Skocz do zawartości
inoman

Telewizor jako monitor w 4k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Zakupiłem ostatnio telewizor LED TCL 43P615 43 " 4K (https://allegro.pl/oferta/telewizor-tcl-led-uhd-4k-43p615-smart-wifi-11368467856). Podłączyłem go do komputera, w którym mam kartę graficzną GTX 950 i chciałem ustawić rozdzielczość 3840 x 2160, która jest zalecana, albo nawet wyższą. Niestety po ustawienia wyższej rozdzielczości niż obecnie ustawiona (1920x1080) telewizor nie wyświetla już obrazu i pojawia się informacja, żebym podłączył urządzenie pod gniazdo HDMI. 

 

Zarówno telewizor jak i karta graficzna mają opcje wyświetlania w 4K. Sprawdziłem też kabel HDMI, którego używam i on również obsługuje 4K (https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-hdmi-hdmi-4k-fhd-miedz-ethernet-10m-10227654266?snapshot=MjAyMS0wNy0xOFQxOTowNDo1OC45NDRaO2J1eWVyO2JiYzk2MTJmZDVhMTk2NDY4MmZjY2JhYTE4ODIyMmIwM2NiZGY5OGNhZTllMmViY2RjN2MxNWZjYzhlNmJkYzM%3D).

 

Jako drugiego monitora używam Samsunga T220, który poprzez adapter VGA na DVI podpięty jest pod złącze DVI na karcie. Monitor obsługuje rozdzielczość 1680x1050, więc i tak niższą niż obecnie mam na telewizorze, lecz spróbowałem odłączyć go w ogóle od komputera i wystartować na samym telewizorze, jednak wciąż nie mogłem wyświetlić wyższej rozdzielczości niż 1920x1080.

 

Czy ktoś ma pomysł co jest nie tak? 

262279027_503070984067327_59696390755733273_n.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, leven napisał:

W sterowniku grafiki Nvidia tez masz ustawioną natywną rozdzielczość 4K ?

https://ibb.co/S6mNTmb

Masz może na zmianę tymczasowa krótszy przewód HDMI ?

 

Ja miałem podłączonego kompa po 10 metrów kabel i nie było problemu. Ale mimo to spróbował bym na innym kablu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, wina leżała po stronie kabla HDMI. Podłączyłem telewizor krótszym (5m) i wyświetlało mi normalnie, w 4K.

 

Czy możecie więc polecić jakiś dobry kabel HDMI na 10m, który nie kosztowałby milion monet? Niestety telewizor stoi w pewnej odległości od komputera i 5m nie wystarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam kolejny problem. Gdy na tamtym kablu ustawiłem rozdzielczość 4K teraz na dłuższym mi się nie łączy, bo komputer zapamiętał ustawienia 4K. Nie pomogło nawet to kiedy znów podłączyłem krótki kabel i zmieniłem na rozdzielczość 1920x1080 (przy której cały pulpit wyświetłił mi się w małym okienku, reszta ekranu była czarna). 

 

Jest jakaś możliwość żeby zmienić ustawienia rozdzielczość kiedy nie wyświetla mi ekranu telewizora? Czy reinstalacja sterowników jest jedynym rozwiązaniem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...