mobo już kupione, MSI B560M PRO-VDH, mogę zwrócić ale za taką cene co wtedy była nie znajde lepszej pewnie 400 zł zaplacilem jak dobrze pamietam 

 

A jak XPM będzie działało to zostawić? Czy ręcznie nadal podbijać? 

jak XMP będzie działało stabilnie , to nic nie stoi na przeszkodzie aby to sprawdzić o ile można podnieść jeszcze. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...