Skocz do zawartości
BialeSkarpety

Windows 10 home, cena.

Rekomendowane odpowiedzi

Podane przez was propozycje nie są legalne. A dokładniej, nie są zgodne z warunkami licencji. Spróbujcie poprosić tego sprzedawcę o fakturę, na której będzie napisane "Windows 10 Home" 🙂

Legalny Win10 Home OEM (tylko przy zakupie z nowym komputerem) to ponad 500zł.

Legalny Win10 Home BOX (można zainstalować na innym komputerze niż nowy) jest kilkadziesiąt zł droższy.

Te wszystkie klucze po 5$ są tak samo lewe jak aktywacja Windowsa KMSem. No ale już z dwojga złego lepiej aktywować system lewym kluczem niż podejrzanym oprogramowaniem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem prawnikiem MS i nie przejmuje się waszymi licencjami ani trochę. Po prostu uprzedzam, że zakup lewego klucza, który działa prawidłowo i aktywuje Windowsa, nie spowoduje, że system nagle stanie się legalny. No bo nie będzie ani trochę bardziej legalny niż użycie podejrzanego programu do aktywacji.

Tak, kupując wersje OEM, na 1 fakturze powinien znaleźć się komputer i system operacyjny i ten system operacyjny ma być zainstalowany na tym właśnie komputerze. Kupując wersje BOX, możesz go aktywować na dowolnym komputerze, który już posiadasz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, głosisz tutaj herezje nie poparte w żaden sposób aktualną treścią umowy licencyjnej końcowego użytkownika dotyczącej Windowsa 10.

https://www.microsoft.com/en-us/Useterms/OEM/Windows/10/Useterms_OEM_Windows_10_Polish.htm

By nie być gołosłownym:

4 hours ago, cochin said:

Tak, kupując wersje OEM, na 1 fakturze powinien znaleźć się komputer i system operacyjny

Bzdura - punkty licencji 1.a, 2ab

4 hours ago, cochin said:

i ten system operacyjny ma być zainstalowany na tym właśnie komputerze

Bzdura - dowolne urządzenie - jedno na raz. Ponownie punkty 2a oraz 4ab

Nowe urządzenie - deaktywujesz poprzednią instancję systemu, logujesz się kontem Microsoft na nowym, licencja jest aktywowana. Tyle.

Ba, nawet odnośnie przeniesienia/sprzedaży licencji MS musiał się ugiąć przed UE (przynajmniej raz ta cała biurokracja się do czegoś przydała) - punkty 4ab oraz 12c.

Główna różnica między wersjami OEM a BOX dla W10 jest taka, że OEM w zasadzie nie ma klasycznego wsparcia technicznego od MS + wersja OEM nie może być wykorzystana do upgrade'u istniejącego systemu.

PS. Na tej stronie można sobie sprawdzić warunki licencji dla dowolnego produktu MS
https://www.microsoft.com/en-us/useterms

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki czapla za rozsjaśnienie sytuacji. Też mi się wydawało, że wersja oem może być przenoszona na inny pc o ile wcześniej dezaktywuje się system na pierwotnym pc.
A jeśli miałbm windows 7, to da radę go zaktualizować do 10 i normalnie korzystać sobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie nie, jak poszukasz w internetach to aktualizacja ciągle jest możliwa.
https://www.zdnet.com/article/heres-how-you-can-still-get-a-free-windows-10-upgrade/
Jak W7 jest legalny i aktywowany, to nikt nie będzie się czepiał bez potrzeby. Jak to interpretuje Microsoft, to tylko oni raczą wiedzieć.

Szczerze, jak chcesz przycebulić na kupnie systemu, to sobie zainstaluj wersję za którą nie będziesz musiał bulić.

Ja bym kupił OEMa w normalnej cenie u normalnego dystrybutora - jak często kupujesz nowy system by kombinować kosztem "oszczędzenia" 400 PLN?

https://www.x-kom.pl/p/248984-system-operacyjny-microsoft-windows-10-home-pl-64bit-oem-dvd.html

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i cebulactwo, ale po co mi ten windows 7? Nic mi po nim jak będę mieć nowy pc a jak mogę przy tym zaoszczędzić jeszcze sobie 500zł, to czemu nie?

Mój aktualny pc to zabytek. Mam go od 2013 roku, więc raz na 100 lat zmieniam. Jednak myślę, że w tym wypadku może być to już częściej. Na pewno zamierzam w ten nowy pc inwestować i wymieniać części na inne, lepsze.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czapla_pl A czy mogę utworzyć nośnik instalacyjny na pendrive i dopiero później aktywować z win7 do windows 10 w trakcie instalacji na tym nowym pc? Czy muszę najpierw dezaktywować licencję windows 7 na starym pc, aby móc zainstalować win 10 na nowym pc z kluczem od windows7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz upgrade istniejącego W7 zgodnie z linkiem z mojego wcześniejszego posta. Nośnik do nowej instalacji możesz zrobić zawsze.

https://www.zdnet.com/article/heres-how-you-can-still-get-a-free-windows-10-upgrade/

Potem, jeśli upgrade pójdzie OK, wiążesz klucz ze swoim kontem Microsoft (zakładasz takowe, jeśli wcześniej nie miałeś)

https://support.microsoft.com/en-us/windows/reactivating-windows-after-a-hardware-change-2c0e962a-f04c-145b-6ead-fb3fc72b6665#ID0EBD=Windows_10 - cała procedura jest opisana tutaj.

Instalujesz system na nowym sprzęcie, logujesz się kontem Microsoft, do którego jest przypisana licencja, aktywujesz.

Wszystko jest w dokumentacji MS.

PS. zrób sobie backup systemu, zanim zaczniesz, żeby mieć do czego wrócić jakby upgrade się wysypał.

Edytowane przez czapla_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2021 o 14:10, cochin napisał:

Podane przez was propozycje nie są legalne. A dokładniej, nie są zgodne z warunkami licencji. Spróbujcie poprosić tego sprzedawcę o fakturę, na której będzie napisane "Windows 10 Home" 🙂

Legalny Win10 Home OEM (tylko przy zakupie z nowym komputerem) to ponad 500zł.

Legalny Win10 Home BOX (można zainstalować na innym komputerze niż nowy) jest kilkadziesiąt zł droższy.

Te wszystkie klucze po 5$ są tak samo lewe jak aktywacja Windowsa KMSem. No ale już z dwojga złego lepiej aktywować system lewym kluczem niż podejrzanym oprogramowaniem.

Nie ma już tanich kluczy teraz kupić za 50-100 zł jest ciężko. Co do tych aktywacji też się nie zgodzę bo skoro jakiś klucz aktywuje się legalnie przez Microsoft nie może być lewy. Te tanie klucze są po prostu z jakiś nadwyżek od danych firm czy nie sprzedanych laptopów i moim zdaniem są ok i na pewno to nie to samo co lewa aktywacja KMSem itp. Ja np do firmy nawet kupiłbym w tym sklepie i ok:

Microsoft Windows 10 Pro / aktywacja ONLINE / AUTOMAT - wysyłka 5 minut / Salon Warszawa / FVAT23% New Age Hardware  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...