Skocz do zawartości
Nupharizar

Komputer do gier do 7 tysięcy bez karty graficznej.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zastanawiam się nad złożeniem czegoś do 7k bez karty i nie wiem czy opłaca się czekać na DDR5 czy brać wszystko tak jak w nowym wydaniu "Jaki komputer do gier kupić?" DDR4 z i7 12700KF czy może do 7K da się jeszcze coś lepszego poskładać?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

ogólnie to ceny nie idą w dobrym kierunku dla kupujących, i nie zanosi się na to aby coś w tym kierunku się zmieniło, idziemy w kierunku lat 90 tych , gdzie zakup komputera to była równowartość 10-12 wypłat zwykłych ludzi ...

płyty główne pod DDR4 są mnie bogato wyposażone niż pod DDR5, ale DDR4 są i można kupić a DDR5 raczej trzeba polować, co by nie było jak z RTX 3000 ze ludzie po wpłacali piniedzory i po 8 miesiącach nadal byli bez karty...  

czy potrzebujesz do grania i7 12gen. ? , wedle testów i5 12600K jest dobrym wyborem, i ma zintegrowana grafikę a obecnie to jest mega plus , a ta i7 ma odblokowany mnożnik ale bez igpu. 

moje podejście jest takie , i można się nie zgadzać, to co wydajesz na CPU w podobnej cenie zakup płytę główna.  

zakup natomiast porządne chłodzenie do i5 może być powietrze, ale już i7 raczej na bogato i to na bogato wodne. 

zakładam ze posiadasz lub planujesz zakup karty graficznej, a zatem moc zasilacza dobiera się pod to co zestaw będzie pobierał , ale mało kto patrzy na tzw. piki obciążenia a w większości opiera się tylko na średnim zużyciu prądu, jak coś typu RTX 3070 to drogi 850W ale do RTX 3070Ti lub RTX 3080 to co najmniej 1000W i nie oszczędzać na zasilaczu.     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...