Skocz do zawartości
DamianMax

Temperatury Zotac GeForce RTX 3080 Trinity OC 10GB GDDR6X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od tygodnia mam nowy PC, który działa wyśmienicie, lecz mam jedną obawę i meczy mnie to strasznie, chodzi o temperatury karty. Posiadam Zotac GeForce RTX 3080 Trinity OC 10GB GDDR6X i podczas gry na wysokich ustawieniach temperatura dobija 80C

Jak dotąd nigdy nie było więcej i zwykle siedzi na 65C-75C ale czasami ma skoki do 80C. Cały zestaw był testowany na Burnin teście i temperatury przy maks wydajności nie przekraczały 95C.

Czy to normalna temperatury pracy dla takiej karty czy należy zacząć się martwić chłodzeniem ?

Oto caly zestaw PC:

GRAFIKA : Karta graficzna Zotac GeForce RTX 3080 Trinity OC 10GB GDDR6X (ZT-A30800J-10PLHR)

PROCESOR : Procesor Intel Core i7-11700KF, 3.6GHz, 16 MB, BOX (BX8070811700KF)

RAM : Pamięć Ballistix 32GB Kit DDR4 2x16GB 3600 CL16 DIMM 288pin white 

PŁYTA GŁOWNA : Płyta główna MSI MAG Z590 TORPEDO

ZASILACZ : Zasilacz Corsair RM850x 2021 850W (CP-9020200-EU)

DYSK : 2x Dysk SSD Samsung 970 EVO Plus 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V7S500BW)

CHŁODZENIE : Chłodzenie CPU Scythe Fuma 2 (SCFM-2000)

OBUDOWA : Phanteks Eclipse P600S Silent Midi-Tower

PASTA TERMOPRZEWODZACA: Thermal Grizzly Kryonaut 

Edytowane przez DamianMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego modelu to chyba jest normalna temperatura. Ampere generalnie lubią grzać. Ja bym się nie przejmował. Na moim poprzednim RTX Msi Gaming X Trio 3080 również temperatura momentami dochodziła do 80 stopni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...